ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

Antonio Guterres haber, Antonio Guterres son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antonio Guterres - 27.4.2020
BM, Kovid-19 sonrası "yeni normal" için yol haritasını açıkladı Açıklaması
Eski normale dönüş olmayacağı ve hükümetlerin yeni bir ekonomi ve daha fazla istihdam yaratmak için harekete geçmeleri gerektiği kaydedilen açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in "Kriz sırasında ve sonrasında yapacağımız her şey, pandemi, iklim değişikliği ve karşılaştığımız diğer küresel zorluklar karşısında daha dirençli, daha eşit, kapsayıcı ve sürdürülebilir ekonomiler ve toplumlar inşa etmeye odaklı olmalı.
Antonio Guterres - 24.4.2020
Cumhuriyetçi senatörler, BM'den DSÖ'nün bağımsız heyet tarafından denetlenmesini istedi
Lindsay Graham, Mitt Romney ve Ted Cruz gibi önde gelen isimlerin de yer aldığı Cumhuriyetçi senatörler, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e söz konusu taleplerine ilişkin bir mektup gönderdi.
Antonio Guterres - 24.4.2020
Küresel liderlerden Kovid-19'a karşı "uluslararası dayanışma" çağrısı
"Hayatımızın savaşındayız" BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, burada yaptığı konuşmada, "Dünya, güvenli ve etkili Kovid-19 aşısının, terapötiklerin ve teşhislerin geliştirilmesi, üretimi ve adil bir şekilde dağıtılmasına ihtiyaç duyuyor.
Antonio Guterres - 23.4.2020
BM'den "Kovid-19 ile mücadele, insan hakları krizine dönüşmesin" uyarısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının, hızla insan hakları krizine dönüştüğü uyarısında bulunarak, "Tehdidin insan değil, virüs olduğunu unutmayın.
Antonio Guterres - 23.4.2020
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten Ramazan ayı mesajı
BİRLEŞMİŞ Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca Müslümana, kutsal Ramazan ayı başlarken en samimi dileklerimi sunuyorum.
Antonio Guterres - 22.4.2020
Dışişlerinden, "Astana Süreci 7. Dışişleri Bakanları Toplantısı"na ilişkin açıklama Açıklaması
PKK/YPG'yi meşrulaştırma girişimlerinden duyulan endişe dile getirildi Açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun, ek protokolle tesis edilen ateşkesin kalıcı hale getirilmesinin önemini vurguladığı; bu kapsamda, Türkiye'nin attığı adımlar hakkında bilgi verdiği ve kalıcı ateşkesin, siyasi sürecin ilerletilmesi bakımından da temel gereklilik olduğunun altın çizilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bakanımız, PKK/YPG terör örgütünün, Fırat'ın doğusunda oldubittiler yaratma teşebbüslerinin tarafımızca akim bırakılmasını takiben sahada yürüttüğümüz istikrarlaştırma faaliyetleri hakkında mevkidaşlarını bilgilendirmiştir. Ayrıca, 22 Ekim 2019 tarihli muhtırada üzerinde mutabık kalınan bölgeden PKK/YPG'nin tamamen çıkartılamamış olmasının da etkisiyle devam eden terör eylemlerinden ve el'an süren PKK/YPG'yi meşrulaştırma girişimlerinden duyduğumuz endişeyi dile getirmiştir." Tarafların, görüşmede siyasi sürecin 2254 sayılı Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararı uyarınca ilerletilmesinin önemini vurguladığına işaret edilen açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen'in kolaylaştırıcılığında, Anayasa Komitesi görüşmelerinin üçüncü turunun mümkün olan en yakın zamanda yapılması temennisinin de ifade edildiği belirtildi.
Antonio Guterres - 21.4.2020
Cezayir Cumhurbaşkanlığı: Lamamra'nın Libya Özel Temsilciliğine aday olmaması BM'nin...
Cezayir Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Muhanned Belid, düzenlediği basın toplantısında, Cezayirli diplomat Lamamra'nın adaylığa talip olmadığını bu teklifin BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten geldiğini belirtti.
Antonio Guterres - 19.4.2020
Yemen hükümeti eski Bakan Ruveyşan'ın Husilerce alıkonulmasını kınadı
Bu adımla Husilerin tüm insani ve ahlaki değerleri hiçe saydığını ifade eden İryani, uluslararası toplum, Birleşmiş Milletler (BM), BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'ten bu durumu kınamasını istedi.
Antonio Guterres - 17.4.2020
BM Libya Özel Temsilciliğine getirilmesi beklenen Lamamra'nın adaylıktan çekildiği duyuruldu
Cezayir resmi ajansının haberinde, Lamamra'nın, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e teklifinden dolayı teşekkür etmek için kendisiyle bir telefon görüşmesi yapacağı aktarıldı.
Antonio Guterres - 15.4.2020
Kolombiya'da eski militanlardan Kovid-19 salgınıyla mücadeleye destek
ELN isyancıları, ateşkes kararında BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in çağrısının etkili olduğunu bildirmişti.
