AP'de İklim Değişikliği Konferansı

AP'de İklim Değişikliği Konferansı

Dünyanın Birçok Ülkesinden Çok Sayıda Profesör, İnsanların Tabiat Üzerindeki Olumsuz Etkisi ve İklim Değişikliği ile İlgili Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Bir Konferans Verdi.

AP'de İklim Değişikliği Konferansı

Dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda profesör, insanların tabiat üzerindeki olumsuz etkisi ve iklim değişikliği ile ilgili Avrupa Parlamentosu'nda (AP) bir konferans verdi.

Potsdam İklim Araştırmaları Enstitüsü Direktörü Profesör Hans Joachim Schellnhuber, "Eminim ki, son gelişmeler tüm dünyada olduğu gibi ABD'de de iklim değişikliği konusunda önemli tartışmaların başlamasını sağlayacak ve iklimin korunması için Amerika'yı adım atmaya yöneltecektir. AP'nin bu konudaki çalışmalarını son derece pozitif bir işaret olarak görüyorum. Umarım bu geçici komite kalıcı hale gelir ve iklim konusundaki çalışmalarını sürdürür. Bununla da kalmayıp, Avrupa ve Amerikan komitelerinin

birlikte çalışması gerektiğini düşünüyorum. AP'nin iklim değişikliği meselesini ciddiye alması beni çok mutlu ediyor. Umarım önümüzdeki yıllarda bu komitenin etkilerini Avrupa politikalarında görmeye başlarız. İklim dostu ürünlerin üretildiği ve çekici hale getirildiği 'Emisyon Ticareti Sistemi' muhtemelen bu konuda global bir market oluşturmak için en iyi yol" diye konuştu.

PSE Bilgi Teknolojileri Komite Başkanı Guido Sacconı da, "Bizim görevimiz, politikalarımızda ortak bir yol izlenmesinin önünü açmak ve böylelikle yasalarımızı ve düzenlemelerimizi oluştururken çelişki ve örtüşmezlik içinde kalmamak" dedi. Profesör Karl Heinz Florenz ise, "Avrupa'nın iklim değişikliğine karşı savaşta geri düşmesinden korkuyorum. Diğer toplumlar ve uluslar şimdiden bu alanda gerekli teknolojik altyapı çalışmalarını başlattı. Bizim de strateji oluşturmak için hızlı hareket etmemiz ve bir an

evvel fikir birliğine varmamız gerekli. Teknoloji ve Ar-Ge'den daha iyi nasıl faydalanabileceğimizi bulmamız lazım. Komitenin çalışmalarıyla bağlayıcı takvimler oluşturmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

(SA-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA