Aralık Haberleri

Aralık haber, Aralık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aralık - 24.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Bakan Akar, Kadir Has Stadyumu'ndaki, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasına, medeniyetler beşiği, Anadolu'nun incisi, memleketi Kayseri'de olmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek başladı. Kayseri'nin Türkiye'nin en hızlı büyüyen ve dikkati çeken şehirlerinden biri olmasını sağlayan, buna katkı sunan başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, tüm emeği geçenlere şükranlarını sunan Akar, şöyle devam etti: "Asil milletimizin her bir ferdi gibi Kayseri'nin yetiştirdiği evlatlar da söz konusu vatan olunca, canını seve seve feda etmekten çekinmemiştir. Balkan Savaşlarından Sakarya Savaşı'na kadar tereddüt etmeden cepheye koşan ve birçok şehit veren Taş Mektepliler, Kayserimizin gururu ve onuru olmuştur. Bu dönemde 753'ü Çanakkale'de olmak üzere toplam 1771 şehidimiz var." "Talas'ın aslanları" olarak nitelendirdiği komandoların, "Güçlüyüm, cesurum, hazırım" parolasıyla 1974'te Kıbrıs Barış Harekatı'nda önemli görevler üstlendiğini anımsatan Akar, "O günden beri de hamiyetperver hemşehrilerimiz tarafından komandolarımız sürekli desteklenmektedir. Bu arada önemli bir gelişme oldu, komandolarımızı 2016 Aralık'ta katleden terörist Ferhan Tekiner de MİT tarafından Irak'ın kuzeyinde yakalanıp Türkiye'ye getirildi, adalete teslim edildi" ifadelerini kullandı.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika haberi: Gine'de mevcut Cumhurbaşkanı Alpha Conde ilk turda seçildi
Üçüncü dönem adaylık tartışmaları Ülkenin 1958'de bağımsızlığını kazanmasından bu yana ilk demokratik güç değişimiyle Aralık 2010'da 5 yıllığına seçilerek göreve gelen Conde, 2015'te yeniden Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuştu.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Erdoğan: Macron'un zihinsel noktada bir tedaviye ihtiyacı var
'SINIRLARIMIZDA TERÖR DEVLETİ KURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ' 17 Aralık 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere yönelik saldırının faillerinden 'Fırat Botan' kod adlı PKK'lı terörist Ferhat Tekiner'in yakalandığına değinen Erdoğan, "Bombalı araçla 2016'da askerlerimize yönelik Kayseri'de gerçekleştirilen saldırının faillerinden birini saklandığı ininde bulup ülkemize getirdik.
Aralık - 24.10.2020
Tayland Başbakanı Prayut'dan, protestoculara farklılıkların "özel oturumda" çözülmesi çağrısı
Tayland'da hükümet karşıtı protestolar Tayland'da hükümet karşıtları, tartışmalı 2019 genel seçimlerinin ardından muhalefetteki İleri Gelecek Partisinin kapatılarak meclisten ihraç edilmesi üzerine, geçen yıl 14 Aralık'ta protestolara başlamıştı.
Aralık - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (3)
Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında gazeteci Hakan Çelik'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu. İYİ Parti'deki FETÖ tartışmalarının sorulması üzerine Kurtulmuş, "İYİ Parti'nin içindeki tartışmalar bizi ilgilendirmez. Oraya asla elimizi sokmayız. Bir partinin iç işidir ve oraya dilimizi uzatmayız. Diğer meseleye gelince FETÖ dediğiniz mesele en az 40 yıldır devam eden ve devletin her tarafına nüfuz etmiş, 15 Temmuz akşamından itibaren de artan ve gelişen bir hızla kendisiyle mücadele edilen karanlık bir çetedir. Türkiye'deki siyasi iktidar, Sayın Cumhurbaşkanımız sadece 15 Temmuz değil, 17-25 Aralık'tan başlayarak, Gezi Parkı eylemlerinden itibaren başlayarak, zaten FETÖ'cüleri darbe sürecine iten de Cumhurbaşkanımızın o kararlı tavrıdır.
