Arınç, Cumhurbaşkanlığı Toplantısında Mesir Macunu Hediye Etti

Arınç, Cumhurbaşkanlığı Toplantısında Mesir Macunu Hediye Etti

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, AKP ve CHP Grup Başkanvekilleriyle Cumhurbaşkanı Seçim Sürecine İlişkin Görüşmesinde "Mesir Macunu" Sohbeti de Yaşandı.

Arınç, Cumhurbaşkanlığı Toplantısında Mesir Macunu Hediye Etti

TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, AKP ve CHP grup başkanvekilleriyle cumhurbaşkanı seçim sürecine ilişkin görüşmesinde "mesir macunu" sohbeti de yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Arınç, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç'a, "Meclis TV yayının kesilmesi nedeniyle sinirlendiğinizi gördüm. 'Mesir macunu kapma görüntüleri 30 kez yayınlandı' demişsiniz" dedi.

CHP'li Koç da, Baykal'ın grup konuşmasının Meclis TV'den yayınının kesilmesine tepki göstererek, "Sayın Başkan, dün AKP grubu da Anavatan grubu da yoktu. Sadece CHP grubu vardı. Ben yukardan görüyorum. Genel Başkan notlarını toparlıyordu. Tam konuşmasını sonlandıracaktı. Ancak pat diye kesildi. Sözlerinin pat diye kesilmesi siyaseten hiç şık olmadı. Zaten genel başkanın konuşmasından sonra genel kurul toplanıyor. Genel Başkan 1 saatlik sürenin dolmasından sonra 5 dakika içinde toparlıyor" dedi. Koç'un, "Mesir macunu kapma görüntüleriniz 20-30 kez sürekli gösteriliyor ama" sözleri üzerine Arınç, "Sana da bir tane verelim" diyerek CHP'li Koç'a mesir macunu hediye etti.

YAYIN KESİLMEYECEK

CHP'nin tepkisi de dikkate alınarak, TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın, partilerin grup toplantılarının sarkması ve Meclis TV yayınında aksaklıklar yaşanması nedeniyle genel başkanların konuşma sürelerine getirdiği 1 saatlik sınırlamaya "esneklik" verileceği öğrenildi. Buna göre, 1 saatlik süre sona erse bile liderlere konuşmalarını tamamlama fırsatı tanınacak.

Baykal'ın dünkü grup konuşmasında 1 saatlik süre sınırını aşınca Meclis TV, yayını kesmiş, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, Meclis TV görevlilerine tepki göstermişti. (ANKA)