Arife Haberleri

Arife haber, Arife son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arife - 19.07.2021
İstanbul trafiğinde bayram tatili sakinliği yaşanıyor
Kurban Bayramı tatilinin etkisiyle İstanbul'da arife günü trafik sakin seyrediyor.
Arife - 19.07.2021
Kabe'nin örtüsü "Kisve-i Şerif" Kurban Bayramı arifesinde değiştirildi
Kutsal topraklardaki hacı adaylarının ibadetlerine başlamasının ardından Kurban Bayramı arifesinde Kabe'nin örtüsü "Kisve-i Şerif" değiştirildi.
Arife - 19.07.2021
Filistin Devlet Başkanlığından İsrail Başbakanı'na Mescid-i Aksa'daki olayları dini çatışmaya sürüklediği uyarısı Açıklaması
Açıklamada ayrıca "İsrail hükümeti, uluslararası çözüm çabalarını engellemesi ve bilhassa mübarek Kurban Bayramı arifesinde bu provokasyonun gerçekleşmesi nedeniyle çatışmaların tırmanmasının sorumluluğunu taşıyor.
Arife - 19.07.2021
Berberlerin bayram yoğunluğu
"18 saattir çalışıyoruz" Berber dükkanının işletme sahibi olan Ender Kemal, "Geçirdiğimiz bu zorlu günlere rağmen pandemi kurallarını aşmadan 4 koltuklu dükkanımızda 2 koltuk çalışarak geç saatlere kadar müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Randevulu çalışıyoruz, bizleri arayarak randevu almaları gerekiyor. Randevu alan müşteriler de tek tek geliyorlar çünkü bekleme koltuklarında sadece 2 kişi oturabilir ve tıraş olurken de 2 kişi tıraş olabilir. Biz bu kuralları elimizden geldiğince çiğnemeden müşterilerimize sağlıklı bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Gece geç saatlere kadar da dükkandayız, yaklaşık 18 saattir çalışıyoruz. Evimize giderek 2-3 saat dinlendik ve tekrardan sabahın erken saatlerinde dükkanımızı açtık. Bayram yoğunluğu sebebiyle müşterilerimize 15 gün önceden randevu vermeye başladık. 15 gün önceden randevu alan müşterimiz bugün tıraş oluyor. Elimizden geldiği kadar ve müşterileri kırmadan arife gününe kadar da bu randevuları eritmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
Arife - 19.07.2021
Ankara Kurban Bayramı'na hazır
Vatandaşlar ALO 188 cenaze hizmetleri hattına 24 saat boyunca ulaşabilecek. Cenaze işlemleri, şehirlerarası nakil, il içi nakil, morg, gasilhane, defin ve diğer hizmetler Kurban Bayramı'nda da kesintisiz sürdürülecek. Merkez dahil ilçe ve mahalle mezarlıklarında bayram öncesi temizlik çalışmaları yapılırken, Mezarlıklar Daire Başkanlığı Türkiye'nin en büyük mezarlığı olan Karşıyaka Mezarlığı'nda mezarlık içi ek servisler düzenleyecek. Arife günü ve bayram süresince zabıta ve emniyet birimleri de mezarlıklarda önlem alacak.
Arife - 19.07.2021
Büyükşehir tesis ve kütüphanelerinde bayram çalışma saatleri düzenlendi
Büyükşehir Belediyesi'ne ait tüm kütüphaneler 17 ve 18 Temmuz tarihlerinde açık olacak. 19 Temmuz arife günü sadece Merkez Kütüphane hizmet verecek.
Arife - 19.07.2021
Sıcaklar hem kurban pazarını hem de kurbanlıkları vurdu
Bu sene kurbanlık fiyatlarının normal düzeyde olduğunu söyleyen hayvan üreticileri kurbanlık alışverişlerin genelde arife günü yoğunlaştığını söyledi.
Arife - 19.07.2021
Büyükşehir Belediyesi Kurban Bayramı için tüm tedbirleri aldı
Ulaşımda aksamaya izin verilmeyecek Büyükşehir Belediyesi arife günü ve bayramda yoğunlaşan mezarlık ziyaretleri için de bir dizi önlem aldı.
Arife - 18.07.2021
Kurban Bayramı Hava Tahmin Raporu
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Kurban Bayramı süresi için yaptığı değerlendirmelere göre;Bayram arifesinde (19/07/2021 Pazartesi) ve bayramın birinci günü (20/07/2021 Salı) bölgemizde yağış beklenmiyor, parçalı ve az bulutlu geçeceği,Bayramın ikinci günü (21/07/2021 Çarşamba) bölge genelinin...
Arife - 18.07.2021
Kurban pazarlarında bayram öncesi yoğunluk
Kurban Bayramı'na sayılı günler kalırken, İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan kurban pazarında yoğunluk yaşanmaya başlandı. Geçtiğimiz sene pandeminin etkisiyle durgun geçen satışlar, bu yıl bayramın yaklaşmasıyla hareketlendi. Büyükbaş hayvanların en fazla 7 kişilik, küçükbaş hayvanların ise tek kişilik hisselerle satıldığı pazarda arife günü ise satışların çok fazla olacağını söyleyen besiciler, vatandaşların bir an önce kurbanlıklarını almalarını yoksa mağduriyet yaşayabileceklerini söyledi.
Arife - 18.07.2021
Bayramın ikinci günü Trakya'da sağanak bekleniyor
Bayram arifesinde ve birinci günü bölgede yağış beklenmezken, bayramın ikinci günü Edirne, Kırklareli, Tekirdağ'da sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak öngörülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arife Haberleri | Arife Haber - Haberler - Sayfa 5 - Arife haberleri, son dakika arife haber ve gelişmeleri burada. ADANA'DA BAYRAM ÖNCESİ HÜZÜNLÜ ŞEHİTLİK ZİYARETİ.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.7.2021 19:17:45. #1.14#

title