Arınç, Manisa Pazarcılar Odası Hizmet Binasının Açılış Törenine Katıldı

Arınç, Manisa Pazarcılar Odası Hizmet Binasının Açılış Törenine Katıldı

Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası, 2 Yıl Süren Çalışmaların Ardından TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç'ın da Katıldığı Törenle Açıldı.

Arınç, Manisa Pazarcılar Odası Hizmet Binasının Açılış Törenine Katıldı

Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Odası, 2 yıl süren çalışmaların ardından TBMM 22. Dönem Başkanı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle açıldı.

Açılış törenine Arınç'ın yanı sıra Vali Refik Arslan Öztürk, Belediye Başkanı Bülent Kar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Manisa milletvekilleri Mehmet Çerçi, İsmail Bilen, Türkiye Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çakman, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter, oda başkanları, siyasiler ve çok sayıda davetli katıldı. Törende bir konuşma yapan Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, 3 bin metrekare büyüklüğündeki yeni hizmet binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bülent Arınç ise, Türkiye'nin son yıllarda örgütlü bir toplum olmaya başladığını söyledi. Esnaf ve sanatkarı temsil eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu'nun (TESK) hizmet binasının Meclis'in karşısında bulunmasına rağmen Meclis'e en uzak kuruluş olduğunu kaydeden Arınç, "Bugüne kadar böyleydi ama artık bu değişti. Türkiye'de ilk kez bir Cumhurbaşkanı TESK'i ziyaret etti. Bazı şeyleri istemek lazım. Mesela süper marketler olayı birkaç dönemdir gündemde. Bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılması için herkes elinden geleni yapmalıdır. Bakkala sahip çıkmamız lazım. Bakkalın sesi çıkmayınca başkalarının sesi daha fazla çıkıyor. Bizim esnafımız öyle bir esnaftır ki 10 yerine 5 verin, 'Allah razı olsun' der. Türkiye'de esnaf sokağa çıkıp yürürse biz rahat uyuyamayız. Bu nedenle bazı şeyleri bizden isteyin ki yapalım" diye konuştu.

Arınç, daha sonra Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, oda yönetim kurulu üyeleri ile Genel Sekreter Tuba Kotan'a dönerek, "Sizler gerçekten örneksiniz. Sayın Halim Şener de örnek başkandır" dedi.

Açılış kurdelesini Bülent Arınç, Halim Şener ve diğer davetliler birlikte kestiler. Arınç ve beraberindekiler, açılışın ardından oda binasını gezdiler.

(MY-ÖA-CC-Y)

Kaynak: İHA