Araştırmacı - Yazar Mehmet Fatih Çıtlak: "Niyazi Mısri, Yeteri Kadar Bilinmeyen Bir Hazinedir"
Haberler » Güncel » Haber

Araştırmacı - Yazar Mehmet Fatih Çıtlak: "Niyazi Mısri, Yeteri Kadar Bilinmeyen Bir Hazinedir"

Malatya Belediyesi Tarafından Organize Edilen "Niyazî -İ Mısrî ve İnsan" Konulu Konferansa Konuşmacı Olarak Katılmak Üzere Şehre Gelen Araştırmacı - Yazar Mehmet Fatih Çıtlak, Belediye Başkanı Cemal Akın'ı Ziyaret Ederek Bir Süre Görüştü.

Araştırmacı  - Yazar Mehmet Fatih Çıtlak:

Malatya Belediyesi tarafından organize edilen "Niyazî-i Mısrî ve İnsan" konulu konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere şehre gelen Araştırmacı - Yazar Mehmet Fatih Çıtlak, Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Malatya'da bulunmaktan mutlu olduğunu belirten Fatih Çıtlak; "Burada adeta kendimi Niyazî-i Mısrî Hazretleri'nin manevi huzurunda gibi hissediyor, büyük bir coşku duyuyorum. İnşallah bu coşkuyu bütün Malatya ve bütün insanlarımız bir şekilde fark eder. Çünkü bizim insan ve sevgi odaklı hareketlere çok ihtiyacımız var. Bu muhabbeti, bu coşkuyu insanlara aktaran kişileri hatırlamaya ihtiyacımız var. Şu anda da muhabbete ve insana hizmete ihtiyaç var. Böyle bir durumda herhalde Niyazî-i Mısrî'yi anmak vefa borcundan öte bize şu an bir elzem gibi geliyor. Belediyemizin yapmış olduğu bu hizmette zerre kadar katkım olursa kendimi bahtiyar hissedeceğim." dedi.

Başkan Akın, Niyazi Mısri'nin, Malatya'nın yetiştirmiş olduğu büyük bir mütefekkir, şair ve ilim adamı olduğunu söyleyerek, "Fatih hocamız bu konuda Türkiye'de uzmandır. Niyazî-i Mısrî'yi bize anlatarak, onu tanımamıza vesile olacaklardır. Mevlana gibi, Yunus Emre gibi gönüller sultanı büyük bir şahsiyettir." şeklinde konuştu.