Aralık - 24.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Sevk Ekim, kasım, aralık 2020 celp ve sevk dönemlerinde silah altına alınacak yedek subay, yedek astsubay ve erbaş/erlerin celp ve sevk dönemleri ile temel eğitim yapacakları eğitim birliklerinin, e-Devlet ve askerlik şubelerinden 23 Ekim'de duyuruya açıldığını hatırlatan Kara, 30 Ekim 2020'de sevke tabi vatandaşların 26 Ekim'den itibaren PCR testi sonrasında e-Devlet veya askerlik şubelerinden sevk evraklarını alabileceklerini belirtti.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika... Meme kanseri hastaları da Kovid-19 açısından öncelikli risk grubunda
Avcılar Medicana Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kapu, meme kanseri hastalarının da tıpkı diğer kanser hastaları gibi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) açısından öncelikli risk grubunda yer aldığını belirterek, "Meme kanserinin haricinde akut veya kronik farklı hastalıkları bulunan hastaların bunlar açısından da risk altında olduklarını bilmeleri, sağlık kontrollerini ihmal etmemeleri ve hekimlerin tavsiyelerine uyum sağlamaları gerekiyor." ifadelerini kullandı. Avcılar Medicana Hastanesi'nden yapılan açıklamaya göre, geçen yılın aralık ayından bu yana tüm dünyayı etkileyen ve binlerce ölüme yol açan Kovid-19 salgını ülkemizde de etkisini sürdürüyor.
Aralık - 24.10.2020
Ailelere "SMA tedavisinde hiçbir ilaç 'mucizevi' olarak adlandırılamaz" uyarısı (1)
Sinir hücrelerini etkileyen, kas zayıflığına yol açan kronik nörolojik, genetik bir hastalık olan SMA için Aralık 2016'da "nusinersen sodyum" etken maddeli ilacın Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onaylandığını anımsatan Çarman, böylelikle hastalar için ilk kez bir tedavi şansının doğduğunu ifade etti.
Aralık - 24.10.2020
ABD'deki San Bernardino saldırganlarına silah sağlayana 20 yıl hapis cezası
San Bernardino "terör saldırısı" 2 Aralık 2015'te California'nın San Bernardino kentinde engellilere hizmet veren Inland Regional Center binasına giren 2 saldırganın, uzun namlulu silahlarla ateş açması sonucu 14 kişi ölmüş, 10'dan fazla kişi yaralanmıştı.
Aralık - 24.10.2020
"Trabzon Su Temini Projesi"nde 25 kilometre ilerleme sağlandı
Ortahisar ilçesine 565 kilometrelik yeni içme suyu şebekesi kazandıracak projeye Beşirli ve Kalkınma mahallelerinden başlandığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Zorluoğlu, şu değerlendirmede bulundu: "Yüklenici firmamız 154 personel, 104 iş makinesi ile günde 580 metre boru imalatı gerçekleştiriyor. Günlük 700 metre ortalama ilerleme yakalandığında 2023 yılı sonuna kadar iş teslimi yapılacak. Gayet organize bir iş yapılıyor. Çalışma sonrası bozulan yollar anında betonlanıyor. Vatandaş şikayetlerini en aza indirmek adına gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Projede şimdiye kadar toplamda 25 kilometrelik ilerleme kaydettik." Zorluoğlu, meydan bölgesindeki çalışmalara aralık itibarıyla başlanmasının planlandığını, bölgede yapacakları çalışmayla 70 kilometrelik hattı 4 ayda tamamlamayı hedeflediklerini aktardı.
Aralık - 24.10.2020
Gelir İdaresi 1500 gelir uzmanı ve 1000 gelir uzman yardımcısı alacak
Gelir uzman yardımcılığı giriş sınavının yazılı bölümü 12 Aralık Cumartesi saat 10.
Aralık - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Aralık - 24.10.2020
Son dakika haber! Fransa Ekonomi Bakanı, havuzlarda kadınlara özel seans ayrılmasını terörle bağdaştırdı
Macron, İslam'ı hedef göstermişti Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2 Ekim'de, hükümetinin "İslamcı ayrılıkçı" fikirlerle mücadeleye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladığını ve 9 Aralık'ta Bakanlar Kuruluna sunacağını duyurmuştu.
Aralık - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (3)
Milli Eğitim Bakanlığına bilgisayar ve donanımlarının bedelsiz teslimleri, bunlara ilişkin yazılım teslimi ve hizmetlerinde uygulanan KDV istisnasının süresi, 31 Aralık 2023'e kadar uzatılacak.
