Ars: Vali Erden, Basın Mensuplarıyla Piknik Yaptı

Ars: Vali Erden, Basın Mensuplarıyla Piknik Yaptı

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, basın mensuplarıyla birlikte pikniğe çıktı.

Ars: Vali Erden, Basın Mensuplarıyla Piknik Yaptı

Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, basın mensuplarıyla birlikte pikniğe çıktı.

Vali Erden, Kars Kalesi arkasındaki Kafkas Üniversitesi'ne ait sosyal tesislerin piknik alanında gerçekleştirilen pikniğe Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, Vali Erden'in eşi Yeşim Erden ile bazı gazetecilerin eşleri de katıldı. Gazetecilerle sohbet eden Vali Erden, "Basın-yayına zaman ayırmak halkımıza zaman ayırmaktır. İlimizin gelişerek daha da ileriye gitmesi ve vatandaşlarımıza daha iyi bir ortam sağlayabilmesi için sizlerle birlikte sevgi ve saygı çerçevesinde çalışmalıyız. Hepinize, ilkeli ve tarafsız bir yayın politikası izlediğiniz için teşekkür ederim" dedi.

Göreve başladığı 6 aydan bu yana basın kuruluşlarının yayınlarını mümkün oldukça takip ettiğini söyleyen Vali Erden, gazetecilerin ilin sorunlarının tespitine ve çözümüne yönelik çabalarının sevindirici olduğunu belirtti. Gazetecilerin ilde var olan sorunlara değinerek, halkın düşünce ve önerilerine yayınlarında yer vermelerinin vatandaşların çabuk haberdar olmalarına neden olduğunu da ifade eden Vali Erden, "Basın yayın kuruluşları ve çalışanlarının; demokrasi kültürünün oluşması, insan hakları ve hukuk devleti değerlerinin yanında özgürlükçü koşulların meydana gelmesinde önemi bulunmaktadır. Basın yayın kuruluşlarımız, ülkemizin demokratik gelişimde ve çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenmekte, vatandaşlarımızın hak ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmekte, aynı zamanda kamu, vatandaş arasında köprü görevi görerek vatandaşlarımızın istek ve arzularının kamuya, kamu hizmetlerinin de vatandaşa yansıtılmasına aracı olmaktadır. Bu hizmetlerin yerine getirilmesi için ilkeli ve dürüst bir yayıncılığı prensip edinerek, kamuyu aydınlatmak için her ortam ve şartta, sorumluluk duygusu içinde büyük bir özveriyle çalışan siz değerli basın yayın kuruluşu çalışanlarının her geçen gün mesleklerinde ilerlemek için gösterdikleri çaba büyük başarıya dönüşecektir" diye konuştu.

Kanunlar çerçevesinde gazetecilere bilgi anlamında yardımcı olacağını ve kapısının her zaman açık olduğunu da vurgulayan Vali Erden, "Sosyal ve kültürel gelişmeleri halkımızla paylaşmada büyük katkı sağlamaktasınız. Sizler de belli bir sorumluluk çerçevesinde kamu görevi yapmaktasınız" dedi.

Vali Mehmet Ufuk Erden ve Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu, pikniğin ardından gazetecilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak: İHA