Ardahan'da 8. Çıldır Göl Festivali

Ardahan'da 8. Çıldır Göl Festivali

Ardahan'ın Çıldır İlçesinde Bu Yıl 8.'si Düzenlenen Çıldır Gölü Festivali, Kafkas Halk Dansları Topluluğunun Gösterileriyle Son Buldu.

Ardahan'da 8. Çıldır Göl Festivali

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde bu yıl 8.'si düzenlenen Çıldır Gölü Festivali, Kafkas Halk Dansları topluluğunun gösterileriyle son buldu.

Çıldır ilçesi Akçakale Adası'nda gerçekleştirilen 8. Çıldır Gölü Festivali'nin ikinci günü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Festivalde bir konuşma yapan Çıldır Belediye Başkanı Nizamettin Coşkun, "Festivalimizin amacı, bölgenin tanıtımına katkı sunmak ve doğa harikası Çıldır Gölü'nü dünya kamuoyuna tanıtmaktır" dedi. Konuşmaların ardından köylüler tarafından açılan stantlar gezildi.

Halk ozanları Mürsel Sinan, Azeri sanatçı Sadet Buta, Gürcistanlı Şahbaz Göçoğlu, Azerbaycanlı Ayda Gülzar'ın müzik dinletisiyle renklenen festivalde, Sanatçı Cavit Tebrizli de konser verdi. Festival, Kafkas Halk Dansları topluluğunun gösterileriyle son buldu. Festivale Ardahan Valisi Murat Yıldırım, ilçe kaymakamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

(AT-İRT-OK-Y)