Antonio Guterres - 15.4.2020
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Trump'a uyarı: "Fonu kesmek için doğru zaman değil"
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ABD Başkanı Donald Trump'ın Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) fonunu kestiği açıklamasına tepki göstererek, "Fonu kesmek için doğru zamanı değil" ifadelerini kullandı.
Antonio Guterres - 15.4.2020
Küresel piyasalar yoğun veri takvimine odaklandı
Diğer taraftan ABD Başkanı Donald Trump, ülkede ekonomik faaliyetlerin mayıs ayından önce yeniden açılması planını tamamlamaya yakın olduğunu bildirdi. Trump ayrıca, koronavirüs salgını dolayısıyla suçladığı Dünya Sağlık Örgütü'ne (DTÖ) sağladıkları fonu durdurduğunu açıkladı. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ise Trump'ın kararına, "Şu an koronavirüse karşı mücadelede DSÖ'nün ya da herhangi bir insani yardım kuruluşunun kaynaklarını azaltma zamanı değil, dayanışma zamanı.
Antonio Guterres - 15.4.2020
BM'den Trump'ın DSÖ kararına tepki: "Kaynakları kesme zamanı değil, dayanışma zamanı"
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı başarısız olmakla eleştirdiği Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) sağladıkları fonu askıya alma kararına, "Şu an koronavirüse karşı mücadelede DSÖ'nün ya...
Antonio Guterres - 14.4.2020
BM, Kovid-19 hakkında bilgi kirliliğine karşı uyardı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Dünya ölümcül Kovid-19 salgınıyla mücadele ederken, aynı zamanda tehlikeli bir bilgi kirliliği salgınıyla karşı karşıyayız." dedi.
Antonio Guterres - 13.4.2020
Pakistan Başbakanı Han: "Gelişmekteki ülkelere salgınla mücadelede borç ödeme kolaylığı sağlanmalı"
Pakistan Başbakanı İmran Han, ekonomisi gelişmiş ülkelere, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e ve uluslararası finans kuruluşlarına "gelişmekte olan ülkelere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede yardımcı olmak için borç ödeme kolaylığı sağlama"...
Antonio Guterres - 12.4.2020
Yemen hükümetinden Husilerin ateşkesi kabulü için uluslararası topluma destek çağrısı
Açıklamada, "Yemen hükümetinin geçen perşembe ilan edilen ateşkese olumlu yanıt vermesinin, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in ateşkes çağrısının ardından gerçekleştiği" ifade edildi.
Antonio Guterres - 11.4.2020
BM'den dini liderlere Kovid-19'la mücadeleye katılma çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünyadaki dini liderlere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile girilen mücadeleye katılmaları çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 11.4.2020
BM özel temsilcilerinden Guterres'in küresel ateşkes çağrısına destek
Birleşmiş Milletler (BM) özel temsilcilerinden, Genel Sekreter Antonio Guterres'in 23 Mart'ta yaptığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında küresel ateşkes çağrısına destek geldi.
Antonio Guterres - 10.4.2020
BM'den koronavirüs açıklaması: Uluslararası topluluklar kendilerini yenilemeli'
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, koronavirüse (Covid-19) karşı uluslararası toplulukların kendilerini yenilemesi gerektiğini söyledi. Sözcü Dujarric çok uluslu yapıların, mümkün olduğunca çok bilgi paylaşılması için kullanılması gerektiğini vurguladı.  Sözcü Dujarric video konferansla yaptığı açıklamada, "Covid-19'a karşı uluslararası toplulukların yenilenmesi gerektiği zamanlardayız" dedi. Birleşmiş Genel Sekreteri Antonio Guterres'in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalara değinen Dujarric, Çin ve diğer ülkelerin verilen mücadele de etkili rolleri olduğunu ifade etti.
Antonio Guterres - 10.4.2020
BM Genel Sekreteri Guterres'ten BMGK'ye Kovid-19'a karşı birlik ve mücadele çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana uluslararası barış ve güvenliğe en büyük tehdit uyarılarına ve küresel işbirliği çağrılarına rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) konusunda uzun süre adım atmamakla eleştirilen BM Güvenlik...
Antonio Guterres - 9.4.2020
Türkiye, Yemen'de ateşkes kararını memnuniyetle karşıladı
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in çağrısı kapsamında, Yemen'de Kovid-19'un yayılmasını önlemek amacıyla bugün itibarıyla ateşkes ilan edilmesinin memnuniyetle karşılandığı belirtildi.
Antonio Guterres - 9.4.2020
BM, Yemen'de ateşkes kararını memnuniyetle karşıladı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, yazılı bir açıklama yaparak ateşkes kararının barışa yönelik çabalar ve Yemen'in Kovid-19 salgınıyla mücadelesine yardımcı olacağını bildirdi.