Aralık - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (2)
Teklifle banka ve aracı kurumlar vasıtasıyla gerçekleştirilen kaldıraçlı alım satım (foreks) işlemlerinden elde edilen gelirlerin kaynakta kesinti suretiyle vergilendirilmesi amaçlanıyor. Maddenin uygulama süresi 31 Aralık 2025'e kadar uzatılıyor ve bu süreyi 5 yıla kadar uzatma konusunda Cumhurbaşkanına yetki veriliyor.
Aralık - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi (1)
Cumhurbaşkanı, kadın, genç ve mesleki yeterlilik belgesi sahiplerini istihdam etmesi halinde işverene sağlanan prim desteği bir önceki yıl ortalamasına ilave istihdam edilen kişiler için 12 ay, bu kişinin kadın, genç veya engelli olması durumunda 18 ay süreyle, işverene sağlanan prim teşviki ve ilave istihdam sağlayan işverene Gelir Vergisi stopaj teşviki ile Damga Vergisi desteği uygulamasının süresini 31 Aralık 2023'e kadar uzatmaya yetkili olacak.
Aralık - 23.10.2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bursa'da soruları yanıtladı: (1)
"Yerli aşımız için 16 aşı çalışması devam ediyor" Fahrettin Koca, Çin ve Almanya'da yürütülen Kovid-19 aşılarıyla ilgili soru üzerine de iki şirketin faz 3 aşı çalışmalarının sürdüğünü belirterek, kasım ayı sonunda konuyla ilgili bir bilgilendirme olacağını söyledi. Aşıların bağışıklık durumunun seyrini görmeyi istediklerini dile getiren Koca, şunları aktardı: "Biz özellikle faz 3 çalışmasına izin verirken, daha çok aşıların ülkeden ülkeye bölgesel farklılıklar gösterebileceğini, vatandaşımız üzerinde bu geliştirilen aşıların etkisini görerek, erken dönemde bir aksiyon alma hedefiyle izin vermiştik. Bu çerçevede sanırım kasım sonrası belli olmuş olur. Aralıkta beklentimiz, yapılan çalışmalar doğrultusunda bu bağışıklık düzeyinin geliştiğine kanaat getirirsek aralık ayında bu aşılardan birisini büyük ihtimalle, Türkiye'de yan etkisi az olan aşıyı uygulamayı düşünüyoruz ve bağlantılarımızı bu çerçevede yapıyoruz.
Aralık - 23.10.2020
Denizli'de eski karısını öldüren sanığın yargılanmasına başlandı
Maktulün avukatı Özlem Özkök ise sanık Katıtaş'ın polis merkezinde verdiği ifadelerden cinayeti itiraf ettiğini belirterek, "Karakolda olayı anlattığı halde işlemiş olduğu suçun cezasını hafifletmek için eşinin başka erkeklerle görüştü yolunda beyanda bulunup haksız tahrik indiriminden faydalanmak istediğini, kabul edilmemesi gerektiğini." şeklinde konuştu. Mahkeme heyeti dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 5 Aralık'a erteledi.
Aralık - 23.10.2020
Kadın İtalyan asker, kendisini darbettiği gerekçesiyle 8 çavuşu mahkemeye verdi
"KİM ÖDEMESİ GEREKİYORSA, BEDELİNİ ÖDEYECEK" Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından 2019 yılında dönemin İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta, olaya ilişkin "Kim ödemesi gerekiyorsa, bedelini ödeyecek" ifadelerini kullanmıştı. Schiff'in, hava kuvvetlerine başvuran 2 bin kişi arasından 4'üncü seçilerek eğitime başladığı ancak bir general tarafından, 'disiplinsiz' görüldüğü gerekçesiyle hava kuvvetlerinden ihraç edildiği öğrenildi. Söz konusu olaya ilişkin mahkemede ilk duruşmanın 11 Aralık'ta yapılacağı ifade edildi.
