Arınç: "Ben Adayı Bugün Öğrendim"

Arınç: "Ben Adayı Bugün Öğrendim"

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Ben Adayı Bugün Öğrendim. Adayı Biliyorum. İçim Rahat. Güzel Şeyler Olacak' Dedi.

Arınç:

TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Ben adayı bugün öğrendim. Adayı biliyorum. İçim rahat. Güzel şeyler olacak'' dedi.

Arınç, ''Bu görüşmeden sonra kendinizi tam bir gönül rahatlığı içinde hissediyor musunuz'' sorusuna karşılık, ''Büyük bir ferahlık içinde'' olduğunu bildirdi.

Arınç, Meclisin açılışının 87. yıldönümü, ve23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen resepsiyonda, gazetecilerin Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin soruları yanıtladı.

''Bugün Başbakan ile görüştünüz. Kendisi, görüşme sonrasında 'Kafam çok net' dedi. Daha öncesindeki tavrınızı da biliyoruz. Sizin kafanızda da net bir isim var mı?'' sorusuna karşılık Arınç, bugün kendisini ziyaret eden Erdoğan ile cumhurbaşkanlığı sürecini konuştuğunu belirtti. Arınç, şöyle konuştu:

''Herhalde aday arkadaşımız kim olacaksa, yarın veya Çarşamba günü açıklanacaktır. Ama bana sorulan veya benim görüşümün alındığı konularda, fikirlerimizin tam bir örtüşme içinde olduğunu söyleyebilirim. Esasen bu ve buna benzer konular, aramızda hiçbir zaman tartışma ve ihtilaf konusu olmamıştır. Biz birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Temsil ettiğimiz misyonu çok iyi biliyoruz. Türkiye'nin gerçeklerini çok iyi biliyor ve yaşıyoruz. Türkiye'nin huzur ve istikrarının devamı için, Türkiye'de halkımızın refah ve mutluluğunun hiç gecikmeksizin, bir inkıtaya uğramaksızın devam etmesi için siyasetçilerin ne yapması gerektiğini de çok iyi biliyoruz.

Oturduk, eski görüşmelerimizi tekrarladık ve kendisiyle hemen hemen tam bir mutabakat içerisinde bir sonuca vardık. Bundan sonrası beni ilgilendirmiyor. Şüphesiz bir partinin genel başkanı olarak, partisinden bir aday olacaksa -ki öyle görünüyor- bunu kendi süreci içerisinde açıklayacaktır.''

Bir gazetecinin, ''(Bundan sonrası beni ilgilendirmiyor) dediniz. Sizin adaylığınız söz konusu olabilecek mi?'' sorusuna ise ''Ben kendi rezervimi hala muhafaza ediyorum, en azından tarih açısından...'' karşılığını verdi,

Bülent Arınç, resepsiyonda SP Genel Başkanı Recai Kutan ile de sohbet etti. Gazetecilerin, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusundaki soruları üzerine Arınç, şöyle konuştu:

''Ben eskiden de söyledim. Bir Mevlevi var bir de Nakşi var. Mevlevi, Nakşi'ye diyor ki 'Biz öyle bir zikir yapıyoruz ki dönüyoruz Allah diyoruz, Allah diyoruz dönüyoruz' Nakşi de Mevlevi'ye cevaben diyor ki 'Biz öyle yapmayız. Biz bir Allah deriz, bir daha dönmeyiz' Ben dedim ki 25'ine kadar vakit var. Aday olacağımı veya olmayacağımı söylüyorum. İnşallah çok güzel şeyler olacak.''