Arınç: Gül'ün Dışında da Yeni Adaylar Olabilir

Arınç: Gül'ün Dışında da Yeni Adaylar Olabilir

TBMM Başkanı Arınç, 'Yeni meclis toplandıktan sonra, yapılacak cumhurbaşkanılığı seçimi, ister meclisimiz seçsin, ister halkımız seçsin, kimsenin adaylığı bugün de yarın da söz konusu değildir.' dedi.

Arınç: Gül'ün Dışında da Yeni Adaylar Olabilir

Türkiye Büyük Milet Meclisi(TBMM) Başkanı Bülent Arınç, "Yeni meclis toplandıktan sonra, yapılacak cumhurbaşkanılığı seçimi, ister meclisimiz seçsin, ister halkımız seçsin, kimsenin adaylığı bugün de yarın da söz konusu değildir. Abdullah Gül'ün dışında da adaylar belirlenebilir" dedi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinde Devlet Hastanesi ve mezhabane açılışlarına katılan Meclis Başkanı Bülent Arınç, gazetecilerin yeni cumhurbaşakanı adayı ile ilgili sorularınn cevaplandırdı. Arınç, "Ben bu konulara daha önce de cevap vermiştim. Bu konular her gün konuşulacak şeyler değil. Geçtiğimiz günlerde de söylemiştim, Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olarak meclis içinde ve dışında, Türkiye'de ve dış dünyada büyük bir tasvip görmüştür, beğeni toplamıştı. Ancak yeni meclis toplandıktan sonra, yapılacak cumhurbaşkanılığı seçimi, ister meclisimiz seçsin, ister halkımız seçsin, kimsenin adaylığı bugünde yarında söz konusu değildir" diye konuştu.

Kaynak: CHA