Aralık - 23.10.2020
Mustafa Cengiz: Galatasaray'a karşı kutsal bir savaş açıldı
"SEVDİĞİM İNSANLAR ÇOK AĞIR HAKARETLER ETTİ" Divan kurulu toplantısında kulüp yönetimine hakaretler edildiğini söyleyen Cengiz, "Ben katılamadım divan toplantılarına fakat yönetimim temsil edildi. Yönetimim bu temsilde düzenli hakaret işitti. Ben çok az bölümü sonradan dinledim, çok üzüldüm. Devamlı ve düzenli olarak bize karşı belli sayıda kardeşlerimiz, sevdiğim insanlar çok ağır hakaretler etti, divan başkanı bunları teşvik etti. Bizim lehimize konuşan biri olursa da susturmaya çalıştı. Biz buna da bir şey demedik. Bunu da çekmek varmış kaderde dedik sesimizi çıkarmadık. Son toplantıda denetleme kurulunun tüzük gereği mali sorumluluğu açıklaması gerekir, Kaan kardeşim açıkladı, onu da çok yerde kestiler. Denetleme kurulu bir organ. Sunum yapması gerek, sunumunu yaptırmadılar. Kimin ne kadar katıldığı, ne olduğu sayı belli değil. Oylama yaptılar, seçime koydular. Denetleme kurulu bu derneğin en önemli organlarından. Dernekler ve medeni kanuna göre zaruri organ. Organın görevini yapmasına, okunmasına engel oldu. Denetleme kurulunun meşru olmadığını iddia edildi, meşruiyetini yitirmiştir, okuyamaz dedi. Bu denetleme kurulunun yaptığı hizmeti kimse yapmadı. Müthiş çalışıyorlar. Her toplantıya yedekleri dahi geliyor. Bunu okutmadılar. Çok ağır tüzük ihlali yaptı sayın başkan. Bunu protesto için yönetim olarak katılmama kararı aldık. Bu bizim ağırımıza gitti. Dernekler masasına yazdık. Dernekler masasına sorduk, organların ibrasızlık almaması ile ilgili kanunda herhangi bir hüküm yoktur. Ancak, mahkemelere düştüğü anda mahkeme sonuçlanana kadar beklemek durumu kanaati olduğunu bildirir diye yazı geldi. Denetleme kurulumuz görevde. Siz devleti nasıl değerlendirirseniz değerlendirin bu beni ilgilendirmez. Dernekler yasası vardır, kanun vardır, nizam vardır" diye konuştu.  Cengiz, genel kurul için izin verilmemesi hakkında da, "Seçime gitmiyorsunuz diyorlar. Eylül ayında dernekler masasına yazdık. Bize direkt cevap veremediler. Ankara'da 1 ay istişare ettiler, bugün yazı geldi. Geniş katılımlı sivil toplum örgütlerinin genel kurullarına 1Aralık'a kadar izin verilmediği söylendi.
Aralık - 23.10.2020
Son dakika haberi! Basketbol: Kadınlar Avrupa Ligi
Grup maçları 29 Kasım-5 Aralık 2020 tarihlerinde, ikinci tur maçları 17-23 Ocak 2021 tarihlerinde oynanacak.
Aralık - 23.10.2020
Son dakika haber! TOSFED 2020 yarış takvimini güncelledi
Federasyondan yapılan açıklamaya göre, 2020 sezonunun kalan döneminde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden alınan uygunluk doğrultusunda şampiyona ve kupa yarışmaları, 21 Kasım-27 Aralık tarihlerinde İzmit Körfez Yarış Pisti'nde organize edilecek.
Aralık - 23.10.2020
Senegal'deki Gineliler, ülkelerindeki cumhurbaşkanı seçimlerini protesto etti
Conde'nin tartışmalı 3'üncü dönem adaylığı Ülkenin 1958'de bağımsızlığını kazanmasından bu yana ilk demokratik güç değişimiyle Aralık 2010'da 5 yıllığına seçilerek göreve gelen Conde, 2015'te yeniden cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmuştu.
Aralık - 23.10.2020
Afganistan Meclis Başkanı Rahmani barış görüşmelerini ele almak için Pakistan'da
ABD ile Taliban arasında Aralık 2019'da yeniden başlayan görüşmeler, "şiddetin azaltılması" adı verilen fiili ateşkes kararıyla sonuçlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aralık Haber, Aralık Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Aralık haber sayfamızda Aralık haberleri okuyabilir, Aralık son dakika haberleri ve güncel Aralık gelişmelerini görebilirsiniz. Fenerbahçe taraftarından rakibi kızdıracak tezahürat: Trabzon kümeye.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.11.2020 01:25:26. #1.15#
title