Artuklu Üniversitesi Haberleri

Artuklu Üniversitesi haber, Artuklu Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Artuklu Üniversitesi - 01.05.2021
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla 10 üniversiteye yeni fakülte kurulacak
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı Kararına göre; Batman Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi, İstanbul Galata Üniversitesi'ne Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi'ne İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi, Mardin Artuklu Üniversitesi'ne Tıp Fakültesi, Muş Alparslan Üniversitesi'ne Diş Hekimliği Fakültesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi'ne Hukuk Fakültesi, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ne de Kayseri Tıp Fakültesi kurulacağı belirtildi.
Artuklu Üniversitesi - 25.04.2021
ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ve Siirt Üniversitesinden yapılan açıklamalarla tepki gösterildi.
Artuklu Üniversitesi - 20.04.2021
Mardinli kadınlar ürettikleri yöresel lezzetleri ülkenin dört bir yanına ulaştırıyor
Bu kapsamda 70 kadın Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü'nde gastronomi eğitimi aldı.
Artuklu Üniversitesi - 09.04.2021
ABD, Suud hanedanındaki bölünmeyi siyasi amaçla kullanıyor
Tek bir kişi yerine geniş bir hanedanın mensupları tarafından yönetilen, iktidarın belli bir sistem dahilinde hanedan üyeleri arasında paylaşılmasına dayanan ve "hanedan monarşisi" şeklinde tanımlanan yönetim modellerinde, yönetimin istikrarına yönelik en önemli tehdit, hanedan üyeleri...
Artuklu Üniversitesi - 05.04.2021
Mardin Artuklu Üniversitesi yeni vizyonunu tanıttı
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar, yeni dönemdeki "5T" olarak nitelendirdikleri bir vizyonla hareket edeceklerini ve bu kapsamda tıp, turizm, tasarım, tarım ve ticaret alanlarını geliştirme hedefine odaklanacaklarını bildirdi.
Artuklu Üniversitesi - 29.03.2021
MAÜ bünyesinde "Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi" kuruluyor
Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) bünyesinde, "Turizm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi" kurulacak.
Artuklu Üniversitesi - 26.03.2021
Mardin Artuklu Üniversitesinde Tıbbi Mantarlar Çalıştayı yapıldı
Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) koordinatörlüğünde Tıbbi Mantarlar Çalıştayı çevrim içi gerçekleştirildiÇalıştayda, devlet kurumları ile sektörel alandaki iş dünyasının temsilcileri ve alanında uzman bilim insanları, Türkiye'de "doğal olarak yetişen tıbbi mantarlar, mantar yetiştiriciliği...
Artuklu Üniversitesi - 23.03.2021
Mardin'de sağlık çalışanları adına hatıra olmanı oluşturuldu
Mardin'de Dünya Su Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Artuklu Üniversitesi kampüs alanında sağlık çalışanları adına hatıra ormanı oluşturuldu.
Artuklu Üniversitesi - 21.03.2021
Ankara Düşünce Atölyesinin bahar dönemi eğitimlerine ilk gün 8 bin 829 kişi başvurdu
Bahar dönemi kayıt sürecinin ilk gününde 8 bin 829 başvuru aldıklarını ifade eden Demirci, "Bahar döneminde ilgi, ihtiyaç ve talepleri dikkate alarak atölye sayısını 125'e çıkardık. Yaklaşık 25 alanda 30'a yakın üniversiteden 340 akademisyenle bahar dönemi eğitimlerini gerçekleştireceğiz. Bahar dönemi programının hazırlanmasında ASBÜ, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi gibi Anadolu üniversiteleri ile de spesifik iş birliklerimiz oldu.
Artuklu Üniversitesi - 09.03.2021
MAÜ'de 'Tarımsal Gen Kaynakları' çalıştayı başladı
Bereketli topraklarda konuşlanmış kadim Mardin şehrinin akademik yüzünü yansıtan Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ), Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Mardin ilinin bitkisel ve hayvansal yerel genetik kaynaklarını ele alan 'Tohum Gen Bankalarının Önemi ve Tarımsal Gen Kaynakları' adlı çalıştay başladı.
Artuklu Üniversitesi - 08.03.2021
Mardin'de bin 200 fidan toprakla buluşturuldu
Vali Mahmut Demirtaş'ın katılımıyla Artuklu Üniversitesi yerleşkesinde oluşturulan 20 dekarlık Mercan Hatıra Ormanında bin 200 fidan toprakla buluşturuldu.
Artuklu Üniversitesi - 02.03.2021
Mardin Artuklu ve Şırnak Üniversiteleri arasında işbirliği protokolü imzaladı
Mardin Artuklu Üniversitesi ve Şırnak Üniversitesi arasında "Merkezi Araştırma Laboratuvarı İşbirliği Protokolü" imzalandı.
