Arınç: "AK Parti'nin Kapatılacağına İhtimal Vermiyoruz"

Arınç: "AK Parti'nin Kapatılacağına İhtimal Vermiyoruz"

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti Hakkındaki Kapatma Davasıyla İlgili Soruya, "AK Parti'nin Kapatılacağına, Hukuk Adına, Millet Adına, Demokrasi Adına, Özgürlükler Adına Anayasa Mahkemesi'nin Böyle Bir Karar Vereceğine Hiçbir İhtimal Vermiyoruz" Dedi.

Arınç:

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili soruya, "AK Parti'nin kapatılacağına, hukuk adına, millet adına, demokrasi adına, özgürlükler adına Anayasa Mahkemesi'nin böyle bir karar vereceğine hiçbir ihtimal vermiyoruz" dedi.

Malatya'nın Darende ilçesine çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere gelen eski TBMM Başkanı ve AK Parti Manise Milletvekili Bülent Arınç, AK Parti hakkındaki kapatma davasıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Arınç, ''Bu sorular bugüne kadar çok soruldu. Siz de zahmet etmeyin, kendinizi bu sorularla yormayın. AK Parti iddianameye çok hukuki, çok mükemmel bir cevap verdi. Biz AK Parti'nin kapatma davasından başarı ile çıkacağına ve davanın reddedileceğine yürekten inanıyoruz. AK Parti'nin kapatılacağına, hukuk adına, millet adına, demokrasi adına, özgürlükler adına Anayasa Mahkemesi'nin böyle bir karar vereceğine hiçbir ihtimal vermiyoruz. Dolayısıyla o ihtimalleri konuşmanın hiçbir alemi yok" şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin ''AK Parti kapatılırsa erken seçim söz konusu mu?'' şeklinde sorusuna tepki gösteren Arınç, "Kapatma, kapatma diyorsunuz, önce siz ağzınızı kapatın. Bütün bunların hepsi spekülasyondur. Bir dava açılmıştır. Dava hukuk süreci içinde devam ediyor. Gerek başsavcı, gerekse parti, bu konuda kendilerine tanınan hakları kullanıyorlar. Anayasa Mahkemesi bu süreci yakından takip edip kısa sürede sonucu verecektir'' dedi.

(FD-NÇ-Y)