Araçlarda Yangın Tüpü Uygulaması

Araçlarda Yangın Tüpü Uygulaması

İzmir Polisi, Araçlarda Yangın Tüpü Kontrolü Yaptı. Ticari Taksiler de Dahil Olmak Üzere Birçok Aracın Durdurulduğu Uygulamada Yangın Tüpü Olmayan Araçlara Ceza Kesti.

Araçlarda Yangın Tüpü Uygulaması

İzmir polisi, araçlarda yangın tüpü kontrolü yaptı. Ticari taksiler de dahil olmak üzere birçok aracın durdurulduğu uygulamada yangın tüpü olmayan araçlara ceza kesti.

Karabağlar Yeşillik Caddesi karşısındaki kontrol noktasında araçları durduran polis ekipleri, yaklaşık 200 otomobilden 90'ında yangın tüpü olmadığını tespit etti. Yangın çok büyümeden müdahale edilmesine olanak sağlayan, 2 kilogram ağırlığındaki ve piyasada 30-40 YTL arasında satılan söndürücülerin bu kadar az araçta bulunması, "Ancak yangında aklımıza geliyor" dedirtti. Polisler, araçlarında yangın söndürücü bulunmayan sürücülere 52 YTL para cezası kesti ve ehliyetlerinden de 5 ceza puanı düştü.

Kontrollerde yangın tüpü çıkmayan araç sürücüleri mazeret beyan ederken, ticari taksi sürücüleri ise kendilerinin şoför olduğunu, araç sahibinin yangın tüpü koymamış yada başka araçta olabileceğini söyledi. Öte yandan polis ekipleri, İzmir genelinde yaptıkları alkol uygulamasında toplam 24 araç sürücüsüne alkollü araç kullanmaktan para cezası kesti.

(ARÇ-KK-KK-Y)