Arapgir Haberleri

Arapgir haber, Arapgir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arapgir - 05.04.2021
Arapgirspor 37. yılını kutluyor
Arapgirspor Kulübü Başkanı Metin Akyüz, kuruluşlarının 37. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Arapgir - 18.02.2017
Elazığ-Ağın Arası 44 Kilometre Kısaldı"
Arslan, yazılı açıklamasında, Elazığ'dan Ağın ilçesine ulaşımın Keban Baraj Gölü üzerinden feribotla 83 kilometre, Malatya'nın Arapgir ilçesi üzerinden ise 127 kilometrelik bir mesafe kat edilerek sağlandığını belirtti.
Arapgir - 08.02.2017
II. Birleşim 14 Şubat Salı günü yapılacak
YENİ İLÇE VE KÖY GARAJI MOTAŞ'A DEVREDİLDİ İmar ağırlıklı gündem maddeleri içerisinde yer alan Yeni İlçe ve Köy Garajı'nın 2030 yılına kadar belirlenen kira karşılığında MOTAŞ'a devri kabul edilirken, Battalgazi İlçesi Hacıyusuflar Mahallesi'nde bulunan parselin elektrik borcu ile birlikte Hacıyusuflar Sulama Kooperatifine devri komisyon raporu doğrultusunda kabul edildi. Serbest Geçiş Kartları ile ilgili olarak Postacı ve TUİK tarafından belirlenen geçici görevlilerin yararlanması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca talep halinde D4 yetki belgesi sahiplerine J plaka tahsisi de komisyon raporu doğrultusunda meclis tarafından kabul edildi. TARİHİ CAMİNİN SOKAKLARINI BÜYÜKŞEHİR DÜZENLEYECEK Büyükşehir Belediye Meclisi, Arapgir İlçesi Namık Gedik Caddesi ve tarihi Mir Liva Camii koruma alanında kalan sokakların sağlıklaştırmalarının Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasını da karara bağladı.
Arapgir - 05.01.2017
Dha Yurt Bülteni-12
Şehit Astsubay Hüsnü Bilgiç'in cenazesi havayoluyla Malatya'ya getirildikten sonra, önce Arapgir İlçesi'nin Mehmet Akif Mahallesi'nde baba ocağına getirildi.
Arapgir - 29.09.2016
Yurtta Asayiş
Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlükleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Keban'dan Malatya'nın Arapgir ilçesinin Ballıca mevkisine kadar su ürünlerine ilişkin denetim yapıldı.
Arapgir - 29.09.2016
Elazığ'da Kaçak Avlanan 8 Kişi Yakalandı
Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlükleri ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Keban'dan Malatya'nın Arapgir ilçesinin Ballıca mevkisine kadar su ürünlerine ilişkin denetim yapıldı.
Arapgir - 28.08.2016
Yetiştirici Birliği Heyetinden Ziyaret
Birlikten yapılan yazılı açıklamaya göre, sulak su sıkıntısı bulunan Arapgir ilçesi Sarıçiçek Yaylası'nda yetiştiricilerle buluşan Akın, buradaki konuşmasında, her yaylada olduğu gibi Sarıçiçek'de de hayvanları sulamada sıkıntı bulunduğunu ve suyun yetersiz olduğunu ifade etti.
Arapgir - 27.07.2016
Keban'da Park Halindeki Tır Yandı
Dalman'ın, Malatya'nın Arapgir ilçesinde tıra yüklediği elektrik tribünü malzemelerini Kovancılar'daki Eti Krom AŞ'ye götürdüğü öğrenildi.
Arapgir - 20.07.2016
Malatya'da Aranan 1 Fetö'cü Yakalandı
Malatya İl Jandarma Komutanlığı'ndan verilen bilgilere göre 12- 18 Temmuz 2016 tarihleri arasında icra edilen faaliyetler kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklamada Arapgir ilçesinde aranan bir FETÖ/PDY mensubunun yakalandığı belirtildi.
