AP'de CHP'siz Basın Toplantısı Tepki Çekti

AP'de CHP'siz Basın Toplantısı Tepki Çekti

Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu'nda Temaslarda Bulunan TBMM Heyetinin Başkanı AKP Milletvekili Murat Mercan'ın, Temaslara İlişkin Basın Toplantısını, Heyetin CHP'li Üyelerinden Ayrı Yapması Tepki Topladı.

AP'de CHP'siz Basın Toplantısı Tepki Çekti

Avrupa Parlamentosu’nda Türk milletvekillerinin Eurlings raporu hakkındaki temaslarını aktardıkları basın toplantısı, Heyet Başkanı AKP Eskişehir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan tarafından CHP’li heyet üyelerinden ayrı yapıldı. CHP milletvekilleri Onur Öymen ve Şükrü Elekdağ durumu eleştirerek, Mercan’ın kendi kendisini heyet başkanı ilan ettiğini söyledi.

Brüksel’den yayın yapan abhaber.com sitesinin haberine göre, Öymen ve Elekdağ, Mercan'ın AP’de Eurlings raporu ile ilgili temasları anlatmak üzere Türk gazetecilerin önüne kendilerinden ayrı çıkmasını eleştirdiler. Öymen, Mercan’ın “kendini başkan ilan ettiğini” belirterek, “Biz deniz kızı Eftalya değiliz” dedi.

Öymen ve Elekdağ Türkiye’nin dışarıda iktidarı ve muhalefeti ile aynı şeyi söylemesi gerektiğini kaydetti. Bunun Türkiye'nin inandırıcılığı açısından da önemli olduğunu vurgulayan CHP’li milletvekilleri, şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşmadıklarını ifade ederek, Türkiye'nin tek sesle konuşması gerektiğine vurgu yaptı.

Öymen ve Elekdağ şunları söyledi:

Kaynak: ANKA