Armağan Çağlayan: "Şimdiki Aklım Olsa Kamera Arkasında Kalırdım"

Armağan Çağlayan: "Şimdiki Aklım Olsa Kamera Arkasında Kalırdım"

Yalova Belediyesi Mayıs Ayı Söyleşi Programı Kapsamında Televizyon Dünyasının Sevilen İsmi Armağan Çağlayan'ı Ağırladı.

Armağan Çağlayan:

Yalova Belediyesi mayıs ayı söyleşi programı kapsamında televizyon dünyasının sevilen ismi Armağan Çağlayan'ı ağırladı.

"Medya Buluşmaları-2" kapsamında düzenlenen söyleşide Çağlayan, izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Soru-cevap şeklinde devam eden ve bayanların yoğun katılım gösterdiği söyleşide Armağan Çağlayan tüm soruları samimiyetle cevaplandırdı. Seyircilerden "Hayatınızda yapmak veya yapmamak istedikleriniz nelerdi?" sorusuna "Şimdiki aklım olsa televizyonda ekranlarda değil sadece kamera arkasında çalışmaya devam ederdim" cevabını veren Çağlayan, ekranlara geçiş hikayesinin tamamen tesadüften ibaret olduğunu belirtti. Popüler olmanın çok özenilecek tarafları olmadığını özellikle vurgulayan Armağan Çağlayan, "Kalabalığın arasına katılıp yok olabilmenin bir insan için büyük bir lüks olduğunu anladım" dedi.

Kocaeli Hereke doğumlu olduğunu söyleyen Çağlayan, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olduğunu, beş yıl İzmit'te avukatlık yaptıktan sonra da Medyapım'ın kurucu kadrosunda yer aldığını ifade etti. Televizyon yapımcılığı konusunda kendisine iletilen soruya "Yapımcılık zor bir şey değil, sadece kurduğunuz ilişkiler ve Türk halkını iyi tanıyor olmak birtakım başarıları beraberinde getiriyor" diyen Çağlayan popüler kültürün uzun süreli bir ömrü olmadığına inandığını söyledi. "Ben de bir popüler kültür ürünüyüm" diyen Çağlayan, "Zaman zaman yaptığımız iş konusunda eleştirilsem de bu işi yine de talep gördüğüm için yapıyorum. Ama şöyle bir gerçeğe inanıyorum ki televizyon bir kültür değil, eğlence aracıdır. Bu misyonu yürüttüğünü düşündüğüm ekranlardan ilgi gördüğüm sürece işimi sürdüreceğim. Çünkü ben mutlu olmasam bu mesleği yapmazdım" dedi.

"Hayatınızda yapmak veya yapmamak istedikleriniz nelerdi?" sorusuna "Şimdiki aklım olsa televizyonda ekranlarda değil sadece kamera arkasında çalışmaya devam ederdim" karşılığını veren Çağlayan, ekranlara geçiş hikayesinin tamamen tesadüften ibaret olduğunu söyledi.

Yalova'da kültür-sanat sanat faaliyetlerine yönelik yapılan çalışmaların büyük destekle yürütüldüğü bilgisini alan Armağan Çağlayan, "Yalova Belediyesi'nin bu oluşumu desteklemesi çok güzel" ifadesini kullandı.

Yaklaşık 1.5 saat süren söyleşi boyunca güzel dakikalar geçiren Yalovalılar programın sonunda Armağan Çağlayan'ı ayakta alkışladı. Söyleşinin sonunda Çağlayan'a Yalova Belediye Başkanı Barbaros H. Binicioğlu adına Yürüyen Köşk maketi, Atatürk'ün kahve içtiği fincanın benzeri ve çiçek takdim edildi.