Artuklu Üniversitesi Haberleri

Artuklu Üniversitesi haber, Artuklu Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Artuklu Üniversitesi - 11.01.2021
Yazar ve şair Necati Cumalı sosyal medya üzerinden sempozyum ile anılacak
Yazar ve şair Necati Cumalı, doğumunun yüzüncü yılında Mardin Artuklu Üniversitesince sosyal medya üzerinden düzenlenecek sempozyum ile anılacak.
Artuklu Üniversitesi - 11.01.2021
Mardin Gastronomi ve Uygulama Merkezinin projesi tamamlandı
Bu kadim kültürün ülke ve dünyaya tanıtımı için Mardin Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü, Mardin Valiliği, Artuklu Üniversitesi ile Dicle Kalkınma Ajansının destek verdiği Mardin Gastronomi Müzesi ve Uygulama Merkezinin Proje süreci tamamlandı.
Artuklu Üniversitesi - 10.01.2021
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.
Artuklu Üniversitesi - 08.01.2021
Mardin Artuklu Üniversitesi ile Özgür Halep Üniversitesi iş birliği protokolü imzaladı
Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ve Özgür Halep Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Artuklu Üniversitesi - 30.12.2020
Midyat'ta Sanat ve Tasarım Fakültesi açılacak
Mardin'in Midyat ilçesinde Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Midyat Sanat ve Tasarım Fakültesi açılacak.
Artuklu Üniversitesi - 29.12.2020
Suudi Arabistan'ın 'terörle mücadele vizyonu' ülke içindeki bölünmeleri derinleştiriyor
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın 2017 yılında sarf ettiği "ılımlı İslam'a geçiyoruz" söylemi, ülkenin gelecekte takip edeceği resmi din politikalarında köklü değişikliklere yönelik bir beklenti oluşturmuştu.
Artuklu Üniversitesi - 20.12.2020
Mardin Valisi Demirtaş, Nusaybin'de incelemelerde bulundu
Vali Demirtaş ve beraberindikler, daha sonra Çatalözü Mahallesinde bulunan Artuklu Üniversitesi Nusaybin Meslek Yüksekokulu alanında incelemelerde bulundu.
Artuklu Üniversitesi - 18.12.2020
Mardin'de turizmin geleceği toplantısı yapıldı
İnanç ve kültür turizminin önemli noktalarından biri olan Mardin'in turizmini geleceğe hazırlamak için çeşitli projeler üzerinde çalışıldığını belirten Demirtaş, şunları kaydetti: "Farklı medeniyetleri bünyesinde barındıran tarihi camileri, medreseleri ve kiliseleriyle inanç ve kültür turizminde önemli bir yer tutan Mardin'imizin turizm hareketliliğini artmak için turizm sektörünün tüm paydaşlarıyla ortak hareket ediyoruz. Özellikle şehrimizin tarihi dokusu ve kültürel yapısıyla önemli turistik alanı olan Dara Antik Kentine yönelik çalışmalarımız sürüyor. Mardin'de sürdürülebilir bir turizm için çeşitli projeler üzerinde çalışıyoruz. Mardin'in geleceği üzerinde turizm sektörünün sahip olduğu etkinin bilincindeyiz. Pandemi olarak nitelendirilen salgının ardından eski normal hayatlarımıza dönüldüğünde oluşacak turist hareketliliğine hazırlıklı olmak için eylem planlarımızı hazırlıyoruz." Toplantıya Vali Demirtaş'ın yanı Büyükşehir Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Serhat Harman, Kültür ve Turizm İl Müdür Vekili İlhan Şık, DİKA yetkilileri ve diğer ilgililer katıldı.
Artuklu Üniversitesi - 14.12.2020
Son dakika haber... TBMM Genel Kurulu'nda Tarım ve Orman, Gençlik ve Spor ile Dışişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Dersim Dağ'ı işaret ederek "genç" denilen konuşmacının ağır ifadeler kullandığı için arkadaşlarının uyarıda bulunduğunu, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın da "Gençlere sabredemiyorsunuz." dediğini belirten Turan, "Gençler başımızın tacı. Ama genç ifadesinin arkasında, bu ülkenin terörle olan imtihanında, terörün yanında yer alan ifadeler kullanırsanız bu grup ayağa kalkar ve 'dur' der. Aynı genç hatip 'Kürt düşmanlığı yüzde 900 arttı, Kürtçe konuşamıyoruz' dedi. Ama baktım hatibin mezun olduğu okul Mardin Artuklu Üniversitesi Kürtçe Dil Edebiyat Bölümü.
Artuklu Üniversitesi - 11.12.2020
10 Yıl önce bugün neler oldu?
ERDOĞAN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ'NDE KONUŞTUBaşbakan Erdoğan Artuklu Üniversitesi'nde "Nesiller Buluşuyor" Panelinde Konuştu.
Artuklu Üniversitesi - 27.11.2020
Biden'in seçilmesi Suud yönetimindeki çatlağı derinleştiriyor
21-22 Kasım'da Riyad'da sanal olarak düzenlenen G20 zirvesi öncesinde Suudi Arabistan politik sisteminde yeni gelişmelerin ortaya çıkacağına dair iddialar uzun süredir uluslararası siyasette önemli bir gündem maddesiydi.
