Anton Çehov Haberleri

Anton Çehov haber, Anton Çehov son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anton Çehov - 27.10.2020
Kocaeli'de 3 oyun sanatseverlerle buluşacak
"Vişne Bahçesi" Rus yazar Anton Çehov'un kaleme aldığı, Belgi Paksoy'un Türkçe'ye çevirdiği "Vişne Bahçesi" oyunu, 13 Kasım Cuma ve 15 Kasım Pazar günü saat 20.
Anton Çehov - 30.9.2020
GRAFİKLİ "Kurtlar Vadisi"nin Testere Necmi'si: Tarık Ünlüoğlu
Tarık Ünlüoğlu'nun rol aldığı oyunlar şöyle: Uyarca : Friedrich Dürrenmatt - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 2005 Taraf Tutmak : Ronald Harwood - İstanbul Devlet Tiyatrosu - 2003 Ziyaretçi : Éric-Emmanuel Schmitt - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1998 Ateşle Oynayan : Nihat Asyalı - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1997 Resimli Osmanlı tarihi : Turgut Özakman - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1996 Martı : Anton Çehov - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1995 Patlat Bir Shakespeare : Semih Sergen - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1993 Uyarca : Friedrich Dürrenmatt - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1992 Yüzlerce Çiçek Birden Açtı : Tarık Buğra - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1989 Fadik Kız : Orhan Asena - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1988 Kılıç ve Ney : Turan Oflazoğlu - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1987 Sırça Biblolar : Tennessee Williams - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1985 Galile'nin Yaşamı : Bertolt Brecht - Ankara Sanat Tiyatrosu - 1983 Resimli Osmanlı Tarihi : Turgut Özakman - Ankara Sanat Tiyatrosu - 1982 Yunus Emre (oyun) : Recep Bilginer - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1981 Kurban (oyun) : Güngör Dilmen - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1980 Arturo Ui'nin Önlenebilir Yükselişi : Bertolt Brecht - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1979 Eskicinin Tazesi : Federico Garcia Lorca - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1978 Cimri : Moliere - Ankara Devlet Tiyatrosu - 1977 İki Kova Su : A.
Anton Çehov - 5.9.2020
"Aziz Dostum Çehov" Talimhane'de tiyatroseverlerle buluştu
"Bütün muradımız oyunları izleyenlere zevkle izletmek" Algöz, oyunu geçen yıl sahneye koyarken farklı ölçeklerdeki salonlarda da sergilenmesi adına ağır dekor kullanmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Bütün muradımız oyunları izleyenlere zevkle izletmek. 'Aziz Dostum Çehov' benim çok iyi bildiğim bir oyun. Yaklaşık 8-10 yıl önce biz bunu farklı bir kastla yine Devlet Tiyatrolarında ben de dahil olmak üzere oynamıştık. Galip Erdal ve Zeynep Erkekli'yle beraber oynamıştık ve hatta o kadar çok oynamıştık ki birçok yere de turne yapma fırsatımız oldu. Bu oyunu yıllar sonra Devlet Tiyatrolarının yeniden seçmesinin nedeni de Garibaldi Sahnesi'ne uygun olan hem de dünya klasikleri arasında sayılan bir eser olmasıydı." Anton Çehov gibi Rus yazarların yazdığı tiyatro oyunlarının Türk insanının yapısına çok uygun olduğu yorumunu yapan Zafer Algöz, "Biz duygusal bir toplumuz.
Anton Çehov - 17.7.2020
(GRAFİKLİ) - "Tiyatroya adanmış 50 yıl: Tuncer Cücenoğlu"
Eserlerinde Rus yazarlardan etkilendi Yazarlık serüveni henüz ilkokul öğrencisiyken çizgi romanlara olan hayranlığıyla başlayan Cücenoğlu, öğrencilik yıllarında Türk ve dünya edebiyatının önemli yazarlarını okudu. Başarılı edebiyatçı, eserlerini kaleme alırken Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Aleksandr Puşkin, Anton Çehov, Maksim Gorki, Mihail Şolohov ve İvan Gonçarov'ın da aralarında bulunduğu Rus yazarlardan etkilendi.
