Arap Birliği Dışişleri Bakanları Zirvesi'nin Ardından

Arap Birliği Dışişleri Bakanları Zirvesi'nin Ardından

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Arap Dışişleri Bakanları Zirvesi'nden Sonra Yaptığı Açıklamada, Irak Hükümeti'nin Zor Bir Dönemden Geçtiğini, Bu Nedenle Daha Fazla Yardıma İhtiyacı Olduğunu Söyledi.

Arap Birliği Dışişleri Bakanları Zirvesi'nin Ardından

Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari, Arap Dışişleri Bakanları Zirvesi'nden sonra yaptığı açıklamada, Irak Hükümeti'nin zor bir dönemden geçtiğini, bu nedenle daha fazla yardıma ihtiyacı olduğunu söyledi.

Mısır'ın başkenti Kahire'de düzenlenen Arap Birliği Dışişleri Bakanları Zirvesi'nin ardından bir basın toplantısı düzenleyen Irak Dışişleri Bakanı Zebari, "Irak Hükümeti çok zor bir dönemden geçiyor. Bu dönemde çok daha fazla yardıma ihtiyacımız var" dedi. Arap ülkeleri ile görüş birliği içinde olduklarını söyleyen Zebari, Irak'ın Arap dünyasının bir parçası olduğunu, bu nedenle Irak'taki çözüm için Arap dünyasının hem sorumluluğu bulunduğunu, hem de Arap inisiyatifinin önemli olduğunu kaydetti. İran ve

Suriye ile sorunların çözülmesi için bir araya gelmeleri ve bu sorunları konuşmaları gerektiğini vurgulayan Zebari, "İran'ın bölgede önemli rolü var. Problemleri çözmek istiyorsak, hem İran hem de Suriye ile konuşup, sorunları çözme yoluna gitmeliyiz" diye konuştu.

(MKF-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA