Arif Baş" Adına Yarışma Düzenlenecek

Arif Baş" Adına Yarışma Düzenlenecek

Eğitimci Araştırmacı Yazar Arif Baş'ın anısını yaşatmak amacıyla ailesi tarafından, her yıl ödüllü öykü yarışması düzenlenecek.

Arif Baş

Eğitimci Araştırmacı Yazar Arif Baş'ın anısını yaşatmak amacıyla ailesi tarafından, her yıl ödüllü öykü yarışması düzenlenecek.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2012 yılında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayata veda eden Arif Baş'ın, yazdığı kitaplar, çabalarıyla açtığı müze, yetiştirdiği öğrencilerle örnek bir kişi olduğunu ve Bahadın'da her zaman saygıyla anıldığını söyledi.


Birçok eserin yer aldığı açık hava müzesinin her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edildiğini hatırlatan Başkan Özcan, Baş ailesinin "Arif Baş" adını yaşatmak amacıyla ödüllü öykü yarışması düzenlemeye karar verdiğini belirtti.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, 1 Ocak 2016-5 Mart 2017 arasında yayımlanmış ya da yayıma hazır, daha önce ödül almamış öykü kitabı bütünlüğündeki dosyalarla katılabileceğini ifade eden Özcan, "Bin 500 lira tutarındaki ödül bölüştürülmeyecek ve tek bir yapıta verilecektir. Ayrıca yarışmayı kazanan yazara, Arif Baş'ın kitaplarından oluşan bir paket ile plaket de verilecektir. Son katılma tarihi 31 Mart 2017 olan yarışmanın sonucu, Erol Toy, Öner Yağcı, Salim Taşçı, Saygı Öztürk, Celal İlhan ve Haydar Eroğlu'ndan oluşan jüri tarafından temmuz ayı sonunda açıklanacak."

Özcan, yarışmayı kazanan yazarın ödülünün ağustos ayı içerisinde Arif Baş Açıkhava Müzesi'nde yapılacak törende, oğlu Oğuz Baş tarafından takdim edileceğini, katılmak isteyenlerin eserlerini, "Atatürk Caddesi No: 151/1 İznik/Bursa" adresine gönderebileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA