AÖF Sınav Giriş Belgesi Sorgulama: AÖF Sınav Giriş Yerleri! - Haberler
Haberi Paylaş

AÖF Sınav Giriş Belgesi Sorgulama: AÖF Sınav Giriş Yerleri!

Haberler.com - Haberler | Eğitim
AÖF Sınav Giriş Belgesi Sorgulama: AÖF Sınav Giriş Yerleri!

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi sınav giriş belgesi öğrencilerin erişimine açıldı. 13-14 Nisan'da yapılacak sınavına girecek öğrenciler, öğrenci girişi ile AÖF sınav giriş belgesini sorgulayabiliyorlar. İşte AÖF sınav giriş belgesi sorgulama ve sınava dair detaylar...

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı. Bu hafta sonu, 13 Nisan Cumartesi ve 14 Nisan Pazar günü yapılacak Açık Öğretim Bahar Dönemi Ara Sınavı sınav giriş yerleri açıklandı. Açıköğretim öğrencileri, sınav giriş belgelerine, AÖF Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden ulaşabilecekler. İşte AÖF sınav giriş belgesi sorgulama sayfası...

Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi ara sınavları yaklaşırken öğrenciler, sürekli AÖF öğrenci girişi ile sınav giriş belgesi yayınlandı mı kontrol ediyorlardı. Anadolu Üniversitesi, öğrencilerin bu bekleyişini geçen hafta Twitter hesabından yaptığı "AÖF sınav giriş belgeleri yayımlandı"açıklama ile sona erdirmişti. Öğrenciler, fotoğraflı sınav giriş belgesini aşağıda verdiğimiz linkte açılan sayfadan Öğrenci Girişi bağlantısından TCKN ve şifreleri ile oturum açarak ve AÖF bürolarından alabilirler.

AÖF Sınav Giriş Belgesi Sorgula

Sınav saatleri ise şöyle: Türkiye; Sabah 09.30 – Öğleden sonra 14.00

KKTC; Sabah 08;30 – Öğleden sonra 13.00

* Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

1- Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

2- Sınava girebilmeniz için gerekli olan "Sınav Giriş Belgesi" ve "Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik" (Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kart, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen fotoğraflı, imzalı, mühürlü ve süresi geçerli Geçici Kimlik Belgesi, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmî belge bu amaçla kullanılabilir.) belgelerinizi sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

3- Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

4- Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

5- Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.

6- Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

7- Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız. Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

8- Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

9- Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

10- Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

SINAVA GİRİŞTE ALINMAYAN MADDELER

Anadolu Üniversitesi, hafta sonu yapılacak AÖF ara sınavı için öğrencileri, girişte yanlarında bulundurulmaması gereken eşyalar için uyardı. Bunlar; cep telefonu ve diğer iletişim araçları ile birlikte kitap, ders notu gibi ders malzemesi

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500