Arslan Soydan Haberleri

Arslan Soydan haber, Arslan Soydan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arslan Soydan - 29.05.2016
Fındık Üreticilerinin Gözü Kulağı Destek Ödemesinde
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, yaklaşık 400 bin fındık üreticisinin sabırsızlıkla haziranda yapılması planlanan "Alan Bazlı Gelir Desteği" ödemesini beklediğini söyledi.
Arslan Soydan - 25.05.2016
Tzob Yönetim Kurulu Üyesi Soydan Açıklaması
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, fındık üreticisinin, ürününü hak ettiği rakamlardan satmak için piyasanın en iyi şekilde takibini yaptığını söyledi.
Arslan Soydan - 17.05.2016
TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Soydan: Fındık Hak Ettiği Rakamlarda Olmalı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, "Genç nüfusu tarımda ve fındıkta tutabilmek için fındığın hak ettiği rakamlarda istikrarlı bir şekilde devam etmesi gerekir.
Arslan Soydan - 16.05.2016
Ordu'da "Fındık Yetiştiriciliği" Eğitimi
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, burada yaptığı konuşmada, çiftçilerin, eğitim konusunda bilinçlendirilmesini önemsediklerini söyledi. Fındığın kalitesini ve verimini artırmak amacıyla verilen eğitimin önemli olduğunu vurgulayan Cörüt, "Eğitim programlarımız sadece fındık üzerine değildir. Daha önce koyun, keçi ve arı yetiştiriciliğine yönelik eğitim programlarımız olmuştu. Bundan sonraki süreçte de kivi, çilek, arı, keçi, kültür mantarı, örtü altı sebzeciliği, koyun ve süt sığırı yetiştiriciliği üzerine eğitimlerimiz devam edecektir." dedi. Törene, Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, Ordu İŞKUR İl Müdürü İsa Kaymak, Altınordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ekrem Oğurlu ve Halk Eğitim Müdürü Zeki Özkan katıldı.
Arslan Soydan - 11.05.2016
Tzob Yönetim Kurulu Üyesi Soydan Açıklaması
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, "Uzun bir aradan sonra fındığın 10 liranın üzerinde işlem görmesi üreticilerimizin yüzünü güldürdü.
Arslan Soydan - 09.05.2016
Üreticilerimiz Fındığı Pazara İndirmiyor"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, serbest piyasada fındık fiyatının bir türlü istedikleri seviyeye ulaşmadığını dile getirerek, "Bunun karşısında üreticilerimiz direnişini sürdürüyor.
Arslan Soydan - 02.05.2016
Fındık Üreticisi Umudunu Destek Ödemesine Bağladı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 aydır serbest piyasada fındık fiyatının istedikleri seviyelerde olmadığını belirterek, "Bundan dolayı üreticilerimizin büyük kısmı mağdur ve zararda.
Arslan Soydan - 27.04.2016
Ordu'da Fırtına
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şiddetli fırtınanın, özellikle sahil kesiminde daha fazla etkili olduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 26.04.2016
Fındık Üreticisinin Umudu
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fındıkta düşen fiyatlara ilişkin henüz atılan somut adımlar olmadığını öne sürerek, "Tek çare TMO'nun devreye sokulmasıdır.
Arslan Soydan - 21.04.2016
Nisan Karı Fındık Üreticilerini Endişelendirdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün gece itibarıyla Ordu'nun yüksek kesimli ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 18.04.2016
Fındıkta Zirai Don Hasar Tespiti
TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15-16 Mart ve 20 Mart'ta bölgede kar yağışının etkili olduğunu anımsatarak, "Kar yağışının ardından don tespiti için ekiplerimiz çalışmalarını tamamladı.
Arslan Soydan - 13.04.2016
Düşen Fındık Fiyatlarına Tepkiler
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, "Artık çiftçinin kara gün dostu olan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) devreye girmelidir.
Arslan Soydan - 10.04.2016
Düşen Fındık Fiyatları Üreticiyi Endişelendiriyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fındık fiyatının artmasını beklerken fiyatların daha da düşmesine anlam veremediklerini söyledi.
Arslan Soydan - 02.04.2016
Fındık Fiyatları İstikrarlı ve Makul Seviyelerde Olmalı"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, üreticinin fındıkta istediği makul fiyat olmadan ürününü pazara indirmekte direndiğini söyledi.
Arslan Soydan - 29.03.2016
Fındık Üreticilerine Sigorta Uyarısı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce Türkiye genelinde yaklaşık 103 bin fındık üreticisinin, zirai don riskine karşı Tarım Sigortaları Havuzu'na (TARSİM) başvurarak bahçelerini sigortalattığını ifade etti.
Arslan Soydan - 28.03.2016
Kar, Fındığı Tehdit Etmeye Devam Ediyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, özellikle orta ve yüksek rakımlı ilçelerde kar yağışının devam ettiğini belirterek, "Bu kar yağışıyla fındıkta don riski de sürüyor.
Arslan Soydan - 22.03.2016
Fındıkta Zirai Don Olup Olmadığı Tespit Ediliyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz'de kar yağışının en çok Ordu'da etkili olduğunu belirterek, "Haliyle en çok zararın Ordu'da olduğunu tahmin ediyoruz" değerlendirmesini yaptı.
