Arnavutluk Haberleri

Arnavutluk haber, Arnavutluk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arnavutluk - 07.12.2020
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin grupları belli oldu
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'ndeki gruplar şöyle: A Grubu: Portekiz, Sırbistan, İrlanda, Lüksemburg, Azerbaycan B Grubu: İspanya, İsveç, Yunanistan, Gürcistan, Kosova C Grubu: İtalya, İsviçre, Kuzey İrlanda, Bulgaristan, Litvanya D Grubu: Fransa, Ukrayna, Finlandiya, Bosna Hersek, Kazakistan E Grubu: Belçika, Galler, Çekya, Belarus, Estonya F Grubu: Danimarka, Avusturya, İskoçya, İsrail, Faroe Adaları, Moldova G Grubu: Hollanda, Türkiye, Norveç, Karadağ, Letonya, Cebelitarık H Grubu: Hırvatistan, Slovakya, Rusya, Slovenya, Kıbrıs Rum Kesimi, Malta I Grubu: İngiltere, Polonya, Macaristan, Arnavutluk, Andorra, San Marino J Grubu: Almanya, Romanya, İzlanda, Kuzey Makedonya, Ermenistan, Lihtenştayn Avrupa'dan 13 takım Katar'a gidecek UEFA üyesi 55 ülkenin milli takımları, Katar'ın ev sahipliği yapacağı turnuvaya katılacak 13 takım arasına girebilmek için mücadele edecek.
Arnavutluk - 06.12.2020
2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri kuraları yarın çekiliyor
Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'nın Avrupa elemelerinde kura torbaları şu şekilde: 1. torba: Belçika, Fransa, İngiltere, Portekiz, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Danimarka, Almanya, Hollanda 2. torba: Türkiye, İsviçre, Galler, Polonya, İsveç, Avusturya, Ukrayna, Sırbistan, Slovakya, Romanya 3. torba: Rusya, Macaristan, İrlanda Cumhuriyeti, Çekya, Norveç, Kuzey İrlanda, İzlanda, İskoçya, Yunanistan, Finlandiya 4. torba: Bosna Hersek, Slovenya, Karadağ, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Bulgaristan, İsrail, Belarus, Gürcistan, Lüksemburg 5.
Arnavutluk - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1923- Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk hükümeti arasında Dostluk Antlaşması imzalandı.
Arnavutluk - 04.12.2020
AGİT'in yeni Genel Sekreteri Alman diplomat Helga Schmid oldu
Arnavutluk'un başkenti Tiran'da düzenlenen 27'inci Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Konseyi Toplantısı'nda, üye ülkelerin oy birliği ile aralarında yeni AGİT Genel Sekreteri Helga Schmid'in de bulunduğu 4 üst düzey yönetici atandı.
Arnavutluk - 04.12.2020
Milli Takımların şubat penceresi eleme maçları Türkiye'de düzenlenecek
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın 2022 Erkekler Avrupa Şampiyonası Elemeleri, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın da 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri şubat penceresi maçları Türkiye'de oynanacak.
Arnavutluk - 03.12.2020
UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde final maçı Tiran'da oynanacak
UEFA, gelecek sezon ilk kez düzenlenecek Avrupa Konferans Ligi'nde final maçının Arnavutluk'un başkenti Tiran'da oynanacağını duyurdu.
Arnavutluk - 03.12.2020
AGİT Bakanlar Kurulu Toplantısı, Arnavutluk'un ev sahipliğinde başladı
Dönem başkanlığını Arnavutluk'un yürüttüğü Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Kurulu Toplantısı başladı.
Arnavutluk - 03.12.2020
TİKA dünyanın dört bir yanında engellilerin yanında oldu
Balkanlar'da "Engelimi Türkiye ile Aşıyorum" TİKA'nın ilk olarak Bosna Hersek'te başlattığı ve Arnavutluk, Karadağ, Kosova ve Makedonya'da yürüttüğü "Engelimi Türkiye ile Aşıyorum" programı, özel eğitim uygulamaları, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yönelik sosyal ve kültürel faaliyetler, bu alana yönelik öğretmen yetiştirme faaliyetleri, özel eğitim ihtiyacı olan bireylere verilen mesleki eğitim programlarını ve bu programlara katılımın sağlanmasını kapsıyor.
