ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

Antonio Guterres haber, Antonio Guterres son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antonio Guterres - 14.7.2020
BM'den Ermenistan-Azerbaycan çağrısı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ermenistan-Azerbaycan sınırında yaşanan çatışmalar için ateşkes çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 14.7.2020
BM'den Azerbaycan ve Ermenistan'a gerginliği azaltma çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Azerbaycan-Ermenistan sınırında yaşanan çatışmalardan derin endişe duyduğunu belirterek çatışmalara son verme, gerginliği azaltma ve provokatif söylemlerden kaçınma çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 13.7.2020
KKTC Dışişleri Bakanı Özersay'dan BM ve AB'ye mektup
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve AB Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen'e mektup göndererek Kıbrıs Rum yönetiminin sınır kapılarında yürürlüğe koyduğu keyfi ve engelleyici uygulamaların...
Antonio Guterres - 13.7.2020
Son dakika haberleri... BM, dünyada açlığın giderek artmasından dolayı gelecek yıl "gıda zirvesi" düzenleyecek
Son dakika haberi... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünya genelinde açlığın giderek arttığı uyarısında bulunarak, gelecek sene "gıda güvenliği zirvesi" düzenleyeceğini duyurdu.
Antonio Guterres - 11.7.2020
Dünya liderleri, Srebrenitsa Soykırımı Anma Töreni'ne video mesajlarla katıldı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, mesajında, soykırım kurbanlarını andıklarını, kurban yakınlarının ve hala sevdiklerinin bedenlerine ulaşamamış olanların acısını paylaştığını söyledi.
Antonio Guterres - 10.7.2020
Son dakika haberi: BM Uluslararası Lübnan Mahkemesi Hariri suikastı davasında kararını 7 Ağustos'ta açıklayacak
BM Güvenlik Konseyi tarafından Hariri suikastını soruşturmakla görevlendirilen mahkemenin davayı 3 yılda sonuçlandırması planlanıyordu. Dava sürecinin uzaması nedeniyle 23 Aralık 2017'de BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Uluslararası Lübnan Özel Mahkemesinin görev süresini 3 yıl daha uzatmıştı.
Antonio Guterres - 8.7.2020
BM'den "Libya'da savaş dış müdahalelerle yeni bir boyuta taşındı" uyarısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Libya'da savaş, eşi benzeri görülmemiş dış müdahale, sofistike silahlar ve yabancı paralı askerlerin dahil olmasıyla yeni bir boyuta taşındı.
Antonio Guterres - 7.7.2020
Trump yönetiminden, Kongre'ye DSÖ'den resmi ayrılma bildirimi
Öte yandan, Amerikan basınına konuşan ve adı açıklanmayan bir Beyaz Saray yetkilisi de resmi çekilmenin pazartesi gününden itibaren yürürlükte olacağını ve resmi bildirimin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'e iletildiğini aktardı.
Antonio Guterres - 7.7.2020
Çin, BM Silah Ticareti Anlaşması'na katılıyor
Bakanlık Sözcüsü Cao Licien, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Çin'in BM Daimi Temsilcisi Cang Cün'ün, söz konusu anlaşmaya katılmak üzere gerekli belgeleri dün BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e teslim ettiğini bildirdi.
Antonio Guterres - 7.7.2020
BM'den sanal terörizmle mücadele çağrısı
Terör unsurlarının korona virüs sürecinde sanal ortamları daha fazla kullandıklarını belirten Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM terörle mücadele haftasının açılış konuşmasında dünya ülkelerine seslenerek "Korona virüs gibi terörizm de ulusal sınırlara saygı duymaz,...
Antonio Guterres - 6.7.2020
BM: Pandemi, siber ve biyolojik terör gibi yeni saldırıları beraberinde getirebilir
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının dijital teknolojinin kötüye kullanılması, siber saldırılar ve biyolojik terör gibi yeni terör saldırılarını beraberinde getirebileceği uyarısında bulundu.
Antonio Guterres - 2.7.2020
Son dakika haber: Türkiye'den BM Güvenlik Konseyine "BAE'ye sorumluluğu hatırlatılsın" çağrısı
Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, BM Güvenlik Konseyi ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e gönderdiği mektupta, BAE'nin bölgedeki demokratik hareketleri bastırmaya ve bölgeye hükmetmeye yönelik "yıkıcı" politikalarına dikkati çekti.
Antonio Guterres - 2.7.2020
Tunus Dışişleri Bakanın'ndan Libya'da siyasi çözüm vurgusu
Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac da dün Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, 5+5 ortak askeri komisyon görüşmelerine ve seçimlere dayalı siyasi çözüme taahhüdünü bildirmişti.
Antonio Guterres - 1.7.2020
BM Güvenlik Konseyi'nden küresel çapta 90 gün ateşkes kararı
Korona virüs salgınının ortaya çıktığı ve dünya çapında hız kazanmaya başladığı günlerde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres tarafından küresel bir ateşkes çağrısı yapılmış, ancak buna BM Güvenlik Konseyi nezdinde bir destek olmamıştı.
