ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

ANTONİO GUTERRES HABERLERİ

Antonio Guterres haber, Antonio Guterres son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antonio Guterres

Antonio Guterres

Doğum Yeri Portekiz
Doğum Tarihi 30.4.1949 - ...

Antonio Guterres Kimdir ?

Antonio Guterres, 30 Nisan 1949 tarihinde Lizbon, Portekiz‘de doğmuştur. Tam adı António Manuel de Oliveira Guterres’dir. Instituto Superior Técnico, Camões Secondary School’da fizik ve elektrik mühendisliği okuyarak 1971 yılında mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Antonio Guterres - Dün
Libya'daki gelişmeler kısa vadede "kırılgan" uzlaşıya işaret ediyor
Uzun zamandır silahlı çatışmalar ve bölgesel çekişmeyle öne çıkan Libya'da, bir süredir ihlallere rağmen korunan kırılgan ateşkesin ardından Libyalı aktörler yeni bir siyasi uzlaşının sinyallerini veriyor. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Libya diyaloğunda umut ışığı gördüklerini ve BM Libya Destek Misyonunun bir sonraki turun gerçekleşmesi için yoğun biçimde çalıştığını ifade etti.
Antonio Guterres - 25.9.2020
Uygur aktivist Abdulreşit BM'de konuştu: "Halkıma karşı işlenen bir soykırım var"
Fisher, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e de çağrıda bulunarak, Çin'deki insan hakları ihlallerinin araştırılması için "Özel Elçi" atamasını istedi.
Antonio Guterres - 24.9.2020
Son dakika haberi: BM Güvenlik Konseyi, ABD ve Çin arasında "Kovid 19 kavgası"na sahne oldu
Cang, şunları kaydetti: "Artık yeter, dünya için zaten yeterince sorun yarattınız. ABD'nin Kovid-19 ile başa çıkamamasının tamamen kendi hatası olduğunu anlaması gerek. Dünyada en gelişmiş tıbbı teknolojilere sahipken neden en fazla vaka ve en fazla ölüm ABD'de. Başkalarını suçlamadan önce belki de ABD'li siyasetçiler bu sorulara dürüstçe cevap vermeli. Birileri sorumlu tutulacaksa onlar da bir kaç ABD'li siyasetçi. ABD şu anda uluslararası toplumun karşında duruyor ve tamamen yalnız. Artık uyanın." BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ise salgının küresel hazırlık, işbirliği ve dayanışma olmadığı için kontrolden çıktığını belirterek, "Dünya iklim değişikliği başta olmak üzere daha büyük felaketlere aynı ayrılık ve kargaşayla yaklaşırsa en kötüsünün yaşanacağından korkuyorum.
Antonio Guterres - 24.9.2020
Son dakika haber: BM ve Birleşik Krallık "Küresel İklim Zirvesi" düzenleyecek
Zirvenin, Paris İklim Anlaşması'nda verilen taahhütlerin artırılması için dünyanın iklim değişikliğiyle mücadelede en iddialı dünya liderlerini bir araya getireceği belirtilen açıklamada görüşlerine yer verilen BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ise iklim krizi için kaybedilecek zaman olmadığını ve "varoluşsal kriz" için hızlı ve kararlı bir eylem planı gerektiğini ifade etti.
Antonio Guterres - 23.9.2020
BM'den Lübnan'a "siyasete değil halka öncelik tanıyın" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Lübnan'da hükümetin hızlı bir şekilde oluşturulması, siyasete değil Lübnan halkı ve ihtiyaçlarına öncelik verilmesi çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 22.9.2020
Özersay'dan BM'ye "Rum tarafını uyarın" mesajı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Barış Operasyonlarından Sorumlu Yardımcısı Jean-Pierre Lacroix ile telekonferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi.
Antonio Guterres - 22.9.2020
Flaş.. Flaş...
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, uluslararası topluma küresel ateşkesi yıl sonuna kadar hayata geçirme çağrısında bulundu.
Antonio Guterres - 22.9.2020
Son Dakika: Guterres'ten dünya liderlerine "küresel ateşkesi 100 gün içinde hayata geçirin" çağrısı
Son dakika haberleri... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, uluslararası topluma küresel ateşkesi yıl sonuna kadar 100 gün içinde hayata geçirme çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 22.9.2020
Son dakika... BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, uluslararası topluma küresel ateşkesi yıl sonuna kadar hayata...
Son dakika haberine göre BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, uluslararası topluma küresel ateşkesi yıl sonuna kadar hayata geçirme çağrısı yaptı.
Antonio Guterres - 19.9.2020
Son dakika haberleri! KKTC Başbakanı Tatar: "Federal çözüm denilerek maceraya sürüklenmek istemiyoruz"
