Arınç:Cumhurbaşkanlığı İçin Yeni Adaylar Olabilir

Arınç:Cumhurbaşkanlığı İçin Yeni Adaylar Olabilir

TBMM Başkanı Bülent Arınç, 'Yeni Meclis Toplandıktan Sonra Yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi, İster Meclisimiz Seçsin, İster Halkımız Seçsin

Arınç:Cumhurbaşkanlığı İçin Yeni Adaylar Olabilir

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Yeni Meclis toplandıktan sonra yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi, ister meclisimiz seçsin, ister halkımız seçsin, kimsenin adaylığı bugün de yarın da söz konusu değil. Yeni adaylar da olabilir, Sayın Abdullah Gül de olabilir" dedi.

Akhisar'da Belediyesi Mezbahası açılış törenine katılan Arınç, açılış sonrası gazetecilerin Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin sorusunu şöyle cevaplandırdı:

"Geçtiğimiz günlerde de söylemiştim; Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olarak Meclis içinde ve dışında, Türkiye'de ve dış dünyada büyük bir tasvip görmüştü, beğeni toplamıştı. Ancak yeni Meclis toplandıktan sonra, yapılacak cumhurbaşkanılığı seçimi, ister Meclisimiz seçsin, ister halkımız seçsin, kimsenin adaylığı bugün de yarın da söz konusu değil. Yeni adaylar da olabilir, Sayın Abdullah Gül de olabilir. Bu, o günkü şartlarda düşünülecek bir konudur. Cumhurbaşkanımızı seçerken, Meclis'teki şartlara, Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlara göre yeniden aday belirlemek durumunda kalınacaktır. Bu Sayın Gül de olabilir, bir başkası da olabilir."

Kaynak: AA