Arthur Zıco ve Colın Kazım'ın Basın Toplantısı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final Rövanşında Yarın İngiltere'nin Chelsea Takımı ile Deplasmanda Yapacakları Maçta Her Zamanki Atak Futbol Anlayışı ile Mücadele Edeceklerini, Tur Şansının Her Takım İçin de Eşit Göründüğünü Söyledi.

Arthur Zıco ve Colın Kazım'ın Basın Toplantısı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Arthur Zico, Avrupa Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanşında yarın İngiltere'nin Chelsea takımı ile deplasmanda yapacakları maçta her zamanki atak futbol anlayışı ile mücadele edeceklerini, tur şansının her takım için de eşit göründüğünü söyledi.

Stamford Bridge Stadı'nda antrenman öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Arthur Zico, Chelsea karşısında yarınki maçta her zamanki futbol anlayışlarıyla sahada mücadele edeceklerini belirterek, "Bizi bu noktaya kadar getiren şu ana kadarki atak futbolumuzdu. Bundan sonra da bu oyun felsefemizden vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Chelsea karşısında çok dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Brezilyalı teknik adam, "Sadece 90 dakika değil, uzatmalara giderse o bölümde de dikkatli olmalıyız. Sevilla maçının ilk 15-20 dakikasında 2-0 geriye düşmüştük. Ancak sonuç faklı oldu. Her saniyede dikkatli olmalısınız. Kaldı ki maçın adı yarı finale çıkış maçıysa bu daha da önemli" diye konuştu.

Brezilyalı yıldız Roberto Carlos'un henüz yüzde yüz hazır olmadığını kaydeden Zico, "Carlos yüzde yüz hazır olduğu sürece her zaman oynar. Ama şu anda yüzde yüz hazır değil. Yarın Vederson'un ilk 11'de başlama olasılığı daha fazla" ifadelerini kullandı. Maldonado'nun da gribal enfeksiyon geçirdiğini söyleyen Zico, bu futbolcunun bugünkü antrenmana katılmayacağını ve kendisinden izin aldığını, yarınki maça kadar da hazır olmasını umduğunu dile getirdi.

Arthur Zico, Sırp futbolcu Kezman'ın Turkcell Süper Lig'de Kayserispor ile oynanan maçta oyundan alındıktan sonra stattan erken ayrılmasıyla ilgili bir soru üzerine, "Kendisine herhangi bir yaptırımım olmayacak. Bana karşı şu ana kadar bir saygısızlığı olmadı. Takımı beklemediği için yönetim bir karar alacaksa elbette yönetimin kararıdır. Kendim bir tavır almayı ve yaptırımda bulunmayı düşünmüyorum" ifadelerini kullandı. Kezman'ın yarınki maçta ilk 11'de olup olmayacağının sorulması üzerine ise Zico, "Bilmiyorum" dedi.

Bir soru üzerine, yarınki Chelsea maçının kariyerindeki en büyük maç olmadığını belirten Zico, "Ben kıtalar arası şampiyonada, Asya kupasında final oynayıp kazandım. 100. yılında Fenerbahçe ile 100. yıl şampiyonluğu kazandım. Bu da benim açımdan en büyük noktalardan birisidir. Şu anda elimizde daha hiçbir şey olmadığı için bu şekilde değerlendiriyorum" şeklinde konuştu.

Arthur Zico, yarınki maçta iki takımın tur şanslarının eşit olup olmadığı yönündeki soruya, "Şampiyonlar Ligi'nde finaldeyseniz bu iyi bir avantajdır. Elbette ki şanslar iki tarafa da eşit gibi görünüyor. Chelsea'nin uzun zamandır kendi evindeki iyi performansı da bunu kanıtlar nitelikte. Maça çıkıp elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Kazanmamız için mutlaka ve mutlaka kendimizden biraz daha fazla vermemiz gerekecek" cevabını verdi.

Maçın hakemiyle ilgili kafasında herhangi bir şüphenin bulunmadığını söyleyen Zico, "Bizim için önemli olan saha içindeki futboldur. Futbolcularıma 'Hakeme kafanızı takmayın, kararlarına kafanızı takmayın işiniz olan futbolu yapmaya çalışın' diyorum. Ben de hakem kararlarını kafama takmayacağım. Önemli olan bizim futbolumuzu sahaya yansıtmamız" ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Arthur Zico ile birlikte basın toplantısına katılan Sarı-lacivertli futbolcu Colin Kazım ise yarınki rakipleri Chelsea'nin iyi bir takım olduğunu ifade ederek, "Bizim belki bir derece bile olsa onlardan daha iyi avantajımız var. İyi motive olarak yapmamız gereken neyse onu yapmamız lazım" dedi.

Chelsea'nin geçen hafta Premier Lig'de Manchester City karşısında bazı as oyuncularını dinlendirdiğinin, Fenerbahçe'nin ise Kayserispor karşısında as futbolcularıyla mücadele ettiğinin hatırlatılması ve bunun dezavantaj oluşturup oluşturmadığının sorulması üzerine Colin Kazım, "Chelsea kadrosu geniş ve büyük bir takım. Ama yarınki maç çok önemli, oyuncular dinlenmiş olsa da olmasa da, herhangi bir avantaj veya dezavantaj olmaz" diye konuştu.

Colin Kazım, Arsenal taraftarı olduğunun hatırlatılması üzerine ise, "Arsenal taraftarı olmam şahsi bir şey. Önemli olan Fenerbahçe'nin Chelsea'yi yenmesidir. Buraya iyi oynamaya geldik. Kazanarak geri dönmek istiyoruz" dedi.

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yarı finale yükselmeleri durumunda hangi takımla karşılaşmak istediği yönündeki soruya Colin Kazım, "Bizim ilk önce konsantrasyonumuz yarınki maç için. Yarından sonra buna bakarız. Liverpool olsa da Arsenal olsa da farketmez. Benim Arsenal taraftarı olmam bir şeyi değiştirmez. Burada önemli olan Fenerbahçe'dir" cevabını verdi.

(KÇ-KÇ-NÇ-S)

Kaynak: İHA