Arapkir Haberleri

Arapkir haber, Arapkir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arapkir 21.10.2017
AK Parti Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Kongresi
Malatya'ya, Diyarbakır'a, Bingöl'e bölünmüş yollarla bağlanan Elazığ'ı, şimdi de Arapkir üzerinden Erzincan'a bölünmüş yolla bağladıklarını vurgulayan Yıldırım, Elazığ'a yeni yapılacak yatırımlar hakkında da bilgi verdi.
Arapkir 17.8.2017
Büyükşehir Belediyesi'nin Tarıma Desteği Sürüyor
Arguvan İlçesinde yapımı tamamlanan hububat eleme işlerinde kullanılacak olan Sellektör Tesisi düzenlenen törenle hizmete girdi. Sellektör Tesisinin açılışı için gerçekleştirilen törene, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hilmi Öksüztepe, Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk ile vatandaşlar katıldı. ASLANTÜRK: HUBUBAT SELLEKTÖR TESİSİNİ ARGUVAN'A KAZANDIRDIK Tesisin açılışından önce protokol konuşmaları yapıldı. Hububat Sellektör Tesisinin Arguvan için çok önemli bir hizmet olduğunu belirten Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk, yaptığı konuşmada; "Arguvan Ziraat Odası olarak çiftçilerimizin modern tarım sistemlerini kullanmaları ve kaliteli ürünler elde etmeleri için projeler üretiyoruz. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi ile yapmış olduğumuz proje kapsamında Sellektör Tesisini Arguvan'a kazandırdık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. KIZILDAŞ: ÜRETİCİLERİMİZİN EMEKLERİNİN KARŞILIĞINI ALMALARINI İSTİYORUZ Dünya'da tarım alanında diğer ülkeler ile rekabet edebilmenin modern tarım ve makineleşme ile mümkün olacağını belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ise, "Üreticilerimizin emeklerinin ve alın terlerinin karşılığını almalarını istiyoruz. Dünyada tarım modernleşiyor üreticilerimizin emeklerinin karşılığını almasında bu tesislerin önemli bir yeri olacak. Bu tesisin yapımında önemli destekleri olan, DAP Bölge Başkanımıza, proje aşamasında büyük destekleri olan Büyükşehir Belediyemize ve diğer emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi. YILDIRIM: ARGUVAN'DA 37 PROJEYE DESTEK VERDİK Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım ise konuşmasında, Hububat Sellektör Tesisi Projesinin 4 destekçisinin olduğunu belirterek, "Bunlar, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arguvan Belediyesi, Arguvan Ziraat Odası, DAP Bölge İdaresi. Bundan sonraki çalışmalarda da aynı dayanışmayı hep birlikte göstermeliyiz. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Arguvan ilçemizde muhtarlarımızla toplantılar yaptı. Çiftçilerimizin daha verimli ve modern tarım yapmaları için eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdi. Arguvan'da toplam 37 projeye destek verildi. Arguvan belediyemiz ile Malatya'da ilk defa Lavanta bahçe çalışmamız oldu. Açılışını yapacağımız tesis sadece Arguvan'a değil Arapkir ve Yazıhan ilçelerimizdeki çiftçilerimize de katkı sağlayacaktır.
Arapkir 9.1.2017
Vali Toprak'tan Şehit Ailelerine Ziyaret
Daha sonra beraberindekilerle Arapkir ilçesine geçen Vali Toprak, burada da Fırat Kalkanı Harekatı'nda şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Hüsnü Bilgiç'in ailesini ziyaret etti.
Arapkir 14.8.2016
Malatya'da Ücretsiz Wi-Fi ve Şarj Hizmeti
Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Akçadağ, Arguvan, Arapkir, Darende, Doğanyol, Pütürge, Hekimhan ve Doğanşehir ilçe merkezlerine wi-fi ve şarj istasyonları kurarak, vatandaşların ücretsiz olarak internet ve şarj hizmetlerinden yararlanmasını sağladı.