Arnavutluk - 02.12.2020
YTB'nin Balkan Gençlik Okulu'nda "ortak sorunlarına ortak çözümler" arandı
Balkan Gençlik Okulu Farklı Balkan ülkelerinden gençlerin katıldığı ve 2018'de hayata geçirilen Balkan Gençlik Okuluna, bu yıl Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Kosova, Yunanistan, Arnavutluk ve Sırbistan'dan 500'e yakın genç katıldı.
Arnavutluk - 02.12.2020
Son dakika! Danimarka Büyükelçisi Annan: "Türk teknoloji şirketleri iş birliği alanında mükemmel adaylar"
Webinarın açılışında konuşan Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Danny Annan, webinarı düzenleyen Danimarka Ticaret Ataşeliği ve İnovasyon Merkezi'nin Türkiye, Azerbaycan, Bulgaristan, Hırvatistan, Arnavutluk, Kosova, Slovenya, Yunanistan, Romanya, Moldova, Sırbistan, Bosna Hersek, Karadağ, Makedonya ve İsrail'de çalışmalar yürüttüğünü söyledi.
Arnavutluk - 01.12.2020
MEDREG'de görev değişimi
Açıklamada, söz konusu genel kurulda Arnavutluk Enerji Düzenleyici Kurumunun (ERE) Başkanı Petrit Ahmeti'nin yeni başkan seçildiği kaydedilerek, şu ifadelere yer verildi: "2018'de gerçekleştirilen MEDREG Genel Kurulu'nda oybirliğiyle başkan seçilen EPDK Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Gülefşan Demirbaş, 2 yıllık görev süresini tamamladı.
Arnavutluk - 01.12.2020
Aralık 2020 Dünya Gündemi
3 Aralık Arnavutluk'un ev sahipliğinde 3-4 Aralık'ta Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Bakanlar Kurulu Toplantısı çevrimiçi yapılacak.
Arnavutluk - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1940- Yunanistan, Arnavutluk'ta Premete kentini işgal etti.
Arnavutluk - 27.11.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, KEİ 42. Dışişleri Bakanları Konseyi'nde konuştu Açıklaması
Romanya'yı başarılı dönem başkanlığından ötürü tebrik eden Kaymakcı, Arnavutluk'a da gelecek dönem başkanlığı için başarılar diledi.
Arnavutluk - 26.11.2020
Çamerya: Dinmeyen yaranın ansiklopedisi
Arnavutların kendi topraklarındaki refahı adına Osmanlı Devleti'nin varlığının kritik önemi, Osmanlı'nın dağılma süreciyle çok derinden hissedilmeye başlanmıştı. Geniş bir coğrafyaya yayılan ve yerleşen, Osmanlı Devleti içinde önemli yönetici kademelerde bulunan Arnavutlar, imparatorluğun bir parçası olarak, gerilemenin etkisiyle bu büyük ve güçlü devlet içindeki etkinlerini de yitirmeye ve kendi kabuklarına çekilmeye başlamışlardı. Osmanlı Devleti'nin resmi olarak yıkılmasından birkaç yıl önce Balkanlarda yaşanan gelişmeler neticesinde bağımsızlığını ilan eden Arnavutluk'un sınırları içinde kalabilen bazı Arnavutlar talihliydi.
Arnavutluk - 25.11.2020
Son dakika! Arnavutluk Başbakanı Rama'dan Türkiye tarafından inşa edilecek deprem konutlarına övgü
Gelen son dakika haberlerine göre Arnavutluk'ta geçen yıl yaşanan depremin ardından Türkiye tarafından inşa edilecek konutlardan övgüyle söz eden Başbakan Edi Rama, buradaki standartların tüm binalarda korunması gerektiğini ifade etti.
Arnavutluk - 25.11.2020
Aliyev, Kelbecer'in kurtuluşunun ardından halka seslendi
"KİLİSELERE EL KOYDULAR" Aliyev konuşmasına şunu da ekledi : "Ermeni 'tarihçiler' ve sahtekarlar eski Arnavut kiliselerini taklit ettiler, kendi yazılarını eklediler ve bu kiliselere el koydular. Tarihe bakmak yeter, herkes görsün ki, 1830'larda Çarlık Rusya'sı Arnavutluk Kilisesi'ni kaldırdı, Arnavut Kilisesi'nin tüm mallarını Ermeni Gregoryen Kilisesi'ne verdi ve Ermeni rahipler, patronları bu kiliseleri devralmaya başladı.
Arnavutluk - 25.11.2020
Haşim Thaçi'nin tasfiyesi ne anlama geliyor?
