Apoel, Trabzonspor Maçı Öncesi Dış Dünyayla Bağlantısını Kesti

Uefa Kupası İkinci Ön Eleme Turunda Trabzonspor İle Karşılaşacak Olan Güney Kıbrıs Rum Kesimi Takımlarından Apoel, Karşılaşma Öncesi Hazırlıklarını Basına Kapalı Sürdürüyor.apoel Kulübü Yönetimi, Takımın Antrenmanlarını Basına Kaparken, Futbolculara Da Röportaj Yasağı Getirdi. Maçın Oynanacağı 10...

Apoel, Trabzonspor Maçı Öncesi Dış Dünyayla Bağlantısını Kesti

UEFA Kupası ikinci ön eleme turunda Trabzonspor ile karşılaşacak olan Güney Kıbrıs Rum Kesimi takımlarından Apoel, karşılaşma öncesi hazırlıklarını basına kapalı sürdürüyor.
Apoel Kulübü yönetimi, takımın antrenmanlarını basına kaparken, futbolculara da röportaj yasağı getirdi. Maçın oynanacağı 10 Ağustos tarihinde de, `Yasa dışı limanlardan adaya girdikleri` iddiasıyla Türk basın mensuplarına bazı engellerin çıkarılacağı düşünülüyor.
Trabzonspor kafilesi, Olimpus Havayolları`na ait özel uçakla yarın gece Rodos adası üzerinden Güney Kıbrıs Rum Kesimi`ndeki Larnaka Havaalanı`na gidecek. Yoğun güvenlik önlemleri alınan Güney Kıbrıs Rum Kesimi`nde sporcular, kulüp yöneticileri ve basın mensupları ayrı otellere yerleştirilecek.
Kendi derbi maçlarında Türk bayrağı yakmasıyla ünlü Apoel kulübü için statta Rum yönetiminin çok yoğun güvenlik önlemi alması bekleniyor.
1986 yılında çekilen kura sonucunda Beşiktaş ile eşleşen Apoel, İstanbul`a gelmeyi kabul etmemiş ve UEFA`dan 2 yıl ceza almıştı.


Kaynak: DHA