Arapkir 21.12.2015
Malatya'nın Mirası Aslantepe" Projesi
Şehirlerin kimliği, kültürel değerleri üzerine yoğunlaşacaklarını anlatan Aslan, şunları kaydetti: "Fırat Havzası projesinde birinci aşamada Keban Baraj Gölü ile başladık. Keban Baraj Gölü'nün olduğu bölümde Malatya'dan Arapkir var.
Arapkir 16.12.2015
Ankara'daki Pütürgeliler Bir Araya Geldi
Düzenlenen kahvaltıya, Ankara Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Bereketoğlu, MASTÖB Başkanı Kamil Göksu, Arapkirliler Dernek Başkanı Cemal Subaşı, Arapkir Eski Belediye Başkanı Mustafa Namık Güzeler, MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı, Polat ve Dernek Başkanı Av.
Arapkir 11.5.2015
Kuru Meyve Sektöründe İhracat Artışının Anahtarı Ürün Çeşitliliği
Malatya'da gerçekleştirilen Türkiye Kuru Meyve Sektör Kurulu toplantısına katılarak projelerde kaydedilen gelişmeler ve elde edilen sonuçlar hakkında bilgi veren İnönü Üniversitesi, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bayram Murat Asma "7 erkenci ve 9 orta mevsim kayısının arazi testlerine devam ediyoruz. Çok olumlu sonuçlar aldığımız erkenci Dilbay kayısı çeşidi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tescil edildi. Söz konusu ürünün yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması amacıyla farklı illerdeki üniversite, araştırma merkezleri ve anlaşmalı çiftçilere fidanlarımızı deneme dikimleri yapılmak üzere ilettik. Malatya ve diğer illerimizde kayısıya alternatif yeni bir ürün olmak üzere dünya geneli ticarete konu olan Stanley, Grand Prize, President ve D'Agen çeşitlerine ilave olarak ülkemize has çeşitler olan Niğde Sarı Erik, Yeşilyurt, Arapkir-1, Arapkir-2 ve Hekimhan tipi kurutmalık erik çeşitlerine ilişkin deneme çalışmaları da yürütüyoruz.
Arapkir: Karayollarında DurumArapkir 8.1.2015
Arapkir 24.8.2014
Dostluk Üzerine Kitabı
"Dostluk Üzerine", merhum mücadele adamı Fethi Gemuhluoğlu'nun 22 Kasım 1975 tarihinde bir toplantıda yaptığı, ünü günümüze kadar ulaşmış bir konuşma metnidir. Kendisinin vefatından sonra defalarca basılmış, elden ele ulaşmış, milyonları etkilemiş bir manifestodur. Türk fikir ve düşünce hayatının yanı sıra, siyaset ve bürokrasi çarklarında yetişmiş bir nesil pek çok vatan evladı, ömrünün bir döneminde şu veya bu şekilde Gemuhluoğlu'nun himaye ve teşviklerine mazhar olmuştur. Bu kitap, kendisinin ünlü konuşmasının eksiksiz ve tam bir metninin yanı sıra, vefatından sonra hakkında yazılmış makale, yorum ve yazıları, merhumun şiirlerini, kendisine ithaf edilen şiirleri, yine kendisinin Arapkir Postası'nda çıkmış yazılarını ihtiva etmektedir.
Arapkir: Halil Çolak - 9-Sor BeniArapkir 16.7.2014
Arapkir 30.5.2014
Tarım Arazileri 0,3 Hektardan Küçük Belirlenemeyecek
Yürürlüğe giren Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun çerçevesinde, asgari tarımsal arazi büyüklüğü; mutlak, marjinal ve özel ürün arazilerinde 2 hektar, dikili arazilerde 0,5 hektar, örtü altı tarım arazilerinde 0,3 hektardan küçük belirlenemeyecek.
