AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemi için son gün! AÖL kayıt yenileme 2020 nasıl yapılır?

AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemi için son gün! AÖL kayıt yenileme 2020 nasıl yapılır?

AÖL yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemi için son gün! AÖL kayıt yenileme 2020 nasıl yapılır?
Haberler.com - Haberler | Gündem

Açık Öğretim Lisesi, öğrencilere son dakika açıklaması yaparak uyarıda bulundu. AÖL kayıt yenileme tarihi son bulunuyor! Kayıt ve ders seçimi işlemi için 9 Ekim Cuma son başvuru günü olarak açıklanmıştı. Peki, 2020 AÖL kayıt yenileme nasıl yapılır?

Liseyi açıktan okumak isteyenlarin başvurduğu Açık Öğretim Lisesi için kayıt yenileme işlemi aol.meb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Diğer yandan ilk kayıt da 9 Ekim'de bitiyor. AÖL kayıt işlemi nasıl yapılır. İlk kayıt ve kayıt yenileme başvuruları 31 Ağustos'ta başlamıştı.

AÖL YENİ KAYIT NASIL YAPILIR?

Yeni Kayıt tarihleri olan 31 Ağustos - 9 Ekim tarihleri arasında belirtilen başvuru şartlarını taşıyan vatandaşlar, Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler. Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince yapılıyor.

AÖL KAYIT EKRANI İÇİN TIKLAYIN...

AÖL KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

* Açık Öğretim Lisesine kayıt yenileyecek olan öğrenciler, her yıl belirlenen Kayıt Yenileme Katılım Bedelini ödemek zorundadırlar. 2016 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme ücreti, 35 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik numarasını beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine giderek Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, MEB Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına, 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale ücreti talep etmektedir.)

Kayıt Yenileme bedelinin 5 TL' si ise Halk Eğitim veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okullardaki ilgili görevliye makbuz karşılığında ödenecektir.

Kayıt Yenileme için Katılım Bedelinin ödendiği, sistem üzerinden görünmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kayıt yenileme işlememizin gerçekleşmesini engeller. Bunun için Katılım Bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif ve donuk olanların kayıt yenileme işlemleri 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı II. Döneminden itibaren Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemi Tarafından otomatik olarak yapılmaya başlanmıştır. Kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılan öğrencilerimiz Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kitap, diploma veya resmi yazı vb. almak için müracaat ettiklerinde kendilerinden 5TL Kayıt Yenileme katılım bedeli alınacaktır. Öğrencilerimizin ikinci bir defa katılım bedeli ödememesi için bulunulan dönem adına ödenmiş olan 5TL katılım bedeli makbuzunu mutlaka saklamaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

* Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün mesai saatinin bitmesini bekleyecekler.Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır.

* Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title