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından görüşme sürecini başlatma niyetini dile getirmesiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Tatar, şöyle konuştu: "Crans-Montana'da fırsat kaçtı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da 2017 yılındaki o görüşmelerin ardından federasyonun artık bittiğini söyledi ve 'Bu bizim neslin son denemesiydi.
Antonio Guterres - 18.9.2020
Son Dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
Bu noktadan bakıldığında kimin adada çözüm istediğinin görüldüğünü dile getiren Çavuşoğlu, başarısız olan Annan Planı'nın ardından yeni bir müzakere sürecinin başladığını hatırlattı. Bakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti: "Ocak 2017'de önce Cenevre'de, daha sonra temmuz ayında Crans-Montana'da müzakereler yaptık. Cenevre kısa sürdü. Baktık ki iki taraf henüz hazır değil, 'Biraz daha zaman verelim.' dedik ve müzakereler İsviçre'de ve adada sürdü. Crans-Montana'da 11 gün müzakere ettik ama başarısız olduk. Crans-Montana ve Cenevre'de yeniden Annan Planı'ndaki gibi federasyonu müzakere ettik. Cenevre ve Crans-Montana müzakerelerinde federasyonu son defa müzakere ettiğimizi (KKCT Cumhurbaşkanı Mustafa) Akıncı ve ben çok açık şekilde defalarca ifade ettik. 'Bir çözüme ulaşmamız lazım ve bu fırsat tepilirse biz bir daha federasyonu müzakere etmeyeceğiz.' diye her seferinde hatırlattık." Çavuşoğlu, bu müzakerelerin sonunda Rum tarafının Yunanistan'ın da destek vermesiyle geri adım attığını, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in, somut fikirler ortaya atmasına rağmen Rum tarafının geri durması ve olumsuz ortam oluşması sebebiyle hiçbir yere varılamayacağını anlayarak müzakereleri kapattığını belirtti.
Antonio Guterres - 18.9.2020
Libya, anayasa referandumunun yapılması için BM'den yardım istedi
Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Libya'daki anayasal süreçle ilgili BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e mektup gönderdi.
Antonio Guterres - 17.9.2020
Son dakika haberleri! Yemen'de 1 milyona yakın Kovid-19 vakası olmasından korkuluyor
Gelen son dakika haberlerine göre BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, iç savaş nedeniyle sağlık sistemi çöken Yemen'de uzmanların tahminlerine göre 1 milyona yakın kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşmış olabileceğini, ölüm oranının ise yüzde 30'lara çıktığını söyledi.
Antonio Guterres - 17.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, salgınla küresel mücadeleye ilişkin, dünyanın bir araya gelmesi ve herkesin ortak düşmanı olan virüse odaklanması gerektiğini söyledi.
Antonio Guterres - 17.9.2020
Uzmanlar, 7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı'nda "Kovid-19 sonrası çatışma ve barışı" değerlendirdi
Katılımcılar, terör örgütlerinin ve bazı devlet dışı aktörlerin de salgının meydana getirdiği sınamalardan faydalanmak isteyeceğine işaret ederek, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in "küresel ateşkes" çağrısının öneminin altını çizdi.
Antonio Guterres - 17.9.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal "7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı"nın açılışında konuştu...
Salgının ise ilave olarak istihdam ve açlık alanlarında daha fazla baskı yarattığını ifade eden Önal, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de bu nedenle tüm dünyada insancıl ateşkes çağrısı yaptığını hatırlattı.
Antonio Guterres - 17.9.2020
BM Genel Sekreteri Guterres, "7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı"nın açılışında konuştu Açıklaması
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla küresel mücadeleye ilişkin, "Dünyanın bir araya gelmesi ve ortak düşmanımız olan virüse odaklanması gerekiyor.
Antonio Guterres - 16.9.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Eylül 2020
(Ankara/14.30) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in açılış konuşmalarını yapacağı "7.
Antonio Guterres - 16.9.2020
Son dakika haberleri | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, salgının korkunç bir dönüm noktasına ulaştığına dikkati çekerek, "Salgın kontrolden çıkmaya devam ediyor ve virüs bugün karşı karşıya olduğumuz en büyük küresel güvenlik tehdidi.
Antonio Guterres - 16.9.2020
BM Genel Sekreteri Guterres, KKTC'deki seçimlerin ardından siyasi süreci tekrar başlatacak
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) seçimlerin tamamlanmasının ardından garantörler ve tarafların katılımıyla siyasi süreci yeniden başlatmayı planladığını söyledi.