Arapkir: Sgk HaftasıArapkir 13.5.2014
Arapkir 28.11.2013
Malatya'da 111 Meyve Sebze İşleme ve Paketleme İşletmesi Bulunuyor
Malatya'nın meyvecilik için uygun toprak ve iklim şartlarına ve yeterli su varlığına sahip olduğuna dikkat çeken Selvi, "İlimizde18 adet fidan üreten firma olup; çeşitli meyve türlerine ait yıllık fidan üretimi yaklaşık 1 milyon 800 bin adettir. Ayrıca Hekimhan ilçesinde ceviz, Arapkir ilçesinde üzüm, Yeşilyurt ilçesi Kiraz, Doğanşehir ilçesinde Elma, İl genelinde dut yetiştiriciliği yapılmaktadır.
Arapkir 27.7.2013
Malatya Maden Zengini
Maden Tetkik ve Arama (MTA) Malatya Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Malatya'da bulunan maden yataklarının listesi şöyle: Demir-Kurşun-Çinko (Yeşilyurt-Görgü yatağı), Bakır (Kale-Çanakçı yatağı, Pütürge-Poluşağı yatağı), Boksit (Doğanşehir yatağı), Çimento Hammaddesi (Darende yatağı), Demir (Hekimhan-Hasançelebi yatağı, Hekimhan-Deveci yatağı, Hekimhan-Karakuz yatağı, Hekimhan-Şırzı yatağı, Kuluncak, Düşüksöğüt, Kızılolukboynu ve Yunnuk yatakları, Doğanşehir-Sürgü (Gösten tepe, Çej tepe, Çakşak tepe, Demir tepe) yatakları), Jips (Hekimhan-Ağharman yatağı), Dolomit (Hekimhan-Zorbahan tepe yatağı), Florit (Darende-Kuluncak yatağı), Krom (Hekimhan-Bıcır yatağı), Kum-Çakıl (Arapkir-Tohma nehri yatağı, Arapkir-Arapkir nehri yatağı, Darende-Yazıköy, Ortaköy yatakları), Pirofillit (Pütürge yatağı, Dölek bölgesi, Babik bölgesi), Vermikülit (Darende yatağı), Tuğla-Kiremit Hammaddesi (ilin muhtelif yerlerinde), Kömür (Linyit) (Hatunsuyu, Karaca, Arguvan yatakları), Jeotermal Kaynak (Hasançelebi-Hamampınarı kaynağı), Mineralli Su (Darende-Balaban kaynağı, Doğanşehir-Harapşehir kaynağı, Kale-İspendere kaynağı).
Arapkir 4.7.2013
Sivas'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı
Divriği ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, 2 kişi yaralandı.  Muzaffer Bayır (43) idaresindeki 23 AL 508 plakalı kamyon, Divriği-Arapkir karayolunun 15.
Arapkir 13.5.2013
Karayolları Bu Yıl Köprülerle Donatılacak
Keban Barajı'nda su tutulmasıyla Ağın ilçesini Elazığ'a bağlayan yolun sular altında kalması ve ulaşımın feribotlarla sağlanması sonucu yapımına karar verilen Ağın Köprüsü, Elazığ/Arapkir ayrımı-Ağın yolunda kesintisiz ulaşımı mümkün kılacak.
Arapkir 30.4.2013
'Osmanlı Devrinde Son Sadrıazamlar' Kitapevlerinde
İbnülemin Mahmud Kemal İnal (1871-1957) hakkında: 17 Kasım 1871 tarihinde İstanbul'un Beyazıt semtinde Mercan Ağa mahallesinde dünyaya gelen İbnülemin, Sadrazam Yusuf Paşa'nın uzun yıllar mühürdarlığını yapan, Rumeli Beylerbeyi unvanına sahip Mehmed Emin Paşa ile Hamide Nergis Hanım'ın oğludur. İbnülemin'nin soyu baba tarafından Hz. Hüseyin'e kadar uzanması sebebiyle babası "seyyid" unvanı ile de tanınmaktadır. İbnülemin de gerektiğinde bu unvanı kullanmıştır. Ailenin baba tarafından bir kolu da Buhara emîrlerinden Arapkir'e yerleşmiş Selcenoğulları'na uzanır.
