Arakan Haberleri

Arakan haber, Arakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Arakan - 17.04.2020
Rohingya Dayanışma Örgütü: Myanmar'da Arakanlı Müslümanlar hakkındaki suçlamaların düşürülmesi göz...
Arakanlı Müslümanların (Rohingyalar) haklarını savunan bir kuruluş, Myanmar'da 100'den fazla Arakanlı Müslümana yöneltilen "yasa dışı seyahat" suçlamalarının mahkeme tarafından düşürülmesini "uluslararası toplumu aldatmak" anlamına gelen "sadece bir göz boyama" olarak nitelendirdi.
Arakan - 17.04.2020
Malezya, Kovid-19 nedeniyle 200 Arakanlı sığınmacıyı geri çevirdi
KUALA Malezya, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Bangladeş'ten deniz yoluyla gelen 200 Arakanlı sığınmacıyı geri çevirdi.
Arakan - 16.04.2020
Bangladeş'te denizden kurtarılan Arakanlı Müslüman sığınmacılar BMMYK korumasına alındı
Bangladeş'te, sahil güvenlik ekiplerinin kurtardığı Malezya'ya gitmek isterken tekneleri haftalardır denizde sürüklenen 382 Arakanlı Müslüman sığınmacının, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) korumasına alındığı bildirildi.
Arakan - 16.04.2020
Bangladeş'te haftalardır denizde tekneyle sürüklenen Arakanlı Müslüman sığınmacılar kurtarıldı
Bangladeş'te, Malezya'ya gitmek isterken tekneleri haftalardır denizde sürüklenen ve açlıktan ölmek üzere oldukları görülen 382 Arakanlı Müslüman sığınmacı kurtarıldı.
Arakan - 15.04.2020
Myanmar, Arakanlı Müslümanlara yönelik suç işlemeye devam ediyor
Myanmar'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de Arakanlı Müslümanlara yönelik suç işlemeyi sürdürdüğü bildirildi.
Arakan - 15.04.2020
Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık, ramazanda yapılacak yardımları anlattı: (1)
Kızılay'ın hilalini, Türk bayrağının ay-yıldızını görmeye alışık olan onlarca mağdur ve mazlum ülkenin vatandaşlarından bu anlamda özür dilediklerini dile getiren Kınık, şunları kaydetti: "Ama delegasyonlarımızın bulunduğu, savaşın ve kıtlığın çok acı hissedildiği coğrafyalarda da desteklerimiz bu ramazanda da devam edecek. Bosna Hersek, Bulgaristan, KKTC, Filistin, Kudüs, Gazze, Suriye, Irak, Güney Sudan, Yemen, Somali, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Arakan ve Senegal'de özellikle koronavirüs, savaş ve kıtlık, çekirge istilası, açlık nedeniyle yaşanan ölümler varken, bu coğrafyalardan elimizi çekemezdik.
Arakan - 13.04.2020
Uluslararası Af Örgütünden Myanmar'a yasal düzenleme çağrısı
Açıklamada, özellikle gazeteci ve aktivistlerin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sırasında gözaltına alınmalarının endişe verici olduğuna işaret edilerek, Arakan ve Chin eyaletlerindeki internet kısıtlamasını protesto eden 5 öğrenci aktivistin de cezaevine gönderildiği hatırlatıldı.
Arakan - 07.04.2020
İHH, Türkiye'de yaklaşık 15 bin yetime sahip çıkıyor
Türkiye'de ve tüm dünyada hayırseverlerin desteğiyle aylık 125 lira üzerinden desteklenen çocukların eğitim, sağlık, barınma ve gıda gibi temel ihtiyaçlarının bir kısmına destek olunuyor. Bu çalışmadan özellikle; Arakan, Irak, Suriye, Afganistan, Somali ve Yemen gibi savaş, iç çatışma, afet ve felaketlerin yoğun olduğu ülkelerdeki çocuklar yararlanıyor.
