Tunceli'de Film Gibi Operasyon! Üst Düzey Terörist Öldürüldü

Tunceli'de Film Gibi Operasyon! Üst Düzey Terörist Öldürüldü

Tunceli'de bir aracı gasp ederek kaçan PKK'lı terörist İHA'lar tarafından tespit edilip takibe alındı. Örgütte üst düzey yönetici olduğu belirlenen terörist, düzenlenen operasyonla öldürüldü.

Tunceli'de Film Gibi Operasyon! Üst Düzey Terörist Öldürüldü

Tunceli'nin Pülümür ilçesi kırsalında İHA'nın takip ettiği, JÖH'ün ölü ele geçirdiği teröristin terör örgütü PKK'nın sözde Pülümür gücü sorumlusu olduğu Nazımiye ve Ovacık yolunda 2 şehit verilen hain saldırılarda yer aldığı ortaya çıktı.

İHA'LAR ARACI TESPİT ETTİ, ÜST DÜZEY TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Edinilen bilgiye göre, bugün Pülümür ilçesi kırsalında bir araç, silahlı bir terörist tarafından gasp edildi. Bunun üzerine İHA'ların da katıldığı operasyon başlatıldı. İHA tarafından tespit edilen araç, bir süre takibe alındı. Daha sonra düzenlenen operasyonda, terör örgütünün üst düzey yöneticilerinden olduğu tahmin edilen terörist ölü olarak geçirildi.

Teröristin üzerinden ise 1 adet M 16 tüfek, 1 adet el telsizi, 1 adet dürbün ve 1 adet el bombası ele geçirildi.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliği'nden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı:

Pülümür İlçemiz kırsalında bir vatandaşımıza ait aracı gasp ederek kaçan silahlı BTÖ mensubu terörist olduğu ihbarı alınması üzerine güvenlik güçlerimizce bölgeye İHA yönlendirilmiş olup, Pülümür ilçemiz Kırsalında operasyon başlatılmıştır. Bahse konu bölgede yapılan operasyonda araç içerisinde 1 erkek terörist, teröriste ait 1 adet M16 tüfek, 1 adet el telsizi, 1 adet el dürbünü ve 1 adet el bombası ele geçirilmiştir.

Bölgede operasyonun devam ettiği bildiren valilik, terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmaların azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü aktardı.