Ardahan Valisi Murat Yıldırım'dan Bayram Mesajı…

Ardahan Valisi Murat Yıldırım'dan Bayram Mesajı…

Ardahan Valisi Murat Yıldırım, Bayramların İnsanları Birbirine Yaklaştıran, Kaynaştıran, Yüreklerde Sevgiye ve Saygıya Dayalı, Samimi Dostlukların Gelişmesine, Güçlenmesine Vesile Olan Önemli ve Değerli Günler Olduğunu Belirti.

Ardahan Valisi Murat Yıldırım'dan Bayram Mesajı…

Ardahan Valisi Murat Yıldırım, bayramların insanları birbirine yaklaştıran, kaynaştıran, yüreklerde sevgiye ve saygıya dayalı, samimi dostlukların gelişmesine, güçlenmesine vesile olan önemli ve değerli günler olduğunu belirti.

Ardahan Valisi Murat Yıldırım Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevginin, kardeşliğin, yardımlaşmanın ve barışın en üst düzeyde olduğu Ramazan ayını bütün gerekleriyle yaşamış olarak, Ramazan Bayramına kavuşmuş bulunmaktayız. Hoşgörü, barış, kardeşlik ve dayanışmanın öne çıktığı, dargınlıkların, kırgınlıkların unutulup barışın egemen olduğu müstesna günler olan bayramlar, aynı zamanda toplumsal birlik, beraberlik ve dayanışma açısından da büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden bizler evlerimizde ailelerimizle birlikte bayram sevincini doyasıya yaşarken, birinin gelmesini bekleyen, evinden uzak yaşayan, maddi imkânsızlıklar dolayısıyla bayram kutlayamayacak durumda olan insanlarımızı, hastalarımızı, dul ve yetimlerimizi, şehit ailelerimizi ve gazilerimizi, engelli ve kader mahkûmlarını da hatırlayarak, ziyaret ederek, gönüllerini almayı, İslam dinini yaşayan bir millet olarak unutmamalıyız. Geride bıraktığımız Ramazan ayı, Türk Milletinin kültüründe her zaman var olan ve Türk Milletinin değişmez özelliklerinden olan dayanışma ve yardımlaşma ruhunun doruk noktasına ulaştığı günler olmuştur. Bu mübarek günde yardımseverliğimizi mümkün olduğunca gösterelim, muhtaç durumda olanların yanında olalım, yaşlılarımıza, aile büyüklerimize saygımızı, sevgimizi bu kutsal günlerde göstermeyi ihmal etmeyelim. Bayram günlerinin bir başka özelliği de bireyleri aynı düşünce ve değerlerde buluşturmasıdır. Bu vesile ile gönülleri yakınlaştıran, kişisel çekişmelerin, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulmasına imkân sağlamasıdır. Birbirimize daha çok kenetlenelim. Birbirimizi daha çok sevip sayalım. Sahip olduğumuz güzelliklerin kıymetini bilelim. Küskünlükleri bir kenara bırakalım. Barış, huzur ve güven ortamı bozmak isteyen, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışan şer güçlere fırsat vermeyelim. Bu gün İslam âleminin içerisinde dinimizin emrettiği noktaya en yakın ülke Türkiye’dir. Bu durum bizim için bir kıvanç vesilesi olmakla beraber, bizlere ağır bir sorumluluk yüklemekte. Yüce Türk Milleti geçmişte ve günümüzde olduğu gibi, bundan böylede bütün İslam alemi için örnek teşkil edecektir. Bunun için sevgimizi, kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi, yardımlaşmamızı, hoşgörümüzü sonsuza değin yaşatılması yönünde gayret edip her zamankinden daha çok çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bütün Ardahanlı hemşehrilerimin, Türk dünyasının ve bütün İslam âleminin mübarek Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan diliyorum.”

(AT-İRT-Y)

10.10.2007 21:25 TSİ