Arçelik Hannover Messe Fuarına Katıldı

Arçelik A.ş., 16-20 Nisan Tarihleri Arasında Almanya'nın Hannover Kentinde Düzenlenen Türkiye'nin Partner Ülke Olarak Katıldığı Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı Hannover Messe'de, "Ar-ge ve Teknoloji" Standında Yerini Aldı.

Arçelik  Hannover Messe Fuarına Katıldı

Arçelik A.Ş., 16-20 Nisan tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen Türkiye'nin partner ülke olarak katıldığı dünyanın en büyük sanayi fuarı Hannover Messe'de, "AR-GE ve Teknoloji" standında yerini aldı.

2005'te yaptığı 136 başvuru ile "Patent Şampiyonu" olan ve son 3 yılda Türkiye'de üretilen patentlerin yüzde 13'ü ile Türkiye'den Dünya Fikri Haklar Örgütü'ne yapılan patent başvurularının yüzde 45'inin sahibi olan Arçelik A.Ş., bu yıl 60.'sı düzenlenen Hannover Fuarı'na "AR-GE ve Teknoloji" standında yer almak üzere İstanbul Ticaret Odası'nın davetlisi olarak katıldı. 100 üzerinde ülkede 250 milyon kişinin tercihi olan güçlü, uluslar arası markası BEKO ile Hannover Messe'ye ilk kez katılan Arçelik A.Ş., kendi geliştirdiği ürünlerle üstün hız, enerji performansı ve çevreci özellikleriyle geldiği noktayı bu platformda paylaştı.

Arçelikten yapılan açıklamada, kendi sektöründen Türkiye'den tek davetli firma olarak Hannover Fuarı'na giden Arçelik A.Ş., bu organizasyona Beko markalı beş ana ürünüyle katıldığı belirtildi.

Arçelikten yapılan açıklamada, ikinci holde bulunan "Ar-Ge ve Teknoloji" standında tanıtılan Beko markalı çevre dostu ürünler arasında yer alan A enerji

sınıfında 4 patentli değişken devirli motor ve yıkama sistemi ile ekstra sessiz yıkama fonksiyonlarına sahip bulaşık makinesinin ayrıca yıkama başına sadece 9 lt su tüketme özelliğine de sahip bulunduğu ifade edildi. Stantta ayrıca, 16 W gücünde bir ampulün 24 saatte tükettiği enerjiye eşit 0,375 kWh elektrik tüketen buzdolabı da sergilendiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Bu ürün 2004 yılında Avrupa'nın en az enerji tüketen buzdolabı seçilerek "Energy+" ödülünün de sahibi olmuştur. Beko standında fuarı gezenlere tanıtılan bir diğer ürün ise ısı pompalı teknolojisi ile yüzde 50 enerji tasarrufu sağlayan ve nem sensörü kontrolü sayesinde hem ipek hem yünlü kurutabilen ilk ürün olan "Isı Pompalı Kurutucu."

Fuarda Beko standında yer alan diğer ürünleri olan 8 kg yıkama kapasiteli, A sınıfı enerji ve yıkama performanslarına sahip çamaşır makinesi ile kendi kendini temizleme özelliği bulunan ve özel akıllı turbo modu ile standart bir 'A' enerji sınıfı fırından çok daha az enerji tüketen fırın da, çevreye duyarlılıkları ve performanslarıyla dikkat çekiyor.

Beko standını gezen ziyaretçiler, tasarım dünyasının oscar'ı olarak nitelendirilen "If Design" ödüllü Beko "Keyf" makinasında geleneksel tadında, kolayca hazırlanarak sunulan Türk kahvelerini yudumlarken, Arçelik A.Ş.'nin kendi teknolojisiyle ürettiği beyaz eşyaları daha yakından inceleme fırsatını da yakaladı.

Fuar dünyası tarafından uluslar arası üretim ve rekabette dünyanın en önemli vitrini olarak gösterilen Hannover Messe Sanayi Fuarı'na Türkiye bu yıl "partner ülke" olarak katıldı. Her yıl bir ülkenin "partner ülke" olarak katılmasıyla sanayisi, teknolojisi ve üretim kapasitesi ön plana çıkarılan fuarda Türkiye, 20 yıl aradan sonra ikinci kez bu misyonla fuarda yer aldı. 13 ihtisas fuarını bir arada barındıran organizasyon, 200,000 metrekare sergi alanı, 6,000'den fazla katılımcı ve 200,000'den fazla ziyaretçi ile yeni buluşların ve teknolojilerin sergilendiği, ticaretinin yapıldığı ve 70 ülkede temsilciliği bulunan dev bir arena. Konusunda önde gelen uzmanlarla ekonominin önemli oyuncularını buluşturan Hannover Messe'de tedarikçiler son kullanıcılarla buluşma imkanı da buldu."

(CHT-HO-E)