Arakan - 06.04.2020
Arakanlı Müslümanlardan Anadolu Ajansına övgü
Arakanlı Müslümanlar (Rohingyalar), Anadolu Ajansının 100. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle yayımladıkları mesajlarda AA'nın baskı ve zulüm görenlerin sesini dünyaya duyurduğunu ifade etti.
Arakan - 06.04.2020
AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı'dan 100. kuruluş yıl dönümü mesajı...
Anadolu Ajansının, dünya üzerindeki mazlumların ve mağdurların sesi olduğunu da burada özellikle vurgulamak isterim. Anadolu Ajansı, küresel barış, dostluk ve dayanışma gayelerini öne çıkarmış, sessiz yığınların sesi olmuş, dil, din, ırk, coğrafya ayrımı yapmaksızın gerçeği olduğu gibi aktarma mücadelesi vermiştir. Filistin'in haklı direnişi, Bosna'nın ayakta kalma mücadelesi, Arakan'ın acısı, Suriyeli mazlumların feryadı, geri bırakılmış Afrikalının dünyadan saklanan, üzeri örtülmek istenen hikayeleri, Anadolu Ajansının telgraf, teleks, faks, telefon, internetinde, objektiflerinde, videolarında, infografiklerinde kendisine yer ve destek bulabilmiştir.
Arakan - 03.04.2020
Türkiye Diyanet Vakfı, Arakanlı Müslümanlar için Kovid-19 ile mücadele kampanyası başlattı
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Myanmar'dan kaçarak Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesindeki mülteci kamplarına sığınan Arakanlı Müslümanlar arasında yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını engellemek için farkındalık kampanyası başlattı.
Arakan - 02.04.2020
İnsan hakları örgütlerinden, "Kovid-19 nedeniyle Arakanlıların kısıtlamalarının kaldırılması"...
İnsan hakları örgütleri, Bangladeş'e yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Arakanlı mültecilere uygulanan kısıtlamaları kaldırması çağrısında bulundu.
Arakan - 01.04.2020
ABD yönetiminden Myanmar'a "Arakan" çağrısı
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, son aylarda Arakan ve Chin bölgesinde devam eden şiddet olaylarına tepki göstererek, Myanmar yönetimine saldırıları durdurması ve insani yardıma engel olmaması çağrısında bulundu.
Arakan - 01.04.2020
Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin kaldığı kampta yangın
Bangladeş'te, Myanmar'dan kaçarak ülkeye sığınan Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilerin kaldığı bir kampta yangın çıktı.
Arakan - 30.03.2020
Arakan Rohingya Birliğinden Arakanlı Müslüman mültecileri "Kovid-19'dan koruyun" çağrısı
Arakan Rohingya Birliği (ARU), Avrupa Rohingya Konseyi (ERC) ve ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO), uluslararası toplumu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Arakanlı Müslüman (Rohingya) mültecilere yardım etmeye çağırdı.
Arakan - 28.03.2020
İHH, işten çıkarılanlar için 10 milyon liralık yardım kampanyası başlattı
Fakat bugün Türkiye'nin zor durumda olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti: "Bu nedenle yardımlarımızın çoğunluğunu Türkiye'deki sıkıntıyı atlatana kadar halkımız için yapmaya karar verdik. Ramazan çalışmalarımızın büyük bölümünü, Vefa Sosyal Destek Grubu'nun tespit ettiği ailelere vermek üzere çalışmalarımızı başlattık. Bu çerçevede sadece kriz bölgelerine yani Suriye, Irak, Libya, Doğu Türkistan, Moro, Afganistan, Nijer, Kosova, Somali, Arakan, Sudan, Azerbaycan, Yemen ve Filistin gibi ülkelere yardım götüreceğiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Arakan Haberleri | Arakan Haber - Haberler - Sayfa 10 - Arakan haberleri, son dakika arakan haber ve gelişmeleri burada. Bangladeş'ten komşu ülkelere Arakanlı sığınmacıların yükünü paylaşma çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 12:33:43. #1.15#

title