AP'deki Konferansa, İadesi İstenen PKK'lılar da Katıldı

AP'deki Konferansa, İadesi İstenen PKK'lılar da Katıldı

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Birleşik Sol-iskandinav Yeşil Sol Konfederal Grubunun Ev Sahipliğinde Yapılan 'AB, Türkiye ve Kürtler' Konferansına, Türkiye'nin İadesini İstediği Teröristler ve Avrupa Ülkelerine İltica Eden Eski Dep Milletvekilleri de Katıldı.

AP'deki Konferansa, İadesi İstenen PKK'lılar da Katıldı

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Birleşik Sol-İskandinav Yeşil Sol konfederal grubunun ev sahipliğinde yapılan ''AB, Türkiye ve Kürtler'' konferansına, Türkiye'nin iadesini istediği teröristler ve Avrupa ülkelerine iltica eden eski DEP milletvekilleri de katıldı.

Türkiye'nin iki hafta önce Belçika'dan iadesini istediği Ahmet Gülabi Dere'nin toplantıya katıldığı, Avrupa Parlamentosu'nun, Türkiye tarafından iadesi istenen Dere'ye Avrupa Parlamentosu'na girip toplantıya katılması için akderitasyon kartı verdiği belirtildi.

Toplantıya katılanlar arasında terör örgütü ele başı Abdullah Öcalan'ın avukatı Mahmut Şakar ile Hollanda'ya iltica eden eski DEP milletvekili Nizamettin Toğuç ile Ali Yiğit'in de bulunduğu bildirildi.

PKK'nın kurduğu eski Med TV, şu anki adıyla Roj TV, Avrupa Parlamentosu'nun yayın imkanlarını kullanarak dışarda bulundurduğu naklen yayın aracıyla, toplantıya katılan eski DEP milletvekili ve PKK'nın yan kuruluşu olan KON-KURD Başkanı Ali Yiğit ile bir röportaj yaptı.

Roj TV röportajı yaparken, Avrupa Parlamentosu basın merkezine kurduğu, fonu Avrupa Parlamentosu'nun işaretleri, yazıları, şeritleri ve bayrakları ile düzenlenmiş özel bir podyumu kullandı.