Arslan Soydan - 20.03.2016
Fındıkta Olası Zirai Don Riski
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, dün gece yağan ve halen orta ve yüksek kesimlerde etkisini sürdüren karla birlikte don riskinin devam ettiğini söyledi.
Arslan Soydan - 16.03.2016
Don Beklentisi Fındık Fiyatını Artırdı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Meteorolojinin soğuk hava uyarısının ardından pazartesi gecesi Ordu'nun bazı ilçelerinde kar yağışının etkili olduğunu belirtti.
Arslan Soydan - 15.03.2016
Mart Karı" Fındık Üreticilerini Endişelendirdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine, beklenen soğuk hava dalgasının geldiğini belirterek, "Meteorolojinin bu yönde açıklaması ve uyarısı da olmuştu.
Arslan Soydan - 15.03.2016
Mart Karı" Fındık Üreticilerini Endişelendirdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine, beklenen soğuk hava dalgasının geldiğini belirterek, "Meteorolojinin bu yönde açıklaması ve uyarısı da olmuştu.
Arslan Soydan - 14.03.2016
103 Bin Fındık Üreticisi Ürününü Sigortalattı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, fındık üreticilerinin geçmiş yıllara oranla daha duyarlı olduğunu belirterek, "Değişen iklim şartları ve şiddeti artan doğal riskler nedeniyle fındık üreticisinin tarım sigortasına ilgisi artmaktadır" dedi.
Arslan Soydan - 13.03.2016
Fındık Üreticilerine "Zirai Don" Uyarısı
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karadeniz Bölgesi'nin yeni haftayla birlikte yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına gireceğini belirterek, "Meteorolojinin bu yöndeki açıklamalarını dikkatle takip ediyoruz.
Arslan Soydan - 12.03.2016
Olası Bir Don Olayı Fındığa Zarar Verir"
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, bazı yerlerde fındığı erken yaprak açtığını ve karanfillerinin erken uyandığını belirterek, "Mart sonu ya da nisan aylarının başında olası bir don olayı fındığa büyük zarar verir" dedi.
Arslan Soydan - 09.03.2016
Fındık Fiyatı Yükselişe Geçti
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fındığın fiyatının yeniden yükselişe geçtiğini belirterek, "Şubat ayının son haftasında Ordu Ticaret Borsası'nda 8 liradan işlem gören fındığın fiyatı, bugün itibarıyla 9 lira 20 kuruşa yükseldi.
Arslan Soydan - 22.02.2016
Fındık Üreticisinin Umutları Yeniden Yeşerdi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uzun bir aradan sonra fındığın fiyatının 9 liranın üzerine çıkmasını önemsediklerini ancak fiyatların halen üreticilerin beklediği seviyede olmadığını söyledi.
Arslan Soydan - 17.02.2016
Fındık Üreticilerine Sigorta Uyarısı! Son Tarih 5 Mart
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, fındık üreticilerinin yaşanabilecek olası zirai dona karşı bahçelerini sigorta yaptırmalarında fayda bulunduğunu söyledi.
Arslan Soydan - 11.02.2016
Fındık İçin 40 Saat Canlı Yayın
"Üretici bu yayınlar sayesinde ayakta" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan da TV 52 yönetimini kutlayarak, "Kanal, sorumlu yayıncılık adına üreticilerimizin sesine kulak verdi ve onların sorunlarına çare olmaya çalıştı.
Arslan Soydan - 09.02.2016
Fındık Üreticilerinden "Fiyat" Protestosu
Trabzon, Giresun, Ordu ve Artvin'den gelen ve aralarında TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Temsilcisi Hasan Kozoğlu, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan'ın da bulunduğu ziraat odaları yöneticileri ve meclis üyeleri, Trabzon'un Arsin ilçesinde toplandı.
Arslan Soydan - 09.02.2016
Fındık Üreticilerinden "Fiyat" Protestosu
Trabzon, Giresun, Ordu ve Artvin'den gelen ve aralarında TZOB Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Temsilcisi Hasan Kozoğlu, TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan'ın da bulunduğu ziraat odaları yöneticileri ve meclis üyeleri, Trabzon'un Arsin ilçesinde toplandı.
Arslan Soydan - 05.02.2016
Fındık 9 Liraya Düşmesi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, fındık fiyatının 9 liraya gerilemesine ilişkin, "Serbest piyasa sistemi çökmüştür.
Arslan Soydan - 01.02.2016
Fındığın İçi de Dışı da Isıtıyor
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, AA muhabirine, farklı alanlarda kullanılan fındığın çok önemli ekonomik bir ürün olduğunu anlattı.
Arslan Soydan - 24.01.2016
Fındık Üreticisinin Gözü TMO'da
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, "Binlerce üreticimiz Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) alacağı kararı sabırsızlıkla bekliyor ve takip ediyor" dedi.
Arslan Soydan - 18.01.2016
Fındık Fiyatındaki Düşüş
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, "Serbest piyasada 9,50 liraya kadar düşen fındık fiyatlarına Toprak Mahsulleri Ofisi'nin müdahale alımı yapması bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arslan Soydan Haberleri | Arslan Soydan Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Arslan Soydan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Arslan Soydan kimdir, hayatı ve biyografisi. Fındıkta Düşüş Sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 04:11:00. #1.14#

title