Anton Çehov - 12.3.2020
Kocaeli Şehir Tiyatroları, 27 Mart'ı bir dünya klasiğiyle kutlayacak
Anton Çehov'un yazdığı oyunda, Türk Tiyatro camiasının birbirinden değerli isimleri, Kocaeli Şehir Tiyatroları ekibiyle birlikte yoğun bir emek sarf ediyor.
Anton Çehov - 10.3.2020
Kocaeli'de 4 oyun tiyatroseverlerle buluşacak
"Vişne Bahçesi" Rus yazar Anton Çehov'un kaleme aldığı, Belgi Paksoy'un Türkçe'ye çevirdiği "Vişne Bahçesi" adlı oyun, 21 Mart Cumartesi günü saat 20.
Anton Çehov - 16.2.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Bir yandan yaygınlaşan dedikodu ve eğitimsiz toplum kültürünü eleştirirken diğer yandan bunlara karşı olanların ötekileştirilmesini sorgulayan "Düdüklüde Kıymalı Bamya" 18-22 Şubat'ta Üsküdar Stüdyo Sahne'ye, Rusya'nın kaotik geçiş dönemi yazarlarından Anton Çehov'un kaleme aldığı "Aziz Dostum Çehov" 20-23 Şubat'ta Garibaldi Salon 2'ye, Ray Cooney'in yazdığı Haldun Dormen'in çevirip yönettiği "Karmakarışık" da 21, 22 ve 23 Şubat'ta Zeytinburnu Sahnesi'ne konuk olacak.
Anton Çehov - 2.2.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Hayati Çitaklar'ın yazıp Ahmet Mark Somers'in yönettiği "Alyoşa", 4-8 Şubat'ta Üsküdar Stüdyo Sahne'ye, Anton Çehov'un yazdığı "Aziz Dostum Çehov" 6-9 Şubat'ta Garibaldi Salon 2'ye konuk olacak.
Anton Çehov - 5.1.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Sait Faik Abasıyanık'ın eserinden uyarlanan "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 9-12 Ocak'ta Garibaldi Salon 2'de oynarken, Anton Çehov'un "Aziz Dostum Çehov" oyunu Küçükçekmece CKSM Sahnesi'nde sergilenecek.
Anton Çehov - 22.12.2019
İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak
Zeytinburnu Sahnesi'nde 27-29 Aralık'ta Anton Çehov'un yazdığı, Zafer Alagöz'ün yönettiği "Aziz Dostum Çehov" izlenebilecek.
Anton Çehov - 15.12.2019
İstanbullular bu hafta kültür ve sanata doyacak
Anton Çehov'un yazdığı, Zafer Alagöz'ün yönettiği "Aziz Dostum Çehov" 19-21 Aralık'ta Garibaldi Salon 2'de sahnelenirken, Burak Akyüz'ün yazdığı "Şair, Şiir, Şuur Mehmet Akif Ersoy" ise 21 ve 22 Aralık'ta Zeytinburnu Sahnesi'nde oynayacak.
Anton Çehov - 13.12.2019
Kayseri'den kısa kısa
Burada daha yeşil bir Melikgazi için çalışmalara başladıklarını ifade eden Palancıoğlu, şunları kaydetti: "Melikgazi Belediyemizin fidanlığını ziyaret ederek yakın zaman önce şehir dışından aldığımız ağaçları inceledik. 2020 yılında Melikgazi'ye altın yılını yaşatarak büyük bir ağaçlandırma yapacağız. Yalova, Bursa ve Adapazarı'nda inceleme ve çalışma yaparak farklı türde 13 bin civarında ağaç almıştık. Özellikle çınar ve ıhlamur gibi 20-25 yaşında ağaçlar aldık. Bunları yakında toprakla buluşturacağız ve Melikgazi'miz daha da yeşillenecek." Hacılar'da tiyatro gösterisi Hacılar Belediyesinin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Hacılar Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi'nde Anton Çehov'un "Kuğunun Şarkısı ve Tütünün Zararları" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Anton Çehov - 24.11.2019
İstanbul'da bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak
Dasdas Sahne'de de bu hafta Vasıf Öngören'in 1977'de yazdığı tiyatro eserinde usta oyuncu Şener Şen'in zengin bir ailenin yanında çalışan aşçı rolünde yer aldığı "Zengin Mutfağı" 25 ve 26 Kasım'da, Ebru Nihan Celkan'ın yazdığı, Sami Berat Marçalı'nın yönettiği "Benimle Gelir Misin ?" 27 Kasım'da, Dostoyevski'nin "Timsah" adlı hikayesinden yola çıkarılarak sahneye konulan aynı adlı eser 28 Kasım'da, Binnur Kaya, Güven Kıraç, Levent Ülgen ve Tilbe Saran'ın rol aldığı "Vahşet Tanrısı" 29 Kasım'da, Anton Çehov'un yazdığı "Ivanov" ile "Astro Ay'a Tırmanıyor" adlı çocuk oyunu 30 Kasım'da sahnelenecek.