Artuklu Üniversitesi - 01.03.2021
Kaşıkçı raporu sonrası Muhammed bin Selman'ın siyasi geleceği
Trump yönetiminin, ABD-Suudi Arabistan ilişkilerini ve özellikle de Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı korumak için açıklamaktan kaçındığı ABD istihbarat birimleri tarafından iki yıl önce hazırlanan Cemal Kaşıkçı raporunu, Joe Biden Cuma günü nihayet açıkladı.
Artuklu Üniversitesi - 26.02.2021
Mardin'de "UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrimiçi İstişare Toplantısı" gerçekleştirildi
Mardin Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğündeki toplantıya, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Genel Sekreter Yardımcısı Vekili İhsan Tolga Korucu, Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin, Olgunlaşma Enstitü Müdürü Metin Değer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Genç, Artuklu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatlari Bölüm Başkanı Dr.
Artuklu Üniversitesi - 24.02.2021
YÖK üniversitelerdeki yabancı uyruklu öğrenci ve öğretim elemanlarına ilişkin verileri açıkladı
Bu öğretim yılında yabancı uyruklu doktor öğretim elemanı sayısının yüksek olduğu üniversitelerin ilk sırasında 137 öğretim elemanı ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi yer aldı. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 90 öğretim elemanı ile ikinci, İstanbul Teknik Üniversitesi 57 öğretim elemanı ile üçüncü, Gaziantep Üniversitesi 53 öğretim elemanı ile dördüncü ve Mardin Artuklu Üniversitesi 52 öğretim elemanı ile beşinci sırada yer aldı.
Artuklu Üniversitesi - 16.02.2021
Mardin'de 200 kişilik kız öğrenci yurdu yapılması için protokol imzalandı
Valilik Dara Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Midyat Kaymakamı Tekin Dundar, Midyat Belediye Başkanı Şahin, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.
Artuklu Üniversitesi - 15.02.2021
Diyarbakır'ın Eğil ilçesine gezi düzenlendi
Geziye, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemil Alp, Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Abdullah Aydeniz, Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.
Artuklu Üniversitesi - 13.02.2021
GÜNDEM / 13 Şubat 2021
6 Nisan 1920 GÜNCEL 1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) SPOR 1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valilik ve AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulunacak, İl Değerlendirme Toplantısı'na iştirak edecek, sporcularla bir araya gelecek, protokol imza töreni ve gençlerle söyleşiye katılacak, Artuklu Üniversitesi Kampüsü'nde Genç Ofis'in açılışını yapacak.
Artuklu Üniversitesi - 12.02.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 13 Şubat 2021
6 Nisan 1920 YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valilik ve AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulunacak, İl Değerlendirme Toplantısı'na iştirak edecek, sporcularla bir araya gelecek, protokol imza töreni ve gençlerle söyleşiye katılacak, Artuklu Üniversitesi Kampüsü'nde Genç Ofis'in açılışını yapacak.
Artuklu Üniversitesi - 08.02.2021
Riyad'da "Obama sendromu"
Joe Biden'ın ABD başkanlık seçimini kazanmasıyla zaten sıkıntılı günler geçiren Riyad yönetimi, geçtiğimiz haftalarda ABD'nin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) silah satışlarını kısıtlayacağını ilan etmesiyle derin bir açmazla karşı karşıya kaldı.
Artuklu Üniversitesi - 07.02.2021
İslam ülkelerinden akademisyenler "Adil İktisadi Düzene Doğru" sempozyumunda para sistemlerini değerlendirdi
Çevrim içi düzenlenen sempozyuma, aralarında Lübnan'daki Cinan Üniversitesi, Tunus Zeytune Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Malezya İSRA Araştırma Merkezinin de bulunduğu çok sayıda kurumdan akademisyenler katıldı.
Artuklu Üniversitesi - 28.01.2021
Trump'ın Körfez'e koşulsuz destek günleri geride kaldı
ABD'de Donald Trump'ın seçim yenilgisinin tüm dünyada olduğu gibi Orta Doğu siyasetinde de önemli sonuçlar doğuracağına yönelik güçlü bir beklenti bulunmaktaydı.
Artuklu Üniversitesi - 21.01.2021
Mardin'de il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı
Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında Mardin Artuklu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya, belediye başkanları ile kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Artuklu Üniversitesi - 14.01.2021
Yazar ve şair Necati Cumalı sempozyumla anıldı
Yazar ve şair Necati Cumalı, doğumunun yüzüncü yılında Mardin Artuklu Üniversitesince sosyal medya üzerinden düzenlenen online sempozyumla anıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Artuklu Üniversitesi Haberleri | Artuklu Üniversitesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Artuklu Üniversitesi haberleri, son dakika artuklu üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Üniversite öğrencileri Filistin'e destek için grafiti çizdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 14:15:05. #1.15#

title