Arapgir - 13.07.2016
Malatya'da Trafik Kazası: 5 Yaralı
Malatya'nın Arapgir ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.
Arapgir - 12.07.2016
Büyükşehir Belediyesinden mezarlıklara lojistik destek
İLÇE VE KIRSAL MAHALLE MEZARLIKLARIN ETRAFI KAFES TEL İLE ÇEVRİLİYOR Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, il sınırlarındaki 2020 mezarlığın 2014 yılında Büyükşehir Belediye Meclis kararı ile ilçe belediyelerine devredilmesine rağmen, gelen talepler doğrultusunda sözkonusu mezarlıklarda Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni düzenlemeler yapılıyor.   İlçe Belediye Başkanları ile birlikte alınan ortak kararlar doğrultusunda; Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında; Büyükşehir Belediyesi'nin görev alanında kalan Şehir Mezarlığı ve diğer merkez mezarlıklarının dışındaki birçok mezarlıkta fidan dikim çalışması yapıldı. Ayrıca 2015 yılı içerisinde Pütürge İlçesi - Merkez, Doğanyol ilçesi-Merkez, Arapgir ilçesi - Hezene Mahallesi, Arguvan ilçesi - Bozan Mahallesi, Akçadağ ilçesi - Levent Mahallesi, Darende ilçesi - Yeniköy Mahallesi, Doğanşehir ilçesi – Kurucaova Mahallesi, Yazıhan ilçesi Durucasu ile Sürür Mahalleleri ve Kuluncak ilçesi - İlisuluk Mahalle mezarlıklarının etrafı kafes tel ile çevrildi.
Arapgir - 01.03.2016
Yurtta Asayiş
Malatya'nın Arapgir ilçesinde koyunlarını otlatan kişi kayalıklardan uçuruma düşerek hayatını kaybetti.
Arapgir - 01.03.2016
Malatya'da Kayalıklardan Düşen Kişi Öldü
Malatya'nın Arapgir ilçesinde koyunlarını otlatan bir kişi kayalıklardan uçuruma düşerek hayatını kaybetti.
Arapgir - 27.01.2016
Yurtta Kış
Arapgir ilçesi Sugeçit Mahallesi'nde cenazeyi defnetmek için Büyükşehir Belediyesinden yardım isteyen vatandaşların yardımına koşan ekipler, yolu 2 saatlik bir çalışma sonucunda açarak cenazenin toprağa verilmesini sağladı.
Arapgir - 26.01.2016
Yurtta Kış
Arapgir ilçesine bağlı Yukarı Yabanlı Mahallesi'nde yaşayan ve doğum sancıları artan Arzu Aktaş isimli kadını uzun çalışmalar sonucunda sağlık ekiplerine ulaştırmayı başaran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapanan yolu tekrar açarak hamile Arzu Aktaş'ın Malatya'ya sevk edilmesini sağladı.
Arapgir - 06.01.2016
Yurtta Kış
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Arapgir ilçesinde 23, Arguvan'da 17, Darende'de 1, Doğanyol'da 5, Hekimhan'da 13, Kuluncak'ta 3, Pütürge'de 7 ve Yazıhan'da 5 olmak üzere toplam 74 mahalle yolu kar nedeniyle ulaşıma kapalı bulunuyor.
Arapgir - 16.09.2015
Arguvan'da Kursiyerlere Kültür Gezisi
Kaymakam Selçuk Yosunkaya'nın eşi Gülistan Yosunkaya'nın desteklediği kültür gezisi kapsamında, Arapgir ilçesinin tarihi ve kültür yerlerini ziyaret eden 54 kursiyer, daha sonra Elazığ'nın Keban ilçesine geçerek Çırçır Şelalesi'ni ziyaret etti.
Arapgir - 19.06.2015
Malatya'da Yol Yapım Çalışmaları Devam Ediyor
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Arapgir ilçesine bağlı Konducak ve Sipahiuşağı mahallelerinin 3,5 kilometre uzunluğundaki grup yolunda yol genişletme çalışmalarına başladı.
title