Antonio Guterres - 16.9.2020
Gürcistan'da BM Dünya Turizm Örgütü Yürütme Kurulu 112. Toplantısı başladı
Toplantının açılışına ayrıca video konferans yoluyla BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de katıldı.
Antonio Guterres - 16.9.2020
Dışişleri: 7'nci İstanbul Arabuluculuk Konferansı yarın çevrim içi düzenlenecek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin girişimci ve insani dış politikanın ana unsurlarından biri olan anlaşmazlıkların barışçı yollardan çözümü konusunda 'Barış için Arabuluculuk' girişimi çerçevesinde öncü bir rol üstlendiği bildirildi. Birleşmiş Milletler (BM), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) bünyesinde Arabuluculuk Dostlar Grupları'nın eş-başkanlığının da Türkiye tarafından yürütüldüğü belirtilerek, şunları kaydedildi: "Keza, arabuluculuk konusunda farkındalık yaratma ve kapasite inşası çalışmalarına katkıda bulunma hedeflerimiz doğrultusunda İstanbul Arabuluculuk Konferansları düzenlenmektedir. Koronavirüs salgınının çatışma dinamikleri üzerindeki etkileri, dünyada bu çatışmaların barışçı çözümü ve arabuluculuk konusundaki farkındalığın artırılmasına olan ihtiyacı artırmıştır. Türkiye'nin de bu konudaki çabalarını salgın koşullarında dahi sürdürmesini gerektirmiştir. Bu çerçevede, 7. İstanbul Arabuluculuk Konferansı 'Yeni Normalde Barış için Arabuluculuk' temasıyla 17 Eylül 2020 tarihinde 13.15-18.45 saatleri arasında ilk kez çevrim içi olarak düzenlenecektir. Sayın Bakanımızın ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in açılışını yapacakları konferans, önde gelen arabulucuları, BM, AGİT, Afrika Birliği ve IGAD (Hükümetlerararası Kalkınma Otoritesi) gibi uluslararası örgütlerden üst düzey yetkilileri ve bu alanda tanınmış diğer uzmanları dijital ortamda biraraya getirecektir.
Antonio Guterres - 16.9.2020
İstanbul Arabuluculuk Konferansı ilk defa çevrimiçi olarak düzenlenecek
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres'in açılış konuşmalarını yapacakları konferans, önde gelen arabulucuları, BM, AGİT, Afrika Birliği ve Hükümetler Arası Kalkınma Otoritesi (IGAD) gibi uluslararası örgütlerden üst düzey yetkilileri ve bu alanda tanınmış diğer uzmanları dijital ortamda bir araya getirecek.
Antonio Guterres - 16.9.2020
BMGK, Libya'da silah ambargosuna uyulmasını ve paralı askerlerin çekilmesini talep eden kararı...
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in söz konusu göreve kısa süre içinde birini ataması bekleniyor.
Antonio Guterres - 10.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) salgına karşı küresel aşı ve tedavi programına (ACT Accelerator) 35 milyar dolar daha gerektiğini söyledi.
Antonio Guterres - 10.9.2020
Son dakika haberi: BM'den Dünya Sağlık Örgütünün Kovid-19 programına 35 milyar dolar yardım çağrısı
Son dakika gündem haberi... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı küresel aşı ve tedavi programına (ACT Accelerator) 35 milyar dolar daha gerektiğini söyledi.
Antonio Guterres - 9.9.2020
Son dakika... Libya'da Hafter yanlısı savaş suçlusu el-Kani'nin Almanya'da tedavi gördüğü ortaya çıktı
Haberde, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komisyonu'nun toplu mezarlarla ilgili bir soruşturma komisyonu görevlendirdiği, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de kapsamlı ve şeffaf araştırma yapılmasını ve faillerin hakim karşısına çıkarılmasını talep ettiği aktarıldı.
Antonio Guterres - 6.9.2020
Son dakika haberi: Türkiye'nin "Akdeniz Fırtınası" tatbikatı Rumlar Kesimi'nde sert esti
"YUNANİSTAN'A ASKERİ TATBİKATLA CEVAP VERİLDİ" Rum ve Yunan hükümetlerinin açıklamalarına karşı Türkiye'nin önemli bir tatbikata imza attığı belirtilen haberlerde; "Ankara, Kıbrıs'ın kuzey denizinde bugün başlayıp, perşembeye kadar sürecek askeri tatbikatla Rum ve Yunan hükümetlerine cevap verdi" denildi. Haberlerde tatbikatın, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Rum dengi Nikos Hristodulidis'in de Avrupa Birliği'ndeki (BM) mevkidaşlarıyla yaptığı temasların hemen ardından geldiğine dikkat çekildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Antonio Guterres Haberleri | Antonio Guterres Kimdir - Haberler - Antonio Guterres haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Antonio Guterres kimdir, hayatı ve biyografisi. Libya'daki gelişmeler kısa vadede kırılgan uzlaşıya işaret ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 08:07:12. #1.15#
title