Anton Çehov - 23.11.2019
Nuri Bilge Ceylan, Roma'da sinema öğrencileriyle buluştu
"Çehov, gerçek bir yabancı" Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, filmlerinde Anton Çehov'dan etkilenip etkilenmediğine ilişkin soruya şu karşılığı verdi: "Her durumda bir hikayesini hatırlıyorum.
Anton Çehov - 23.11.2019
Yunus Emre Enstitüsünden Roma'da Türk filmleri haftası
Filmlerinde alıntı yaptığı isimler arasında Rus edebiyatının önde gelen isimlerinden Fyodor Dostoyevski ve Anton Çehov'dan sıkça yararlandığına dikkat çekilmesi üzerine Ceylan, "Kış Uykusu zaten direkt Çehov hikayesine yaslanan, Dostoyevski'den de alıntılar içeren bir filmdi.
Anton Çehov - 21.11.2019
İmkansız aşkın ütopik öyküsü "Nina" İstanbul'da sahnelendi
Erdal Beşikçioğlu, Elvin Beşikçioğlu ve Ünsal Coşar'ın rol aldığı oyun, Anton Çehov'un önemli eserlerinden "Martı"nın ana karakterleri Nina, Treplev ve Trigorin'i, Romanya'nın çağdaş yazarlarından Matei Visniec'in Bolşevik Devrimi döneminde yeniden yolculuğuna çıkarıyor.
Anton Çehov - 17.10.2019
İmkansız aşkın ütopik öyküsü "Nina", Tatbikat Sahnesi'nde
Anton Çehov'un önemli eserlerinden "Martı"nın ana karakterleri Nina, Treplev ve Trigorin'i, Romanya'nın çağdaş yazarlarından Matei Visniec'in Bolşevik Devrimi döneminde yeniden yolculuğuna çıkardığı oyun, Erdal Beşikçioğlu'nun yorumuyla Tatbikat Sahnesi'nde izleyiciye sunuldu.
Anton Çehov - 18.7.2019
Türk tiyatrosunun ödüllü yazarı Tuncer Cücenoğlu
Öğrencilik yıllarında Türk ve dünya edebiyatının önemli yazarlarını okuyan Cücenoğlu, eserlerini kaleme alırken Lev Tolstoy, Fyodor Dostoyevski, Aleksandr Puşkin, Anton Çehov, Maksim Gorki, Mihail Şolohov ve İvan Gonçarov'ın da aralarında bulunduğu Rus yazarlardan etkilendi.
Anton Çehov - 14.7.2019
Haftanın tarihine bakış
1904- Modern kısa öykünün en önemli ustalarından Rus yazar Anton Çehov öldü.
Anton Çehov - 24.6.2019
ANALİZ - West Point takımı dünyaya karşı
Yönetimde West Point, Evanjelik ve Neocon unsurlar belirleyici Bu perspektif dahilinde Esper'in Amerikan Savunma Bakanlığı'na getirilişi Rus edebiyatçı Anton Çehov'un tiyatro eserleri için söylediği bir sözü hatırlatıyor: Duvarda asılı bir silah varsa, oyunun son perdesinde mutlaka ateşlenmelidir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Anton Çehov Haberleri | Anton Çehov Kimdir - Haberler - Anton Çehov haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Anton Çehov kimdir, hayatı ve biyografisi. Kocaeli'de 3 oyun sanatseverlerle buluşacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 19:24:40. #1.15#
title