Appıah'ın Açıklamaları

Fenerbahçe'nin Ganalı Futbolcusu Stephan Appiah, Ligin Bitmesine 3 Hafta Kalan Herkes Tarafından Şampiyon İlan Edildiklerini Belirterek, Rehavete Kapılmadan Ayaklarını Yere Sağlam Basmaları Gerektiğini Söyledi.

Appıah'ın Açıklamaları

Fenerbahçe'nin Ganalı futbolcusu Stephan Appiah, ligin bitmesine 3 hafta kalan herkes tarafından şampiyon ilan edildiklerini belirterek, rehavete kapılmadan ayaklarını yere sağlam basmaları gerektiğini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü'nün Samandıra'daki tesislerinde, akşam antrenmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Appiah, geçen yıl yaşadıklarından tecrübe kazandıklarını hatırlatarak, bu yüzden ayaklarının yere sağlam basması gerektiğini dile getirdi. Appiah, ''Herkes şampiyon olduğumuzu söylüyor ama işte bu yüzden bütün oyuncular olarak, bilinçli bir şekilde ayaklarımız yere basmalı. Şampiyonluk, diğer maçları kazanmadan olmuyor, yoksa şu an kupayı bize verirlerdi, maçları oynamazdık'' diye konuştu.

Ali Sami Yen Stadı'nda şampiyonluk turu atmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Appiah, 2-2 berabere kaldıkları Denizlispor maçından sonra soyunma odasında Aziz Yıldırım ile arasında geçen diyalogla ilgili, "Bunlar çok normal şeyler. O maçta herkes galibiyet bekliyordu. 2-0'dan beraberlik olunca herkesin morali bozuldu, sinirler gerildi. Sadece başkan değil, bazı oyuncular arasında da bu tarz şeyler olabilir, çok normal. Artık geride kaldı, bu konuyu konuşmak istemiyorum'' dedi.

Hafta sonu oynayacakları Trabzonspor maçını cezaları nedeniyle İzmir'de oynayacak olmalarının kendilerini olumsuz etkilemeyeceğini kaydeden Appiah, ''Trabzonspor maçını Kadıköy'de oynamak güzel olurdu ama İzmir'de 3 maç oynadım, oradaki atmosfer gerçekten çok fantastik, inanılmaz. Taraftar her yerde bizi destekliyor. Çok farklı olacağını düşünmüyorum'' açıklamasında bulundu.

Sezon boyunca Fenerbahçe'den gideceği şeklinde haberler yayınlandığını belirten Ganalı oyuncu, "Bu konuda endişelenmeye gerek yok. Hala Fenerbahçe'de kontratım devam ediyor. Buradayım gördüğünüz gibi'' diye konuştu.

Appiah, kendisini Türkiye'ye gelmeye neyin ikna ettiği ile ilgili soru üzerine şöyle konuştu:

"Everton, Middlesbrough gibi bazı takımlardan da teklif aldım ama ben Şampiyonlar Ligi'nde oynayan bir ekipte yer almak istiyordum. Bu nedenle burayı tercih ettim. En önemli sebep bu. Türkiye'ye gelmeden önce ben de bazı şeyleri bilmiyordum. 'Orada ne yapacağım' diye düşünüyordum. Buraya geldiğimde durumun farklı olduğunu gördüm. Diğer oyuncular ne düşünür, bilemem. Bu tür zorlukları seven bir insanım. Nerede olduğu önemli değil.''

Beşiktaş maçında ağrılarının olmasına rağmen oynadığını kaydeden Appiah, maç öncesinde doktorların kendisine 1 hafta dinlenmesi yönünde tavsiyeleri olduğunu ancak hem mental, hem psikolojik olarak kendini hazır hissettiğini ve maçta oynayarak başarılı olduğunu söyledi.

(MFS-MFS-OK-S)

Kaynak: İHA