Antonio Guterres - 1.7.2020
Moritanya'daki G5 Sahel Zirvesi'nde terörizm konusunda uluslararası askeri destek çağrısı yapıldı
Almanya Başbakanı Angela Merkel, İtalya Başbakanı Giuseppe Conte, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de video konferans yöntemiyle zirveye eşlik etti.
Antonio Guterres - 1.7.2020
BM Genel Sekreteri Guterres, Libya Başbakanı Serrac ile telefonda görüştü
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Antonio Guterres - 1.7.2020
BMGK, Kovid-19 ile mücadele için 90 gün küresel ateşkes talebi kararını kabul etti
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in 23 Mart'taki küresel ateşkes çağrısı ve 3 ay süren müzakerelerin ardından Fransa ve konseyin geçici üyelerinden Tunus tarafından hazırlanan "Kovid-19" karar tasarısı oylamaya sunuldu.
Antonio Guterres - 30.6.2020
Pakistan Başbakanı İmran Han'dan BM Genel Sekreterine "Hindistan'ı durdurun" çağrısı
Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'ın 25 bin Hint vatandaşına Cammu Keşmir'de oturum izni vermesi nedeniyle Birlemiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve dünya liderlerine seslenerek Hindistan'ın bu girişiminin durdurulmasını istedi.
Antonio Guterres - 30.6.2020
Son dakika haberi | BM Mali'deki barış misyonunun görev süresini uzattı
Oy birliğiyle kabul edilen ve Fransa'nın sunduğu BMGK kararında, ABD'nin ısrarıyla BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in misyonun olası bir çıkış stratejisinin önünü açacak uzun vadeli bir yol haritası oluşturarak bunu Mart 2021'de sunması talebi de yer aldı.
Antonio Guterres - 29.6.2020
BM'den İsrail'in ilhak planına tepki: "İsrail'in işgalleri hukuksuzdur"
"İlhak, onlarca yıldır süren çatışmaları arttıracak" Bachelet, "İlhakın kesin sonuçları tahmin edilemez, ama muhtemelen Filistinliler, İsrail'in kendisi ve bölge için felaketlere neden olacak. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres İsrail hükümetini ilhak planlarından vazgeçmeye çağırdı ve ben bunu yüzde 100 destekleyerek İsrail'i bu çağrıya uymaya çağırıyorum.
Antonio Guterres - 25.6.2020
Guterres: "BM Sözleşmesi'nin 75. yılında uluslararası iş birliğini yeniden şekillendirmeliyiz"
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "BM Sözleşmesi'nin 75. yıl dönümünü kutladığımız bugün önümüze bakmalı ve uluslararası iş birliğini yeniden şekillendirmeliyiz.
Antonio Guterres - 25.6.2020
Hamas lideri Heniyye BM Ortadoğu Koordinatörüyle İsrail'in "ilhak" planını görüştü
Hamas'ın, İsrail'in "ilhak" planını reddeden değişmez tutumunu vurgulayan Heniyye, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in "ilhak" karşıtı tavrından da övgüyle bahsetti.
Antonio Guterres - 24.6.2020
BM Genel Sekreteri Guterres'ten İsrail'e Batı Şeria'yı ilhak planından vazgeçmesi çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail'in işgali altındaki Batı Şeria'yı ilhak tehdidinin uluslararası hukuku ihlal ettiği ve iki devletli çözüm girişimlerine zarar verdiği uyarısında bulunarak İsrail hükümetine ilhak planlarından vazgeçmesi çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 24.6.2020
BM Genel Sekreteri Guterres'ten Kovid-19 salgınında uluslararası koordinasyon eksikliği eleştirisi
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede uluslararası koordinasyon eksikliğini eleştirerek, tedavi, test mekanizmaları ve aşı konusunda birlikte çalışılması halinde salgının üstesinden gelinebileceğini söyledi.
Antonio Guterres - 23.6.2020
BM, UNRWA için gereken yeterli fonu toplayamadı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, konferansta yaptığı konuşmada, UNRWA'nın sadece milyonlarca Filistinli mülteciye yardım etmediğini, aynı zamanda örgütün bölgesel istikrar için kritik öneme sahip olduğunu belirterek, uluslararası toplumdan örgüte desteklerini sürdürmelerini istedi.
Antonio Guterres - 23.6.2020
Son dakika güncel: İslam İşbirliği Teşkilatından Cammu Keşmir için "barışçıl çözüm" çağrısı
Açıklamada, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'e, Hindistan'ın BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) kararlarına uymasını sağlama ve bölgedeki durumu yatıştırmak için diyalog kurma çağrısı yapıldı.
Antonio Guterres - 23.6.2020
24 uluslararası STK'den BM'ye çağrı Açıklaması
24 insan hakları örgütü ve STK'dan yapılan ortak açıklamada, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in, Yemen'de çocukların ölümünden sorumlu tutulan Suudi Arabistan ile çocuk asker kullanan Myanmar ordusunu "utanç listesi" olarak da bilinen "kara listeden" çıkarmasından duyulan hayal kırıklığı ifade edildi.
