Artvin'de Safari Keyfi

Artvin'de Safari Keyfi

Artvin'in Yusufeli İlçesinde Bu Yıl İlk Kez Düzenlenen ve Yaklaşık 70 Cipin Katıldığı "Safari Gezisi", Renkli Görüntülere Sahne Oldu.

Artvin'de Safari Keyfi

Artvin'in Yusufeli ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen ve yaklaşık 70 cipin katıldığı "safari gezisi", renkli görüntülere sahne oldu.

Yusufeli Kaymakamlığı tarafından organize edilen safari gezisinde araçlar yaklaşık 6-7 saatlik yolculuğun ardından varış noktasına gelirken, özellikle Çoruh Nehri üzerinde bulunan halat köprüden geçişleri renkli görüntüler oluşturdu. Yusufeli Kaymakamı Mevlüt Özmen, bölgenin safari gezisi için çok uygun bir yer olduğunu belirterek, amaçlarının bu organizasyonu gelecek yıllara da taşımak olduğunu ifade etti. Özmen, safari gezisinin bölgeye ekonomik girdi sağlayacağına dikkat çekerek, "Bölgemiz, safari gezisi için çok uygun bir yer. Buraya araçlarıyla birlikte gelenler, maceralı bir yolculuğun yanı sıra tabiatın eşsiz güzelliklerini de görme fırsatı buluyor. Amacımız bu organizasyonu gelecek yıllara da taşımak. Böylelikle bölgemize ekonomik girdi sağlanmış olacak" dedi.

Safari gezisine katılanlar, daha sonra piknik yaparak tulum eşliğinde horon tepti.

(ND-BK-CC-Y)