Arapkir 1.3.2013
İnönü Üniversitesi'nde Müzik Beğenisi Araştırması
"MALATYA MÜZİĞİNİN ARAŞTIRILMAMASI BÜYÜK BİR EKSİKLİKTİ" Malatya'nın müziği üzerine yapılan araştırmaların sonrasında kayıt çalışmalarının devam ettiğini belirten Sağer, "Malatya, Türk Halk Müziği'nde önemli bir yer. Özellikle Arguvan. Malatya, o kadar farklı bir bölge ki, Arapkir'e gidiyorsunuz, Elazığ etkileşimi var.
Arapkir 9.1.2013
Karayollarında Durum
Konya-Ereğli, Karaman-Mut, Narman-Pasinler, Çetinkaya-Divriği, Divriği-Arapkir, Karayazı Elmalıdere, Söylemez ayrımı-Hınıs, Çukurca-Şırnak, Eruh-Şırnak, İkizdere-İspir yollarında kar ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.
Arapkir 19.10.2012
Malatyalılar Muğla'yı Keşfetti
Muğla Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş tarafından organize edilen gezi, Fethiye ilçesinden başladı. Muğla'nın tüm ilçelerindeki turistik ve ören yerlerini gezen Malatyalılar, dün sabah Akyaka Azmak'ta sabah kahvaltısı yaptı. Muğla Vali Yardımcısı Mestan Yayman'ın da konuk olduğu sabah kahvaltısına Malatya'dan gelen Küpürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, Doğanşehir Belediye Başkanı İbrahim karaman, Arapkir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Belediye personelleri, esnaflar ve Malatya basını katıldı.
Arapkir 18.7.2012
Malatya Koyun Keçi Birliği Sarıçiçek Yaylası Çalışmaları
Arapkir Sarı çiçek yaylası şağıluşağı merası ve birçok obayı ziyaret eden birlik başkanı ihsan akın ve beraberindekiler bu yaylayı kullanan yetiştiricilerin sorunlarını dinledi.
Arapkir 12.7.2012
Darende Tanıtım Günleri
Elazığ'ın Kovancılar, Palu ve Ağın ilçelerinin, Tunceli'nin Hozat İlçesinin, Adıyaman'ın Gölbaşı ve Çelikhan ilçelerinin Malatya'nın ise Eskimalatya, Arapkir, Arguvan, Hekimhan ilçelerinin tanıtıldığı Memleket Havası Tanıtım Günleri etkinliği büyük ilgi görüyor.
Arapkir 8.6.2012
Arapgir Kültür Derneği'den Okul Birincilerine Bilgisayar
İstanbul Arapgir Kültür Derneği'nin organizasyonuyla Arapkir Çok Programlı Lisesi'nde düzenlenen törende okulun bölüm birincilerine ödül olarak bilgisayar verildi.
Arapkir 10.3.2012
Divriği'de Rüzgar ve Tipi, Elektrik Direklerini Devirdi
Etkili olan rüzgar nedeniyle Arapkir yolu üzeri Bayırüstü köyü mevkisinde enerji nakil hattında yıkılan direkler nedeniyle 25 köye elektrik verilemediğini ifade eden Uluçay, gün boyunca zor koşullar altında bölgeye ulaşılıp, direklerin yerine dikildiğini söyledi.
Arapkir 27.2.2012
Yurtta Kış -Sivas'ta, 74 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı
Sivas Kriz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, kar yağışı nedeniyle Sivas'ta 5'i merkeze bağlı olmak üzere toplam 74 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Mursal il yolu ayrım, Divriği-Arapkir devlet yolu da ulaşıma kapalı bulunuyor.
123
Şu an buradasınız: Arapkir Haberleri | Arapkir Haber - Haberler - Arapkir haberleri, son dakika arapkir haber ve gelişmeleri burada. MHP'li Fendoğlu ve İl Başkanı Avşar Arapgir ilçesinde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.6.2020 05:28:27. #1.15#
title