Antonio Guterres - 17.6.2020
Husilerden BM'nin Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerini "utanç listesinden" çıkarmasına...
Husilerin sözcüsü Muhammed Abdusselam, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in uluslarası koalisyonu ve Suudi Arabistan'ı "utanç listesinden" çıkarmasını kınadığını belirtti.
Antonio Guterres - 16.6.2020
İtalya'dan Libya'daki toplu mezarlara ilişkin soruşturma çağrısı
İtalya Dışişleri Bakanlığı, Libya'nın Terhune kentinde bulunan toplu mezarlar için "bağımsız ve şeffaf soruşturma başlatılması" çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 16.6.2020
BM Genel Sekreterinden Hindistan'a "Keşmirli çocukları koruması" çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde askeri operasyonlar sırasında yaşanan çocuk ölümleri dolayısıyla endişeli olduğunu belirterek, Yeni Delhi yönetimine bölgedeki çocukları "koruması" çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 16.6.2020
BM, Yemen'de çocuk ölümleriyle suçlanan Suudi Arabistan'ı "utanç listesinden" çıkardı
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in silahlı çatışmalarda çocuk ihlalleri hakkındaki yıllık raporu yayımlandı.
Antonio Guterres - 13.6.2020
BM'den Libya'daki toplu mezarlarlar için kapsamlı ve şeffaf soruşturma çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin elinden alınan Terhune'de ortaya çıkan ve "kan donduran" toplu mezarlara ilişkin kapsamlı ve şeffaf soruşturma çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 12.6.2020
Kuzey Kore, ABD'yi gerginliği artırmakla suçladı
Kuzey Kore yönetimi ayrıca, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in sözcüsünün Pyongyang'ın Güney Kore ile iletişimi kesme kararı hakkında yaptığı açıklama için "sarhoş gibi davranma" suçlaması getirdi.
Antonio Guterres - 11.6.2020
BM: "Pandemiyle mücadelede dijital teknoloji ölüm kalım meselesi"
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede dijital teknolojinin "ölüm kalım meselesi" olduğunu belirterek, bu alanda ülkelere, özel sektörlere ve teknoloji devlerine iş birliği ve evrensel, güvenli,...
Antonio Guterres - 9.6.2020
BM'den "gıda sistemleri pandemi nedeniyle çöküyor" uyarısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Gıda sistemlerimiz çöküyor ve Kovid-19 salgını durumu daha da kötüleştiriyor.
Antonio Guterres - 9.6.2020
Antalya Diplomasi Forumu
"Antibiyotiğe dayanıklı bakteriler yeni bir salgın riski oluşturuyor" Kneissl, göç veren ülkelerde istikrar ve ateşkesin önemine dikkati çekerek, Kovid-19 salgını öncesinde BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in küresel ateşkes çağrısı yaptığını ancak bunun uygulanmadığını hatırlattı.
Antonio Guterres - 9.6.2020
Çavuşoğlu, Kovid-19'un mültecilere etkilerine ilişkin video konferansta konuştu Açıklaması
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Edros Adhanom Ghebreyesus'un çabalarını takdir ettiğini kaydeden Çavuşoğlu, "Genel Sekreter tarafından belirtildiği gibi 'Dünya sadece en zayıf kadar güçlüdür.
Antonio Guterres - 9.6.2020
Diyalog çağrılarını görmezden gelen Hafter, kayıpları artınca ateşkes istiyor
Bu dönemde Ulusal Diyalog Konferansı için Trablus'u ziyaret eden BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 4 Nisan'da başkente Hafter'in bombardımanı altında girdi.
Antonio Guterres - 5.6.2020
BM: Kovid-19 salgını Mali'deki insani durumu ve güvenliği zora soktu
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Mali ve Sahra bölgesindeki insani durumu daha da zorlaştırdığı uyarısında bulundu.
Antonio Guterres - 3.6.2020
Libya, Hafter'i desteklediklerini reddeden ülkeleri BM'den soruşturma talep etmeye çağırdı
Bu ülkelerin, BMGK'deki Libya Yaptırımlar Komitesi ve ona bağlı Uzmanlar Panelinin raporlarında aleyhlerinde tespit edilen delillere ilişkin BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e karşı aynı tepkiyi göstermediğini hatırlatan Sunni, "Bu ülkeler suçsuz ise neden uzmanlar komitesinden iade-i itibar soruşturması talep etmiyor?" sorusunu gündeme getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Antonio Guterres Haberleri | Antonio Guterres Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Antonio Guterres haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Antonio Guterres kimdir, hayatı ve biyografisi. Hiroşima'ya atom bombası atılmasının 75. yılı törenlerinde nükleer silahlardan a
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.10.2020 12:03:11. #1.15#
title