Arkadaşlarını Öldüren İşçinin Psikolojik Sorunları Sebebiyle İçine Kapak Biri Olduğu Belirtildi

Arkadaşlarını Öldüren İşçinin Psikolojik Sorunları Sebebiyle İçine Kapak Biri Olduğu Belirtildi

Adana'da Çalıştığı İşyerini Pompalı Tüfekle Basıp İki Arkadaşını Öldüren, Biri Ağır 2'sini de Yaralayan 46 Yaşındaki Asil Soydan'ın Uzun Süredir Psikolojik Sorunları Bulunduğu ve Bu Sebeple Çevresinde İçine Kapanık Biri Olarak Bilindiği Ortaya Çıktı.

Arkadaşlarını Öldüren İşçinin Psikolojik Sorunları Sebebiyle İçine Kapak Biri Olduğu Belirtildi

Adana'da çalıştığı işyerini pompalı tüfekle basıp iki arkadaşını öldüren, biri ağır 2'sini de yaralayan 46 yaşındaki Asil Soydan'ın uzun süredir psikolojik sorunları bulunduğu ve bu sebeple çevresinde içine kapanık biri olarak bilindiği ortaya çıktı.

İşyerini bastıktan sonra arkadaşlarına pompalı tüfekle ateş eden daha sonra saklandığı ağabeyinin evinde yakalanan Soydan'ın Doğankent DSİ Şubesi'nde görev yaparken buranın kapanması üzerine 2004 yılında Makina İmalat Donatım Şubesi'nde çalışmaya başladığı öğrenildi. Kendisini 25 yıldır tanıdığını belirten bir mesai arkadaşı, "Psikolojik sorunları vardı. Bu sebeple de içine kapanık bir haldeydi. Biz bir ekip olarak 20 yıldır beraber çalıyoruz. Bir kaç kez kendisi görev yerinin değişmesi için tayin istedi ancak olmadı. Böyle bir şeyi neden yaptı hala anlayabilmiş değilim." dedi.

Hayatını kaybeden 54 yaşındaki Üzeyir Okuducu'nun 1985-2005 yılları arasında Doğankent'te çalıştıktan sonra 2005 yılında Makina İmalat Donatım Şubesi'nde görev yapmaya başladığı ve iki çocuğu bulunduğu öğrenildi. Okuducu'nun emekliliği gelmesine rağmen arkadaşlarına bir süre daha çalışacağını söylediği öğrenildi.

48 yaşındaki İbrahim Çetinkaya'nın ise 1978 yılında DSİ'de çalışmaya başladığı, Tarsus Yenice'de 26 yıl çalıştıktan sonra 4 yıl önce Adana'da görevlendirildiği öğrenildi. Çetinkaya'nın da iki çocuk babası olduğu ve emekliliğin geldiği belirtildi.

ÖLEN PERSONEL İÇİN TÖREN

Ölen iki DSİ personeli için görev yaptıkları Makina İmalat Donatım Şubesi'nde tören yapıldı. Adli Tıp Kurumu morgundan alınan her iki cenaze önce evlerine götürüldü daha sonra çalıştıkları işyerine getirildi. Buradaki törene katılan DSİ Genel Müdür Yardımcısı Yusf Balcı ve DSİ Bölge Müdürü Numan Gündüz acılarının büyük olduğunu, böyle bir olay yaşandığı için DSİ camiasının şokta olduğunu söyledi.

Törene katılan Üzeyir Okuducu'nun annesi Zeynep, eşi Hatice ve kızları Aynur ile Tuğba gözyaşlarına boğuldu. Okuducu'nun cenazesi daha sonra Buruk Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi. İbrahim Çetinkaya'nın cenazesi ise yarın toprağa verilmek üzere hastane morguna kondu.