Artvin'de Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Artvin'de Kısa Dönem Erler Yemin Etti

Artvin'de kısa dönem erler yemin ettiARTVİN - Artvin'de, 369. kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi.

Artvin'de kısa dönem erler yemin etti

ARTVİN - Artvin'de, 369. kısa dönem erler için yemin töreni düzenlendi.
Artvin İl Jandarma Komutanlığında gerçekleştirilen yemin törenine, Vali Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurrahman Cengiz Çerçi, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, diğer ilgililer ve asker aileleri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende, ellerini Türk bayrağı ve silahların bulunduğu masaya koyan 52 asker yemin etti.
Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Gürler, "Milletimizin ve bağımsızlığımızın sembolü olan şanlı bayrağımızın gölgesinde, şehitlerimizin manevi huzurunda, ailelerinizin ve misafirlerimizin şahitliğinde, silah arkadaşlarınızla omuz omuza vererek, namusunuz ve şerefiniz üzerine ant içtiniz. İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi bir asker olduğunuzun kabul belgesidir" ifadelerini kullandı.
Gürler, "Tarihte mukaddes vatan toprakları söz konusu olduğunda, en olumsuz koşullarda dahi devleşerek, dünyanın en büyük güçlerine meydan okuyan Mehmetçiğin emsalleri ile asla mukayese edilemeyecek yücelikteki vatan sevgisinin, erişilmez kahramanlık ruhunun, sarsılmaz mücadele azminin ve asil karakterinin bundan sonra sizlerle daha da yükseleceğine olan inancım tamdır" dedi.
Törende, yemin eden askerler adına Jandarma Er Ozan Karatosun konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Vali Doğanay tarafından atış, spor ve eğitim alanlarında birinci olan erlere hediyeleri verildi.
Tören sonrası yemin eden erlerin aileleri yemin töreninin gerçekleştiği alana inerek çocuklarıyla doyasıya hasret giderdi. Evlatlarıyla hatıra fotoğrafları çektiren ve öz çekimler yapan aileler daha sonra çalan müziğin eşliğinde oyun oynadı. Yemin töreni sonrasında yaşananlar renkli görüntülere sahne oldu.