Arife Haberleri

Arife haber, Arife son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arife - 15.07.2021
Valimiz Sayın Mustafa Masatlı'dan, 15 Temmuz Şehidinin Ailesine Ziyaret
Valimiz Sayın Mustafa Masatlı, ziyarette, şehidin Annesi Arife Çoban'a başsağlığı ve sabır diledi.
Arife - 15.07.2021
Polis Özel Harekat Şube Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasında
Bölgede PÖH'e olan ihtiyacın her geçen gün arttığını ifade eden Vali Bilmez, şunları söyledi: "PÖH'ün önceki binası çok küçüktü. Sınır güvenliği için geçen yıl il dışından PÖH'ler ilimize görevlendirildi. İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve İl Emniyet Müdürlüğümüzün değerlendirmeleri sonucunda yeni yapılan binanın PÖH'e devredilmesi kararlaştırıldı. Burada personelimiz hem spor yapabilecek hem de araçların bakımı yapılacak. Arkadaşlarımız yeni binada görevlerini daha rahat yapabilecek. Polisimiz bölgemizin konumundan dolayı asker gibi cephede, ülke sınırlarında görev yapıyor. Rabbim polisimizi, askerimizi, güvenlik korucularımızı her türlü kazadan, beladan muhafaza etsin, Allah ayaklarına taş değdirtmesin. Zaman zaman üzücü olaylar yaşıyoruz. Dün Hakkari'de bir emniyet müdür yardımcımız şehit oldu. Allah ona rahmet eylesin. Bu tesisimizin teşkilatımıza, ilimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. 15 Temmuz şehitlerimiz başta olmak üzere de tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. " İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın da desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Mehmet Emin Bilmez ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Yeni binamızın ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Arifesinde bulunduğumuz 15 Temmuz hain darbe girişiminde vatandaşlarımızla sırt sırta verilerek adeta bir tarih yazıldı.
Arife - 14.07.2021
Bayram tatilini yeni keşiflere ayırmak isteyenler için adres
*Rahmi M. Koç Müzesi, sadece arife ve bayramın birinci günü kapalı, ikinci, üçüncü ve dördüncü günü 10.
Arife - 13.07.2021
Borsada, yarınki işlemlerde 12 günlük takas süresi
Borsa İstanbul Pay Piyasalarında işlemlerin takası "T+2"de, yani işlemin gerçekleştiği günden iki işlem günü sonrası çalıştığı için bugün gerçekleştirilen bir hisse senedi işleminin tahsilat ve ödemesi cuma günü yapılacak, yarın işlem yapan yatırımcının tahsilat ve ödemeleri ise 12 gün sonraya, 26 Temmuz'a kalacak. Yatırımcı bu hafta cuma ya da arife günü geçekleştirdiği işlemlerin nakit gerçekleşmesi için ise 27 Temmuz Salı gününü bekleyecek.
Arife - 13.07.2021
Kurban Bayramı öncesi satıcılara "sahte para" uyarısı
Satıcılarla bir araya gelen polis memurları, "Sizler buraya misafir olarak geldiniz ve hayvanlarınızın satışını yapacaksınız. Bu satışı yaparken dikkat etmeniz gereken kurallar var. Öncelikle dövizle alışveriş yapmanızı istemiyoruz. Türk parasıyla alışveriş yapmanızı istiyoruz. Türk parasıyla da ilgili dikkat etmeniz gereken hususlar var. Ayrıca gece saatlerinde ve arife günlerinde çok yoğun oluyorsunuz.
Arife - 12.07.2021
Suudi Arabistan'da "akıllı hac kartı" uygulaması başladı
Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, 11 Temmuz Pazar gününün zilhicce ayının ilk günü olduğunu ve hac farizasının yapılacağı arife gününü ise 19 Temmuz Pazartesi olarak ilan etmişti.
Arife - 12.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatil süresini açıkladı, aşı uyarısında bulundu
'16 TEMMUZ'DAN 26 TEMMUZ'A KADAR TATİL' Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nda izin süresine ilişkin ise şu açıklamalarda bulundu: "Bilindiği gibi bayram arifesi olan pazartesi günü yarım gün, bayramın ilk gününden son gününe kadar olan salıdan cumaya kadar ise tam gün tatil.
Arife - 12.07.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (3)
Bayram tatili Bayram arifesi olan pazartesi yarım gün, bayramın ilk gününden son gününe kadar olan, yani salıdan cumaya kadar ise tam gün tatil olduğunu açıklayan Erdoğan, şöyle devam etti: "Kabine toplantımızda yaptığımız istişarede, pazartesi günkü yarım günü, idari tatil olarak belirleme kararı aldık.
Arife - 09.07.2021
Suudi Arabistan'da Kurban Bayramı 20 Temmuz'da başlayacak
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesi, 11 Temmuz Pazar gününün (yarından sonra) zilhicce ayının ilk günü olduğunu ve hac farizasının yapılacağı arife gününü ise 19 Temmuz Pazartesi olarak ilan etti.
title