Arınç: "Cumhurbaşkanı Bana Böyle Bir Saygısızlık Yapamaz"

Arınç: "Cumhurbaşkanı Bana Böyle Bir Saygısızlık Yapamaz"

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nın, Türkiye'nin Büyük Millet Meclisi Başkanı'na Karşı Saygısızlık Yapamayacağını Belirterek, "Ona Bu Saygısızlığı Yakıştıran Bir Basın Organına Ben Söyleyecek Söz Bulamıyorum" Dedi.

Arınç:

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'nın, Türkiye'nin Büyük Millet Meclisi Başkanı'na karşı saygısızlık yapamayacağını belirterek, ''Ona bu saygısızlığı yakıştıran bir basın organına ben söyleyecek söz bulamıyorum'' dedi.

Arınç, Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde düzenlenen ''Sandıklarda Saklı Saray Yaşamı'' adlı serginin açılışı sonrası düzenlenen kokteylde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''29 Ekim kutlamalarında Cumhurbaşkanı ile aranızda gerginlik varmış gibi yansıdı? Böyle bir şey var mı?'' sorusu üzerine Arınç, ''Bu haberin ciddiliği kadar ciddi bir cevap vereyim size. Sesimin kısıklığını görüyorsunuz. Sesimin kısıklığının nedeni, sayın Cumhurbaşkanı'nın tavrı. Beni o kadar ürküttü ve korkuttu ki sesimi kaybettim'' dedi.

''Böylesine saygısız, yanlış ve yalan haber yazılamayacağını'' söyleyen Arınç, ''Bu Cumhurbaşkanı'na açık bir saygısızlıktır. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin Büyük Millet Meclisi Başkanı'na karşı böyle bir saygısızlık yapamaz. Ona bu saygısızlığı yakıştıran bir basın organına ben söyleyecek söz bulamıyorum'' diye konuştu.

''YİMPAŞ haberlerini nasıl yorumluyorsunuz?'' sorusuna da Arınç, ''Bunun benim konumumla hiçbir alakası yok'' cevabını verdi.

Kaynak: AA