Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı - Haberler
Haberi Paylaş

Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Genel

Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı Kahramanmaraş'ta Küçük Sanayi Sitesi'ndeki oto tamir ustaları yaklaşan kış öncesi araç sahiplerini kışlık bakımlarını havalar soğumadan yaptırmalarını istedi Otomobiller için kış kontrolleri 100 TL ile 500 TL arasında değişiyorKAHRAMANMARAŞ -...

Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı

Kahramanmaraş'ta Küçük Sanayi Sitesi'ndeki oto tamir ustaları yaklaşan kış öncesi araç sahiplerini kışlık bakımlarını havalar soğumadan yaptırmalarını istedi

Otomobiller için kış kontrolleri 100 TL ile 500 TL arasında değişiyor

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ta oto tamir ustaları, yaklaşan kış mevsiminde karşılaşılabilecekleri risklere karşı araç bakımlarını yaptırmaları konusunda araba sahiplerini uyardı. Ustalar, otomobiller için kış kontrollerinin maliyetinin 100 TL ile 500 TL arasında değiştiğini belirtti.

Aracın marka ve modeline göre bakım fiyatlarının değiştiğini söyleyen ustalar, otomobiller için kış kontrol ücretinin 100 TL ile 500 TL arasında değiştiğini özellikle triger setinin değişmesi ve antifrizinin konulması gerektiğini vurguladı.

Oto tamir ustası Hakan Kahraman, "Kış aylarında özellikle akü önemli, artı antifriz gerekli, zamanında konulması gerekir çünkü don olmadan önce arabaya büyük faydası oluyor. Tarihinden önce kış lastikleri bağlanırsa arabalara hem trafik için, hem de sürücüler için daha rahat olur. Araçların yağı ve suyunun kontrollerine ihtiyaç var. Genel bakımlarını zaten araç sahipleri takip ediyorlardır, yağ bakım kilometreleri balataları olsun triger kayışları olsun araç sahiplerinin takip etmesi gerekiyor" dedi.

Oto tamir ustası Hüseyin Topuz'da, "Araç sahiplerinin yazlık kışlık bakımlar için antifriz bakımlarının yapılması lazım, triger seti, buji ve buji kablosu, tekerler ve akü bakımlarını yaptırmamız lazım. Özellikle bu saydıklarım sertleşir ve donma yapar, antifriz koymazsa motorda don olur" dedi.

Araç sahibi Hayrullah Horoz'da, kışa hazır girmek için aracının kışlık bakımını yaptırdığını söyledi.

Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı

Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı

Araç Sahiplerine Kışlık Bakım Uyarısı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Kahramanmaraş, Genel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title