Araçtan Yola Fırladı
Haberler » Güncel » Haber

Araçtan Yola Fırladı

Minibüs ile Halk Otobüsünün Çarpışması Kameraya Yansıdı.

Araçtan Yola Fırladı

Kontrolsüz kavşağa aşırı süratli ve kontrolsüz şekilde giren minibüs ile halk otobüsünün karıştığı kazada 2 kişi yaralandı. Bir kişinin minibüs camından yola fırladığı kaza anı, bir işyerinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi.
Kaza, Pendik Kaynarca Mahallesi Altın Sokak ve Diyar sokak kesişiminde meydana geldi.
Altın Sokak içerisinde ilerleyen Kenan Kızıloğlu yönetimindeki 34 DU 0291 plakalı minibüs, Diyar Sokak'ta ilerleyen Raif Demirkol yönetimindeki 34 EPY 13 plakalı özel halk otobüsüne iki sokağın kesiştiği kavşakta çarptı.
Kazada çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen minibüsteki sürücü Kenan Kızıloğlu kabin içerisinde sıkıştı. Yanındaki Cemal Yürük ise, minibüs camından yola fırladı.
Özel halk otobüsünün yolcuları minibüste yaralanan Kızıloğlu ve Yürük'e yardım etmek için otobüsten indi. Kızıloğlu ve Yürük kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekiplerinin yardımı ile sıkıştıkları minibüsten yaralı olarak kurtarılarak hastaneye sevk edildi.
Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.
Kavşağa gelmelerine rağmen hız kesmeyen araçların birbirlerine çarpışma anı ise bir işyerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.