Antonio Guterres - 8.4.2020
BM'den DSÖ'ye yüklenen Trump'a "Şimdi dayanışma zamanı" mesajı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, ABD Başkanı Donald Trump'ın Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) Kovid-19'la ilgili eleştirilerde bulunmasına yönelik, "Şimdi sırası değil.
Antonio Guterres - 7.4.2020
Yemen'de BAE destekli güçler Suudi Arabistan'ın hükümet güçlerine gönderdiği mühimmatı alıkoydu
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 23 Mart'ta Yemen'de çatışan taraflara yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılması ihtimaline karşılık tüm saldırıları durdurma çağrısı yapmış, Yemen hükümeti ile Husiler de ateşkes çağrısına olumlu yanıt vermişti.
Antonio Guterres - 7.4.2020
Yemen'de hükümet güçleri Husilere karşı ilerleme kaydediyor
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 23 Mart'ta Yemen'de çatışan taraflara yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılması ihtimaline karşılık tüm saldırıları durdurma çağrısı yapmıştı.
Antonio Guterres - 7.4.2020
BM'de koronavirüs ile ilgili ilk zirve
BMGK, Perşembe günü ilk kez koronavirüs hakkında görüşmek üzere video konferans yoluyla kapalı bir oturum düzenleyecek. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in kısa süreliğine katılacağı oturumdan sonra herhangi bir basın açıklaması yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.
Antonio Guterres - 7.4.2020
BM Cammu Keşmir'deki tutukluların sağlık durumunun "sıkı takibini" istedi
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in, üye devletlere, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını süresince, Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesindeki tutukluların durumunu "sıkı takip etmeleri" çağrısında bulunduğu bildirildi.
Antonio Guterres - 7.4.2020
BMGK, ilk kez korona salgınını görüşecek
Toplantıda Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri (BM) Antonio Guterres'in korona virüsün barışı koruma operasyonları ve insani misyonlar üzerindeki etkisi nedeniyle derhal küresel ateşkesin talebinin de görüşüleceği bildirildi.
Antonio Guterres - 7.4.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyondan Yemen'e 50 hava saldırısı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 23 Mart'ta Yemen'de çatışan taraflara yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılması ihtimaline karşılık tüm saldırıları durdurma çağrısı yapmıştı.
Antonio Guterres - 7.4.2020
BM Güvenlik Konseyi, ilk kez Kovid-19'u görüşecek
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in salgının uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiği ve 2.
Antonio Guterres - 7.4.2020
BM'den Yemen'de hapishaneye yapılan saldırıya tepki
Bachelet'e çağrı yapmışlardı Yemen Cumhurbaşkanı Danışmanı Abdulmelik el-Mihlafi de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet ve BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths'e hitaben, "Yemen halkı, Husi milislerin Taiz'deki merkez hapishaneye saldırarak işlediği suç karşısında tavır almanızı bekliyor.
Antonio Guterres - 6.4.2020
Guterres: Covid-19 nedeniyle artışa geçen aile içi şiddetten kadın ve genç kızları koruyun
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres "Maalesef çok sayıda genç kız ve kadın normalde en iyi korunmaları gereken yerde, evlerinde şiddete maruz kalıyor" diyerek tüm dünyaya yardım çağrısını yineledi
Antonio Guterres - 6.4.2020
Husilerden "Taiz'deki merkez hapishaneye saldırmadık" iddiası
Yemen Cumhurbaşkanı Danışmanı Abdulmelik el-Mihlafi de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet ve BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths'e hitaben, "Yemen halkı, Husi milislerin Taiz'deki merkez hapishaneye saldırarak işlediği suç karşısında tavır almanızı bekliyor.
Antonio Guterres - 6.4.2020
BM'den Kovid-19 karantinasında artan kadına şiddeti önleme çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) karantinası altında bazı ülkelerde artan kadına şiddetin önlenmesi çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 6.4.2020
Yemen hükümeti, BM'den Husilerin hapishane saldırısını kınamasını istedi
Yemen Cumhurbaşkanı Danışmanı Abdulmelik el-Mihlafi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Michelle Bachelet ve BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths'e hitaben, "Yemen halkı, Husi milislerin Taiz'deki merkez hapishaneye saldırarak işlediği suç karşısında tavır almanızı bekliyor.
Antonio Guterres - 5.4.2020
Yemen hükümeti: Husiler, Marib'deki petrol pompa istasyonunu vurdu
BM'den ateşkes çağrısı ve karşılıklı saldırılar BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 26 Mart'ta Yemen'deki çatışan taraflara Kovid-19'un yayılması ihtimaline karşı tüm saldırıları durdurmaları çağrısı yapmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Antonio Guterres Haberleri | Antonio Guterres Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Antonio Guterres haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Antonio Guterres kimdir, hayatı ve biyografisi. Zarif'ten BM Genel Sekreteri'ne ABD'nin yaptırımlarına izin vermeyin çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 02:10:58. #1.15#
title