Apartman sakinlerinin halı silkeleme şikayetini önlemek için çalışma başlatıldı
Haberler » Güncel » Haber

Apartman sakinlerinin halı silkeleme şikayetini önlemek için çalışma başlatıldı

Denizli Belediyesi, apartman sakinleri arasında zaman zaman kavga sebebi olan halı, kilim silkeleme gibi şikayetleri önlemek için çalışma yapıyor. Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi, Aktepe Toplu Konutları'nda çevre eğitimi verip temizlik kampanyası başlattı.

Apartman sakinlerinin halı silkeleme şikayetini önlemek için çalışma başlatıldı

Denizli Belediyesi, apartman sakinleri arasında zaman zaman kavga sebebi olan halı, kilim silkeleme gibi şikayetleri önlemek için çalışma yapıyor. Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Yerel Gündem 21 Kadın Meclisi, Aktepe Toplu Konutları'nda çevre eğitimi verip temizlik kampanyası başlattı. Kadın Meclisi Başkanı Fatma Kılınç ve üyelerle Zabıta komiserlerinden Ali Oksay, Aktepe Mahallesi'nde oturan ev hanımlarına ve diğer mahalle sakinlerine eğitim verdi.

Kadın Meclisi Başkanı Kılınç, herkesin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşaması amacıyla her mahallede toplantılar düzenlediklerini, ardından da çevre temizliği kampanyası başlattıklarını söyledi. Her hizmetin belediyeden beklenmesi yerine, "Ben de bu işe nasıl katkı yapabilirim?" düşüncesiyle hareket edilmesi gerektiğini belirten Kılınç, "Bu kampanyayı gönüllü olarak yürütüyoruz. Kısa süre öncesine kadar müstakil evlerde oturuyordunuz ama şimdi toplu konutlarda yaşıyorsunuz. Burada uyulması gereken konular var. Halı yıkayıp balkona asmamalıyız, çöp atmamalıyız ve ortak kullanım alanlarını temiz tutmalıyız. Ayrıca bunlaru uymamanın cezaları da var." dedi.

Zabıta Komiseri Oksay ise toplu konutlarda oturanların, şikayetlerini yönetici aracılığıyla kendilerine ulaştırmasını istedi. Apartmanların pencere ve balkonlarından bir şey silkmenin cezasının 62 YTL olduğuna dikkat çeken Oksay, "Toplu konutlarda oturmanın kuralları var. Bunların çiğnenmesi durumunda yargı devreye girer. Size sadece şu kadarını söyleyeyim, benim bile böyle güzel konutum yok. Şükredin ve eksiklikler için elinizi taşın altına koyun. Ayrıca çocuklarımıza da sahip çıkıp parklara ve çevreye zarar vermelerini önleyelimz." şeklinde konuştu. Ardından Aktepe sakinleri de dert ve şikayetlerini anlattı. Daha sonra mahalle sakinleri ve gönüllü kadınlar, birlikte çevre temizliği yaparak kampanyayı başlattı. Gönüllü kadınlar, apartmanın çevresine çeşitli çiçekler ve ağaç fidanları diken yönetici ve apartman sakinlerine teşekkür etti.