Artık Yataklarımız da Akıllı: Smartduvet

Artık Yataklarımız da Akıllı: Smartduvet

Kimilerine göre zaman kaybı, kimilerine göreyse dünyanın en sıkıcı işi olarak görülen yorgan toplayıp yatak düzeltme işlemini otomatikleştirmenin zamanı geldi de geçiyor, değil mi? Neyse ki dünyada böyle düşünen başka insanlar da var ve yalnızca düşünmekle kalmayıp, zihinlerinde beliren dâhiyane fikirleri hayata geçirebilecek zamanları ve teknik imkânları da yakalayabiliyorlar.

Artık Yataklarımız da Akıllı: Smartduvet

Kimilerine göre zaman kaybı, kimilerine göreyse dünyanın en sıkıcı işi olarak görülen yorgan toplayıp yatak düzeltme işlemini otomatikleştirmenin zamanı geldi de geçiyor, değil mi? Neyse ki dünyada böyle düşünen başka insanlar da var ve yalnızca düşünmekle kalmayıp, zihinlerinde beliren dahiyane fikirleri hayata geçirebilecek zamanları ve teknik imkanları da yakalayabiliyorlar. Kış aylarında uyurken sizi ısıtan ancak sabah uyandığınızda, kendisini düzeltme noktasında pek de iyi geçinemediğiniz bir yorgana sahipseniz, harika haberlerimiz var; Smartduvet (Akıllı Yorgan) gibi…

Yorganınızı değiştirmeden Smartduvet ile onu akıllandırın


İşe ya da okula yetişmek için alelacele hareket ederken, bir yandan da yatağınızı ve yorganınızı toplama işine girişmekten yorulduysanız, Smartduvet ile tanışmanız gerek. 2015'in son aylarında fikir olarak ortaya çıkıp, tasarım ve geliştirme süreçlerinin ardından online bağış/fonlama sistemi Kickstarter'da kampanyası başlatılan Smartduvet, halihazırda kullandığınız yorganı değiştirmeden, onu bir nevi akıllandırmaya yönelik üretilen bir mekanizma.

Ürünün çalışma mantığı ise gayet basit. Hava pompalama işleminden sorumlu olan araç çalışmaya başladığında, Smartduvet şeklinde isimlendirilen özel kılıf, pompalanan havayla yorgana otomatik düzeltme işlemini yaptırıyor. Kullandığınız yorganla birlikte değerlendirebileceğiniz kılıfı yorganınıza iliştirdikten sonra, normalde kullandığınız yorgan kılıfına geçirebilirsiniz.

Tek kişilik, çift kişilik, kraliçe ve kral boy olmak üzere dört farklı boyutta üretilen ürün, kullanıcılara zaman kazandırırken, yorgan düzeltme işlemi esnasında strese girenlerin de imdadına yetişiyor. Tabii ürünün özellikleri bununla da bitmiyor, madem yorganları akıllandırmaktan bahsettik, konuyu akıllı aygıtlara bağlamadan olmaz.

SmartDuvet uygulamasını telefonunuza yükleyin ve yatağınızı uzaktan düzeltin


Farz edelim sabah işe veya okula geç kaldınız ve yatağınızı toparlamayı unuttunuz. Aynı günün akşamı, evinize, yıllardır görüşmediğiniz konuklarınız gelecek ve siz de yatak odanıza aldığınız yeni tabloyu, onlara göstereceğinize, aylar öncesinden söz vermişsiniz. Ancak aksilik olacak ya, tam da o gün yatağınız darmadağınık kaldı.

Tamam, abartmayalım; sadece dağınık kaldı. Akıllı cep telefonları ve tabletlerle kullanılabilen Smartduvet uygulaması sayesinde, böylesine komplike senaryolardan dahi korkmanıza gerek yok çünkü uygulama, yatağınızı günün istediğiniz saatinde toplayabilmenize fırsat tanıyor. Arzu ederseniz, haftanın her günü için ayrı ayrı yatak toplama saatleri bile belirleyebilirsiniz. Sade arayüzü ve anlaşılabilir yapısıyla Smartduvet'in alabildiğine verimli değerlendirilebilmesini sağlayan uygulama, yorganınızın akıllandırılma sürecinin en önemli parçası oluveriyor.

Arkasında yalnızca beş kişilik bir ekibin olduğu Smartduvet, önümüzdeki yıllara damgasını vuracak yenilikçi ürünler arasına rahatlıkla giriyor. Kickstarter üzerinden edinilebilecek ürün, dünyanın her yerine gönderilebiliyor.