Kosova'ya bağımsızlık veren Ahtisaari Planı, Kosova'nın mevcut sınırlar içinde bölünmesini ve bir başka devletle birleşmesini yasaklıyordu. Günümüzde Kosova Cumhuriyeti sınırları içinde kalan Sırp azınlık, genel olarak Mitroviça bölgesinde yaşamakta. Kosova'ya bağımsızlık hakkı tanıyan Ahtisaari Planı, Mitroviça'nın Sırbistan'la birleşmesini engellemekte. Benzer şekilde Plan, Kosova Cumhuriyeti'nin bir başka devletle birleşmesi veya Arnavutluk devletine katılmasına da onay vermiyor.
Arnavutluk - 25.11.2020
LPG ithalatı eylülde yüzde 1,3 azaldı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Sektör Raporu"na göre, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince en çok LPG ithalatı yapılan ülkeler sırasıyla ABD, Cezayir, Kazakistan, Yunanistan, Norveç, Mısır, İsviçre, Singapur, Hırvatistan ve Arnavutluk oldu.
Arnavutluk - 24.11.2020
Son dakika... Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın dolandırılması davasında sanığın beratine hükmedildi
Ticaretle uğraşan ve Türkiye ile Arnavutluk'ta şirketleri bulunduğunu beyan eden Sinan İdrizi'nin Polat'a, Arnavutluk'ta bulunan bir şirketi satın almasını teklif ettiği, görüşme sürecinde Arnavutluk Başbakanı ile görüşmeler ayarlayarak müştekinin güvenini temin ettiği ifade edilen iddianamede, İdrizi'nin, şirketin alımı için 3,5 milyon dolar peşinatın kendi hesabına yatırılmasını, yoksa şirketin belgelerinin inceletilmeyeceğini söylediği aktarılmıştı.
Arnavutluk - 24.11.2020
Kosova'da yargı süreci siyasi tasfiyeye dönüştü
Dick Marty raporu neleri içeriyor ve süreç nasıl gelişti? Eski Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi Başsavcısı Carla Del Ponte 2008 yılında yazdığı "La caccia: io e i criminali di guerra" (Av: Savaş Suçluları ve Ben) isimli kitabında, 2004 yılında Arnavutluk'ta yaptıkları bazı incelemelerde üst düzey UÇK komutanlarının Sırp esirlere kötü muamelede bulunduklarını ve organ kaçakçılığı yaptıklarını iddia etmişti.
Arnavutluk - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- FETÖ'nün para kasası olarak bilinen iş adamı Memduh Çıkmaz, MİT operasyonuyla Sudan'dan Türkiye'ye getirildi. ? 28 Kasım? 1912- Arnavutluk bağımsızlığını ilan etti.
Arnavutluk - 20.11.2020
Ukrayna, AB'nin Belarus'a yönelik yaptırım kararına katıldı
AB Konseyinden yapılan açıklamada, Ukrayna, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç'in konseyin kararına katıldığı ifade edildi.
Arnavutluk - 17.11.2020
AB, veto krizlerini aşmaya çalışıyor
AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Maros Sefcovic, toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, Kuzey Makedonya ve Arnavutluk ile üyelik müzakerelerini başlatmak istediklerini belirterek, "Bulgaristan'ın Kuzey Makedonya hakkında gündeme getirdiği konuların çözülmesi ve müzakere çerçevesine yönelik mutabakatın bulunması için çabaların artırılması gerekiyor.
Arnavutluk - 17.11.2020
Van'da üretilen "saç fiberi" dünyanın birçok noktasına ihraç ediliyor
Van Ticaret ve Sanayi Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, Van İş Geliştirme Merkezi'nde (İŞGEM) faaliyet yürüten fabrikada üretilen "colorone" ve "jaja" markalı saç fiberleri, başta Bahreyn, Ürdün, Almanya, Arnavutluk ve İsrail olmak üzere 10 farklı ülkeye gönderiliyor.
Arnavutluk - 17.11.2020
3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi sonuç bildirisi açıklandı
Arnavutluk, Azerbaycan, Kazakistan, Kosova, KKTC, Özbekistan, Rusya, Türkiye, İran, Almanya, ABD, Hindistan ve Kırgızistan dahil 13 ülkeden 318 bildiri kabul edilerek kongrede yer almıştır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arnavutluk Haberleri | Arnavutluk Haber - Haberler - Sayfa 2 - Arnavutluk haberleri, son dakika arnavutluk haber ve gelişmeleri burada. Polisten kaçarken ölen genç için düzenlenen gösteriye polis müdahalesi (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 21:15:44. #1.14#

title