Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 6 Yaralı

Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 6 Yaralı

Hakkari'de Bir Aşirete Mensup İki Aile Arasında Çıkan Taşlı Sopalı Kavgada 6 Kişinin Yaralanırken, Olayla İlgili 12 Kişi Gözaltına Alındı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne Ekipleri, Olayların Büyümemesi İçin Mahalle Çevresinde Yoğun Güvenlik Önlemleri Aldı.

Arazi Anlaşmazlığı Kavgası: 6 Yaralı

Hakkari'de bir aşirete mensup iki aile arasında çıkan taşlı sopalı kavgada 6 kişinin yaralanırken, olayla ilgili 12 kişi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne ekipleri, olayların büyümemesi için mahalle çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Edinilen bilgiye göre olay, öğle saatlerinde Bağlar Mahallesi'nde iki aile arasında arazi anlaşmazsızlığı yüzünden meydana geldi. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu her iki aile üyeleri birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. Olayda 6 kişi yaralandı. Kavgayı ayırtmaya çalışan Bağlar Mahalle Muhtarı Ramazan Özer de kafasına aldığı taşla yaralandı. Muhtar Özer ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.

İl Emniyet Müdürü Cavit Çevik, kavganın arazi anlaşmazlığı yüzünden çıktığını belirterek, "Her iki taraftan 6 yaralı bulunmaktadır. Yaralılar hastanede tedavi altında olup sağlık durumları iyidir. Mahalle ve hastane çevresinde gerekli güvenlik önlemlerini almış bulunmaktayız. Olaya karışan 12 kişi gözaltında bulunmaktadır. Ailenin büyüklerini bir araya getirerek barışı sağlayacağız. Büyütecek bir olay yoktur" dedi.

(FT-MET-MEF-Y)

Kaynak: İHA