Artuklu Üniversitesi - 25.11.2020
Mardin'de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı
Toplantıya, Vali yardımcıları, Cumhuriyet Savcısı Çisem Uzunay Akan, Artuklu Üniversitesi Rektör Vekili Prof.
Artuklu Üniversitesi - 19.11.2020
Mardin'e tıp fakültesi kurulma talebi
Platformun dönem sözcüsü Ahmet Ceylan ve bazı platform üyeleri, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.
Artuklu Üniversitesi - 13.11.2020
ABD başkanlık seçiminin üç kaybedeni
3 Kasım'da ABD'de yapılan başkanlık seçimleri tüm dünyada ilgiyle takip edildi.
Artuklu Üniversitesi - 11.11.2020
Milli Ağaçlandırma Günü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Geleceğe Nefes fidan dikimi etkinliğinde Mardin'de 160 bin fidan toprakla buluştu. Vali Yardımcısı Recep Aydın, Artuklu Üniversitesi ağaçlandırma sahasında düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü "11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliğine katılarak, vatandaşlarla fidan dikti.
Artuklu Üniversitesi - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkelerinin son dönemde İsrail'le zaten normal olan ilişkilerini alenileştirme kararı alması Orta Doğu bölgesindeki güç ve güvenlik mimarisinde yeni dengeler ortaya çıkaracak bir potansiyel taşıyor.
Artuklu Üniversitesi - 21.10.2020
Mardin'de Kültür ve İnanç Destinasyon Çalıştayı'nın ön toplantısı yapıldı
Toplantıya, Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Hasan Maral, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Sabahattin Genç, Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Aslan, Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemil Alp, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi Selda Çiçek Veske, TURSAB Güneydoğu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Akyıl, Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.
Artuklu Üniversitesi - 24.09.2020
Mardin'de eğitim çalıştayı başladı
Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Artuklu Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün desteklediği 3 gün sürecek Eğitim Çalıştayı başladı.
Artuklu Üniversitesi - 13.09.2020
Vali Demirtaş yapımı devam eden projeleri inceledi
Vali Demirtaş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile aşırı yağışlar sonucunda istinat duvarının çökmesi ile kuzey cephesi gün yüzüne çıkan Hüsamiye Medresesi, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, eski İl Sağlık Müdürlüğü ek binasında incelemelerde bulunarak yapılarla ilgili bilgi aldı. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Mardin Müzesini ziyaret eden Vali Demirtaş, incelemelerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Cumhuriyet Meydanı ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde asfalt serimi devam eden profesyonel bisiklet parkuru çalışmalarında incelemelerde bulundu.
Artuklu Üniversitesi - 12.09.2020
Vali Demirtaş, çalışmaları yerinde inceledi
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, yapılması planlanan projeleri ve devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Vali Demirtaş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ile aşırı yağışlar sonucunda istinat duvarının çökmesi ile kuzey cephesi gün yüzüne çıkan Hüsamiye Medresesi, Dumlupınar İmam Hatip Ortaokulu, Eski İl Sağlık Müdürlüğü ek binasında incelemelerde bulunarak yapılarla ilgili bilgi aldı. Sakıp Sabancı Mardin Kent Müzesi ve Mardin Müzesini ziyaret eden Demirtaş, incelemelerin ardından Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Cumhuriyet Meydanı ve Artuklu Üniversitesi kampüsünde asfalt serimi devam eden profesyonel bisiklet parkuru çalışmalarında incelemelerde bulundu.
Artuklu Üniversitesi - 11.09.2020
Mardin'de tarihi yapıların restorasyonu için toplantı yapıldı
Büyükşehir Belediye toplantı salonunda Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Artuklu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vahap Özpolat, Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin Evsen, İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkan Vekili Hidayet Oğuz, İl Kültür Turizm Müdür Vekili Sebahattin Genç ve ilgili teknik birim personelleri katıldı.
Artuklu Üniversitesi - 24.08.2020
MAÜ'de Artuklu İslami İlimler Akademisi Programı
Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), İl Müftülüğü ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliğine giderek "Artuklu İslami İlimler Akademisi Programı"nı hayata geçiriyor.
Artuklu Üniversitesi - 18.08.2020
MAÜ, Turizm İşletmeciliği Doktora Programı açtı
Mardin Artuklu Üniversitesi, İnanç Turizmi Rehberliği Yüksek Lisans ve Turizm İşletmeciliği Doktora Programı açtı.
Artuklu Üniversitesi - 17.08.2020
Suudi Arabistan'ın İsrail ikilemi
Geçtiğimiz hafta ABD nezaretinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile İsrail arasında yapılan ve iki ülke ilişkilerini normalleştirmeyi öngören anlaşma gözlerin Riyad yönetimi üzerine çevrilmesine yol açtı.
Artuklu Üniversitesi - 17.08.2020
Mardin Artuklu Üniversitesinden tanıtım çalışması
Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) YKS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin üniversiteyi tercih etmeleri için tanıtım çalışması yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Artuklu Üniversitesi Haberleri | Artuklu Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Artuklu Üniversitesi haberleri, son dakika artuklu üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Kasapoğlu, sporcu ve gençlerle buluştu, Genç Ofisinin açılışını gerçekleştirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 05:21:58. #1.15#

title