Aragones: Kadromda 26 -27 Oyuncu Var. Bazıları Ligde, Bazıları Kupada Oynar

Aragones: Kadromda 26 -27 Oyuncu Var. Bazıları Ligde, Bazıları Kupada Oynar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Ankaragücü ile Yarın Yapacakları Fortis Türkiye Kupası Maçını Kazanmak İstediklerini Belirterek, 'Benim Her Zaman Tek Gayem Kazanmaktır' Dedi.

Aragones: Kadromda 26 -27 Oyuncu Var. Bazıları Ligde, Bazıları Kupada Oynar
28.10.2008 21:36 | Son Güncelleme: 28.10.2008 21:36

Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, Ankaragücü ile yarın yapacakları Fortis Türkiye Kupası maçını kazanmak istediklerini belirterek, ''Benim her zaman tek gayem kazanmaktır'' dedi.

Aragones, FB TV'de ''Teknik Analiz'' programında yaptığı açıklamada, ''Ankaragücü maçına daha az oynayan oyuncularla mı çıkacaksınız?'' şeklindeki soru üzerine, ''Forma şansı bulamayan ya da yedek kalan gibi sözcükleri fazla sarf etmek istemiyorum. Benim takımımda 26-27 oyuncu var ve hepsi bana eşit uzaklıkta, yakınlıktadır. Bazı oyuncular ligde oynar, bazıları kupada oynar. Yeri gelince bazılarını değiştiririz. 'Şu oyuncular ilk 11, şu oyuncular az forma şansı bulur, şu oyuncular yedektir' diyemem'' şeklinde konuştu.

İspanyol teknik adam, bir soru üzerine, savunmadaki hataları sadece savunmaya yüklememek gerektiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Defansın da hataları vardır, ama o topu oraya getiren orta sahada bizim yapamadığımız birleşmelerdir. Bursaspor maçında orta sahada o birleşmeyi yaptığımızı düşünüyoruz. Bu sayede daha iyi bir sonuç ortaya çıktı. Orta saha ve defans arasındaki o çizgiyi daha azaltmak gerekiyor. Birlikteliği sağlamak, çizgiler arasındaki mesafeyi azaltmak gerçekten futbolda zaman isteyen şeylerdir. Daraltma ve baskı konusu kolay değildir. Biz de her geçen gün bunlara yoğunlaşarak, çalışmalarımıza devam ediyoruz.''

Takımdaki sakatlıkların nedenini maç yoğunluğuna bağlayan İspanyol teknik adam, Deivid'in tekrar takıma dönmesiyle ilgili olarak da ''Onun dönüşüyle birlikte defans konusuna daha istekli, daha savunmacı ve daha yırtıcı bir şekilde yöneleceğimizi düşünüyoruz'' dedi.

Aragones, tarzının her zaman oyunculara göre bir şeyler yapmak olduğunu anlatarak, ''Fenerbahçe teknik bir ekip olduğu için teknik oynaması gerekir. Daha çok pas yapması gerekir ki benim de sevdiğim tarz budur. Ama şu an için belli ölçülerde yapıyoruz veya yapamıyoruz. Benim önem verdiğim konu pas organizasyonlarıdır. Onu daha iyi yaptığımız zaman kafamdakine daha uygun bir oyun ortaya koymuş olacağız'' diye konuştu.

Kaynak: AA

Şu an buradasınız: Aragones: Kadromda 26 -27 Oyuncu Var. Bazıları Ligde, Bazıları Kupada Oynar - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 10:04:09. #1.15#
title