Arınç Memleketi Manisa'da

Arınç Memleketi Manisa'da

TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç, Partisine Açılan Kapatma Davasıyla İlgili, "AK Parti Hiçbir Zaman Suç İşlememiştir, Suçu Teşvik Etmemiştir. AK Parti Bu Milletin Terazisinde Alnının Akıyla Beraat Kararını Almıştır. Bundan Kimsenin Kuşkusu Olmasın" Dedi.

Arınç Memleketi Manisa'da

TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç, partisine açılan kapatma davasıyla ilgili, "AK Parti hiçbir zaman suç işlememiştir, suçu teşvik etmemiştir. AK Parti bu milletin terazisinde alnının akıyla beraat kararını almıştır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, partisinin Manisa'da düzenlenen Haziran ayı İl Danışma Meclis Toplantısı'na katıldı. AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Arınç'ın yanı sıra milletvekilleri Mehmet Çerçi, İsmail Bilen ve Recai Berber, İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz, İl Başkanı Dursun Ali Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Toplantıyı yöneten koordinatör milletvekili Mehmet Nil Hıdır ve İl Başkanı Dursun Ali Yıldız'ın birer konuşma yapmasının ardından TBMM 22. Dönem Başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç kürsüye gelerek partililere hitap etti. Manisa'da cuma gününden bu yana çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini ve özellikle vatandaşlardan büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Arınç şunları söyledi:

"Eğer bir parti 6 yıldır iktidarda olmasına rağmen halktan büyük ilgi görüyorsa, halk tarafından sevinçle karşılanıyorsa bu gerçekten o parti mensupları için mutluluk vericidir. 2 dönemdir iktidardayız ve başımıza gelmeyen kalmadı. Sınavdan sınava giriyoruz. Ancak başımız dik ve çok güçlüyüz. Yapılan kamuoyu yoklamalarında 1. partiyiz. Diğer partilerin hali ortada. Ne yapacaklarını bilemez durumdalar. Biz iddiası olan bir partiyiz, kıytırık bir parti değiliz. Bundan dolayı ne kadar gurur duysanız azdır.

'Ne mutlu AK Partiliyim diyene.' Önümüzdeki yerel seçimlerde de partimizin gücünü görecekler. Nasıl Kırkpınar'da başa güreşen pehlivan varsa Türkiye'de de başa güreşen bir AK Parti var." "HALK BERAAT VERDİ" Konuşmasında kapatma davasına da değinen Arınç, "Biz savunmamızı vererek bu işin bir an evvel sonuçlanmasını, flu, bulanık günlerin ortadan kalkmasını istiyoruz. AK Parti hakkında açılan bu kapatma davasına gerekli cevaplarımızı verdik. AK Parti hiçbir zaman suç işlememiştir, suçu teşvik etmemiştir. AK Parti bu ülkede adaletten, hukuktan, kanunlardan yana olmuştur. Hakem millettir. AK Parti bu milletin terazisinde alnının akıyla beraat kararını almıştır. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın" diye konuştu.

Meclis'in Temmuz ayında da çalışacağını hatırlatan Bülent Arınç, "Muhalefet mensupları farklı şekillerde çalışmak istemediklerini belirtti. Mevsim yaz, kumsal deniz varken çalışıp da ne yapacaklar? Biz dedik ki 'Siz isterseniz gidin, biz buradayız.' Ve Meclis'in Temmuz'da da çalışmasına karar verdik. Gerekirse Ağustos'ta da çalışırız. Durmak yok yola devam. Uyumak yok yola devam"diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra AK Parti Manisa Gençlik Kolları'nın düzenlediği 1. Balkan Buluşması organizasyonunda emeği geçen, başta TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç olmak üzere milletvekilleri ve parti yöneticilerine Gençlik Kolları Başkanı Selman Alkış tarafından plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

(MY-ÖA-NÇ-Y)

Kaynak: İHA