AÖF final sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav yerleri belli mi?

AÖF final sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav yerleri belli mi?

AÖF final sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav yerleri belli mi? AÖF final sınav tarihleri ne zaman? Milyonlarca öğrenci AÖF final sınavlarının ne zaman yapılacağını merakla araştırıyor. Peki AÖF final sınav yerleri belli oldu mu? İşte AÖF hakkında merak edilenler...

AÖF final sınav tarihleri ne zaman? AÖF sınav yerleri belli mi?

AÖF final sınavları için öğrencilerin heyecanlı bekleyişi sürüyor. Peki AÖF final sınavları ne zaman yapılacak. İşte AÖF dönem sonu sınavlarına ilişkin detaylar...

SINAV TAKVİMİ

AÖF Vizeleri Bahar Dönemi Ara Sınavı 14 – 15 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşecek
AÖF Finalleri Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 02 – 03 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek.

2017-2018 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı 21 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek.

SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Adaylar, sınava bir hafta kala belli olan AÖF sınav yerlerini "https://ekampus.anadolu.edu.tr/" adresi üzerinden sisteme giriş yaparak sorgulayabilecek.

AÖF'DE DİJİTAL İMZA

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bürolarında kağıt israfını önlemek için öğrencilere dijital imza kolaylığı sağlandı.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi bürolarında kağıt israfını önlemek amacıyla dijital imza kullanılmaya başlandı.

Öğrenciler, çevre dostu proje sayesinde bürolarda belgeleri çıktı almadan imzalayabiliyor.

İmzaların dijitalleştirilmesi ile öğrenciler, kimliklerini doğrulamak için elle yazılmış imza davranış biyometrelerini kullanıyor. İmzalama işlemi sırasında şekil, hız, darbe, kalem basıncı ve zamanlama bilgisi analiz edilerek ekrana yansıtılıyor. İmza tabletleri ile ıslak imza, yasal olarak ıslak mürekkebe eşdeğer dijital imzaya dönüştürülüyor.

Dijital imza uygulamasıyla kağıt, toner, tarama işlemleri, zaman ve insan gücünden tasarruf etmeyi amaçlanıyor.

Kaynak: Haberler.Com